WSPÓLNIE ZAPOBIEGAMY HANDLOWI LUDŹMI

WSPÓLNIE ZAPOBIEGAMY HANDLOWI LUDŹMI

Bardzo ważne jest uświadamianie, że handel ludźmi jest zbrodnią i pozostaje nią nawet wtedy, gdy odbywa się za zgodą ofiary! Nie trzeba wyjeżdżać za granicę, aby przestępstwo zaistniało – to mit! Tą i wiele innych informacji usłyszała w środę (15 marca.) młodzież z IV LO w Gorzowie Wlkp., podczas inauguracji XII edycji projektu profilaktycznego pn. „Zapobieganie handlowi ludźmi”, które odbyło się w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp. Spotkanie z młodzieżą, połączone z prezentacją mobilnej wystawy, rozpoczął Wicewojewoda Lubuski, Robert Paluch.

Po tym, w imieniu insp. Jarosława Janiaka, Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp., dotychczasowe działania funkcjonariuszy Policji woj. lubuskiego w zakresie zapobiegania handlowi ludźmi omówił nadkom. Wiesław Adamski, I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Gorzowie Wlkp. Następnie kom. Justyna Ławreszuk z Wydziału Prewencji KWP w Gorzowie Wlkp. wraz z kpt. Małgorzatą Maciejewską z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej w Krośnie Odrzańskim, przedstawiły najważniejsze zagadnienia dotyczące tego, jak nie stać się ofiarą handlu ludźmi. Projekcje filmów edukacyjnych dawały młodzieży do myślenia, czego wyrazem były wypowiedzi uczniów na temat odczuć prezentowanych treści, a jednocześnie potwierdzeniem zainteresowania tym tematem. W spotkaniu uczestniczyło 50 osób. Od początku realizacji projektu profilaktycznego pn. „Zapobieganie handlowi ludźmi” – o płynących zagrożeniach i pułapkach czekających na młodych ludzi, dowiedziało się już prawie 41.000 uczniów, podczas 2000 spotkań profilaktycznych prowadzonych przez funkcjonariuszy Policji. Jak wskazują wyniki ewaluacji z lat poprzednich – spotkania policjantów z młodzieżą cieszą się niezmiennie wielkim zainteresowaniem uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu całego województwa lubuskiego.

Przestępstwo handlu ludźmi, zawarte w art. 189a kodeksu karnego jest przestępstwem – godzącym w wolność, godność i prawa człowieka – zagrożonym karą do 15 lat pozbawienia wolności. Jednakże, ze względu na jego bardzo złożony charakter, jest to zbrodnia niezwykle trudna do wykrycia i udowodnienia. Dlatego tak ważne jest, aby niezmiennie prowadzić działania profilaktyczne, skierowane szczególnie do młodzieży, która chętnie podróżuje, chcąc przeżywać przygody lub sobie dorobić.

Previous DZIELNICOWI BLISKO MIESZKAŃCÓW
Next DZIELNICOWY CZUJNY NAWET PO SŁUŻBIE

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

WSPÓLNIE NA RZECZ BEZPIECZEŃSTWA NA DROGACH

Na drogach powiatu krośnieńskiego od wczesnych godzin rannych trwają działania „Pasy”, w trakcie których funkcjonariusze sprawdzają czy kierowcy oraz pasażerowie korzystają z pasów bezpieczeństwa. Ponadto policjanci wspólnie ze Strażą Leśną

Wiadomości 0 Comments

WOODSTOCK – ZAGROŻENIA DEFINIOWANE PRZEZ POLICJĘ

Lubuska Policja przygotowuje się do zabezpieczenia XXIII edycji „Przystanku Woodstock”. Przewidując poważne zagrożenia, które mogą wystąpić podczas festiwalu, podjęła szereg działań mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom tej imprezy.

Wiadomości 0 Comments

W KOSTRZYNIE O BEZPIECZEŃSTWO DBAJĄ TAKŻE PATROLE KONNE

W policyjnej operacji „Woodstock 2017” biorą udział funkcjonariusze wszystkich pionów. Wśród nich, podobnie jak w roku poprzednim, znaleźli się także stróże prawa, którzy pełnią służbę na koniach. Konne patrole ze

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź