Wypożyczalnia samochodów – ekonomiczne rozwiązanie

Wypożyczalnia samochodów – ekonomiczne rozwiązanie

Własna wypożyczalnia samochodów to właściwie taki biznes, który przynosi nam bardzo duże zyski, które dochodzić mogą nawet do 10 tysięcy złotych na miesiąc. Okazuje się, że potencjał jaki się z tym wiąże został już dostrzeżony przez wiele osób i konkurencja na tym rynku ciągle się powiększa. W naszym kraju przede wszystkim działa wiele zagranicznych sieciówek a zdecydowanie mniej ogólnopolskich, dużych firm, które zajmują się wypożyczaniem aut.

Z miesiąca na miesiąc jednak grono firm zaczyna się powiększać o małe, prywatne czasami również jednoosobowe spółki, które zajmują się przede wszystkim okazjonalną działalnością w wielu przypadkach o lokalnym charakterze. Podsumowując liczyć się, że obecnie w Polsce mamy kilka tysięcy firm z branży rent a car. Jednak ekonomiści nadal utrzymują, żę wypożyczalnie samochodowe to inwestycja, która może być traktowana jako przyszłościowa. Obecny stan rzeczy będzie wynikiem wejścia naszego kraju do UE, kiedy to otwarły się granice nie tylko na turystów, ale także na biznesmenów. Dlatego zapotrzebowanie na wynajem samochodów jest już coraz większe.

Redakcja rekomenduje: tarlandia.pl

Interesanci z innych krajów najczęściej poruszali się własnym pojazdem. Obcokrajowcy są przyzwyczajeni do tego, że jeżdżą samochodami i dla nich jest to wygodne i ekonomiczne rozwiązanie. Dodatkowo na taką usługę decydują się także korporacje, które wynajmują samochody służbowe dla pracowników. Wypożyczalnie aut stały się specjalistycznymi firmami, które w wielu przypadkach traktuje się jako świetną alternatywę dla leasingu, który do tej pory był bardzo popularny. W krajach najlepiej rozwiniętych okazuje się, że nawet połowa samochodów jest wypożyczona. Jak się okazuje w naszym kraju ten odsetek jest dopiero na poziomie około 10 procent.

Firmy, które zajmują się wynajmem pojazdów rozwijają się tak prężnie właśnie za sprawą współpracy z małymi, średnimi oraz dużymi firmami. Zauważa się, że wypożyczalnie chętnie obecnie stawiają na współpracę regularną z dużymi korporacjami i instytucjami. To rozwiązanie, które jest dla obu stron bardzo korzystne, ponieważ mamy stały dopływ gotówki z najmu wypożyczalniom, zaś firmy mają cały czas zagwarantowany wysoki standard. Warto jednak pomyśleć jaka forma umowy będzie w danym przypadku najlepszym rozwiązaniem.

Teoria oraz praktyka pokazują nam, że najbardziej opłacalne będą takie transakcje, które mają charakter krótkoterminowy. Nie ma możliwości wtedy zachować ciągłości zysków, dlatego dla firmy zachowanie pewnych proporcji między różnymi umowami jest bardzo ważne. Ofertę w większym stopniu przygotowuje się pod kątem stałych klientów a wiec firm, które są zainteresowane pojazdami służbowymi. Resztę mają stanowić takie oferty, które są skierowane do osób, które określić można jako klientów indywidualnych. Jeśli wypożyczalnia chce sprawnie funkcjonować warunkiem będzie odpowiednia ilość pojazdów, które będą w jej dyspozycji. Zdania są tutaj podzielone, jednak zakłada się, że początkująca firma musi mieć do swojej dyspozycji te 3-4 pojazdy, jeśli w ogóle chce sprawnie zacząć funkcjonować.

Trzeba jednak pamiętać, że taka inwestycja będzie wymagać sporych nakładów pieniężnych, by w swojej firmie mieć odpowiedniej klasy pojazdy. Należy pamiętać, że wydatki na inwestycję mogą rosnąć, gdy wypożyczalnia będzie wyposażona również w luksusowe pojazdy. Rzeczywiście niektórzy klienci będą szukać renomy przez wynajem auta luksusowe – limuzyny, dlatego wypożyczalnia na taką potrzebę będzie musiała odpowiedzieć i takie pojazdy również w ofercie mogą się pojawić.

Previous „POLICJANT SŁUŻBY KRYMINALNEJ"- ELIMINACJE WOJEWÓDZKIE W LUBUSKIEM
Next ODPOWIEDZĄ ZA KILKANAŚCIE PRZESTĘPSTW NARKOTYKOWYCH

Może to Ci się spodoba

Motoryzacja 0 Comments

Kilka kosmetyków które powinien mieć każdy posiadacz samochodu

O samochód nierzadko dbamy lepiej niż o nas samych. I nikogo nie powinno dziwić, że do ciała, włosów i ogólnie pod prysznic mamy jeden środek myjący, ale do samochodu będziemy

Motoryzacja 0 Comments

Pielęgnacja auta, a najczęściej popełniane błędy

Jeśli ktoś lubi czyścić swój samochód powinien zadbać o to, by robić to z głową, ponieważ dość łatwo będzie można uszkodzić auto w trakcie pielęgnacji. Wydaje się, że będzie to

Motoryzacja 0 Comments

Co to jest intercooler?

Intercooler to element pośredni w doprowadzaniu powietrza do cylindrów silnika, przeznaczony tylko do jednej funkcji chłodzenia. Może być obecny zarówno w silnikach wysokoprężnych, jak i benzynowych. Głównym zadaniem jest obniżenie

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź