Xiaomi – tania i dobra elektronika

Xiaomi – tania i dobra elektronika

Smartfony to dziś niezwykle popularne urządzenia. Trudno jest zatem dziwić się temu, że ich rynek jest tak rozbudowany. Znajdziemy na nim całe mnóstwo różnych producentów. Niektórzy znani są z tworzenia nowatorskich technologii i wyznaczania nowych standardów w całej tej branży.

Dość powszechnie uważa się, że producenci z Chin nie są w stanie stworzyć niczego oryginalnego. Sprzęt ten jest ceniony głównie ze względu na dogodne ceny, ale jednocześnie nie kojarzy się on raczej z wysoką jakością wykonania. Warto jednak zauważyć, że stale się to zmienia. Dziś chińscy producenci stopniowo wychodzą na światową czołówkę i oferują swoim klientom coraz lepszy sprzęt. Doskonałym przykładem może tu być firma Xiaomi. Przez wiele lat kojarzona była ona głównie właśnie z nieco tańszym sprzętem, który jednak nie był w stanie spełnić oczekiwań bardziej wymagających osób. Dziś jednak smartfony Xiaomi pokazują, że chińskie firmy potrafią produkować coś naprawdę doskonałego. Każdy powinien zapoznać się z tą ofertą nieco bliżej.

Xiaomi – droga na szczyt

Xiaomi to stosunkowo młoda firma – została założona w roku 2010. Pierwsze lata działalności to rzeczywiście bazowanie w dużym stopniu na sukcesie innych. Firma była znana z tego, że wykorzystywała podobne techniki marketingowe do Apple, a jej smartfony w dużym stopniu przypominały sprzęt amerykańskiego giganta. Nawet prezes Xiaomi budował swój styl, sposób ubierania czy całą prezencję na bazie wizerunku Steve`a Jobsa.

Mimo wszystko jednak firma przez wiele lat prowadziła konsekwentną i przemyślaną politykę. Założeniem od samego początku było oferowanie dobrych smartfonów w możliwe jak najniższych cenach. Sprawiało to, że Xiaomi przez długi czas nie posiadało ani jednego, własnego sklepu stacjonarnego. Nie było również oficjalnych dystrybutorów tej marki. Zamiast tego sprzęt był sprzedawany bezpośrednio na stronie internetowej producenta. Wbrew pozorom, nie przynosiło to żadnych poważnych niewygód klientom. Jednocześnie firma mogła w ten sposób zrezygnować ze sporej części swojej marży.

W ostatnich latach opinie na temat Xiaomi znacznie się zmieniają. O ile dawniej marka ta była jednoznacznie kojarzona z tanimi, chińskimi podróbkami, dziś coraz więcej ludzi docenia nowsze modele tej firmy. Prawdopodobnie w jej historii nadszedł ten moment, kiedy może ona już budować własną markę, bez opierania się na innych. Również jakość oferowanych przez nią smartfonów znacznie wzrosła.

Wielką zaletą firmy Xiaomi jest jej szeroka oferta. O ile marka kojarzona jest głównie ze smartfonami, o tyle ma ona do zaoferowania cały szereg innych urządzeń elektronicznych. Znajdziemy w niej między innymi smartwatche, słuchawki, powerbanki i wiele innych. Firma oferuje nawet własną hulajnogę elektryczną.

Przykład firmy Xiaomi doskonale pokazuje, że chińscy producenci elektroniki w kolejnych latach mogą przestać kojarzyć się jedynie z tanim sprzętem. Obecnie smartfony Xiaomi są doceniane nawet przez bardziej wymagających użytkowników, co jest dowodem na to, że taki producent może w pewnym momencie znacznie zmienić swoją politykę.

Więcej na stronie xiaomimi.com.pl

Previous Zakochany Romeo okradł rodzinę
Next Wyposażenie w zakładzie fryzjerskim

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

ZŁOTY I BRĄZOWY MEDAL MISTRZOSTW POLSKI DLA LUBUSKICH POLICJANTÓW

Lubuska Policja ma kolejny powód do dumy. Tytuły Mistrza i V-ce Mistrza Polski Policjantów w Kolarstwie Szosowym zdobyli funkcjonariusze ze Szprotawy i Zielonej Góry. W Nowym Belęcinie (woj. wielkopolskie) na

Wiadomości 0 Comments

O HANDLU LUDŹMI W LUBUSKIM URZĘDZIE WOJEWÓDZKIM

W Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. w ramach projektu profilaktycznego pn. „Zapobieganie handlowi ludźmi – XI edycja” przeprowadziła spotkanie informacyjno–edukacyjne zaadresowane do pracowników LUW.

Wiadomości 0 Comments

BETONOWE BARIERY W DRODZE NA WOODSTOCKOWE POLE

W związku z zagrożeniami definiowanymi przez Policję, lubuscy stróże prawa byli pomysłodawcami zabezpieczenia w postaci betonowych barier, uniemożliwiających wjazd rozpędzonego samochodu ciężarowego na teren festiwalu. Na trzech stanowiskach kierowcy i

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź