Wszystko, co musisz wiedzieć o laserach frakcyjnych

Wszystko, co musisz wiedzieć o laserach frakcyjnych

Wyobraź sobie, że możesz zabrać ze sobą wszystkie swoje problemy skórne – przebarwienia, blizny potrądzikowe, tępotę, drobne linie – i zedrzeć je wszystkie, aby odsłonić nową warstwę błyszczącej, zdrowej skóry. W zasadzie to właśnie robią lasery Fraxel. Dlatego właśnie leczenie w trakcie podróży stało się rozwiązaniem dla osób, które poważnie traktują usuwanie niedoskonałości na dobre. „Używam Fraxel dosłownie codziennie” – mówi nowojorska dermatolog Marnie Nussbaum z ELLE.com. „Moimi najlepszymi pacjentami są pacjenci z bliznami potrądzikowymi, którzy nie mogą uwierzyć, że coś dało im taki pośpiech z poczuciem własnej wartości”. A zdjęcie uszkadza pacjentów, nadając ich skórze neutralny koloryt, a nie plamki jest dla nich naprawdę satysfakcjonujące. Ludzie są z tego naprawdę zadowoleni.”

Poddanie się takiemu zabiegowi może być zastraszające, więc poszliśmy do Nussbauma, aby zepsuć wszystko, co trzeba wiedzieć przed wypróbowaniem frakcyjnego.

Co leczą lasery frakcyjne?

Nussbaum mówi, że większość pacjentów przychodzi do jej gabinetu w poszukiwaniu zabiegów laserowych firmy Fraxel z trzech powodów: przebarwienia lub uszkodzenia spowodowane przez słońce, zmarszczki i blizny potrądzikowe. Ludzie najczęściej stosują lasery na całej twarzy, ale szyja, dekolt, ręce i ramiona są również popularnymi miejscami, które należy leczyć.

W przypadku teksturowanych blizn potrądzikowych, w szczególności (pomyśl: icepick, boxcar i blizny toczne), lasery są bardziej skuteczne niż jakiekolwiek leczenie miejscowe. „Zdolność do tak głębokiego działania pozwala naprawdę rozbić tę bliznę, która przysłania różnicę teksturową, podczas gdy krem nie byłby w stanie” – wyjaśnia Nussbaum.

Czy istnieją różne rodzaje laserów frakcyjnych?

Nussbaum mówi, że podwójny laser Fraxel jest typem powszechnie spotykanym w gabinetach dermatologicznych. Posiada on dwa lasery o różnych długościach fal w jednym urządzeniu: Jeden celuje w pigmentację i uszkodzenia spowodowane przez słońce, a drugi sięga głębiej w zmarszczki, teksturę i blizny potrądzikowe. Istnieje laser nieablacyjny (czyli bez otwartych ran) oraz Fraxel Repair, który jest najpotężniejszy i wykorzystuje ablacyjny laser frakcjonowany na dwutlenek węgla w cięższych przypadkach. Ten ostatni wymaga dłuższego czasu przestoju.

Jak działają lasery frakcyjne?

Bez względu na to, który laser frakcyjny wybierzesz, mechanizm jest taki sam. Nussbaum wyjaśnia, że energia z laserów tworzy w skórze maleńkie „kolumny termicznego zniszczenia”, które stymulują wzrost nowych, zdrowych komórek skóry, zastępując stare, uszkodzone komórki. „To naprawdę działa od wewnątrz”, Nussbaum mówi o rotacji skóry i produkcji kolagenu, która jest tak naprawdę tylko naturalnym przyspieszonym procesem gojenia się organizmu.

Jak przygotować się do zabiegu laserowego?

Po pierwsze, upewnij się, że nie masz rozległych odłamków, otwartych ran ani infekcji na twarzy. Przestań stosować produkty z retinoidami na tydzień przed zabiegiem. W dniu zabiegu będziesz miejscowo zdrętwiała przez 45 minut, a sam zabieg trwa od 20 do 30 minut, w zależności od miejsca, w którym zostaniesz poddana zabiegowi.

http://anestezjologia2013.pl/

Previous Tłumaczenia specjalistyczne
Next Jakie są różne rodzaje kalendarzy promocyjnych?

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Najlepsze hulajnogi elektryczne

Oto nasze najlepsze wybory do najlepszych skuterów elektrycznych dla dorosłych, dzieci i osób dojeżdżających do pracy. Jeśli szukasz alternatywnego sposobu na poruszanie się, warto rozważyć jeden z najlepszych skuterów elektrycznych.

Life&Style 0 Comments

Czy warto spożywać kolagen w płynie?

O kolagenie możemy słyszeć w ostatnich latach coraz częściej. Główne białko tkanki łącznej, które stanowi aż 30% wszystkich białek ludzkich odpowiada za sprężystość, jędrność i nawilżenie skóry. Niestety w organizmie

Life&Style 0 Comments

Czym jest laser frakcyjny i do czego jest używany?

Laserowa obróbka frakcyjna jest stosowana w leczeniu: Linie mimiczne i zmarszczki (rhytides) Uszkodzenia słoneczne Pigmentacja skóry związana z fotostarzeniem się Blizny chirurgiczne i trądzikowe. Chociaż w leczeniu zaburzeń pigmentacji, takich

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź