Zarządzanie kryzysowe przy imprezach masowych – ćwiczenia Lubuskiej Policji

Zarządzanie kryzysowe przy imprezach masowych – ćwiczenia Lubuskiej Policji

Blisko 200 lubuskich policjantów zaangażowanych było w procedurę związaną z wdrażaniem określonych rozwiązań sztabowych podczas sytuacji kryzysowych na imprezach masowych. Mobilizacja policyjnych sił miała na celu doskonalenie policyjnych umiejętności, które przy realnym zagrożeniu muszą zostać w pełni wykorzystane.

Czas wiosenno–letni to okres wielu imprez masowych. Dla lubuskich funkcjonariuszy to moment szczególnej koncentracji dużych sił i środków policyjnych. Nasz region już od blisko 25 lat jest gospodarzem jednej z największych imprez w Europie „PolAndRock Festival” (Woodstock). To wymaga dużego zaangażowania ze strony Policji jako organu najbardziej odpowiedzialnego za bezpieczeństwo. Do tego dochodzi wiele innych i licznych imprez masowych o charakterze sportowym, rozrywkowym czy rekreacyjnym.

Policja musi brać pod uwagę sytuacje kryzysowe szczególnie niebezpieczne podczas tak dużej imprezy masowej. W dobie zagrożeń terrorystycznych należy wziąć pod uwagę sytuacje, które już od lat występują w Europie Zachodniej. Tylko dzięki częstym ćwiczeniom możemy optymalnie przygotować się do właściwej i skutecznej reakcji. Takie właśnie miały miejsce we wtorek (15 maja) przeprowadzone przez lubuskich policjantów m.in. Sztabu Policji, Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji, Samodzielnych Oddziałów Prewencji Policji, czy też inne służby zespolone z Wojewodą Lubuskim. Ćwiczyliśmy manewry m.in. w ramach procedury „Tarcza” na wypadek wystąpienia poważnej sytuacji kryzysowej. Formowanie szyków, zabezpieczenie miejsca zdarzenia poprzez wyizolowanie pierścieniem zewnętrznym, ćwiczenia czasu reakcji na zgłoszenie, użycie policyjnego drona, koordynowanie działań sztabu operacji, czy też aplikacyjne wykorzystanie systemów policyjnych, to tylko niektóre działania przeprowadzone w ramach ćwiczeń.

Dzięki takim inicjatywom Lubuska Policja może doskonalić te umiejętności. Odpowiednio szybko i skutecznie przeprowadzona akcja w przypadku wystąpienia sytuacji kryzysowej minimalizuje jej skutki. Dla policjantów to nauka, na którą podczas realnego zagrożenia nie ma już czasu.

Previous Współdziałanie i skuteczne zwalczanie przestępczości związanej z zabytkami
Next Mógł zapić 9 osób. Zarzut usiłowania zabójstwa dla nożownika z Kożuchowa

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

„LUBUSKI DZIELNICOWY BLIŻEJ DZIECI” – FINAŁ PEŁEN UŚMIECHÓW

28 kwietnia w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród laureatom i wyróżnionym w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Lubuski dzielnicowy bliżej dzieci”. Wydarzenie zorganizowane przez Wydział

Wiadomości 0 Comments

Zamiast w więzieniu, siedział na drzewie

Skuteczne negocjacje policyjnych ekspertów, praca gorzowskich funkcjonariuszy i pododdziałów prewencji doprowadziły do zatrzymania dwóch mężczyzn, którzy nie dość, ze grozili skokiem z dużej wysokości, to byli poszukiwani przez wymiar sprawiedliwości.

Wiadomości 0 Comments

Szybko ustalony i zatrzymany za zabójstwo 78-latki

Policjanci Wydziału Kryminalnego w Sulęcinie zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dokonanie brutalnego zabójstwa 78-letniej mieszkanki Sulęcina. Skuteczne działania operacyjne pozwoliły szybko wytypować, a następnie zatrzymać podejrzanego, który usłyszał już zarzut zabójstwa

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź