Wosk samochodowy

Wosk samochodowy

Możesz myć samochód regularnie, ale czy też go woskujesz? Jeśli nie, to prawdopodobnie dlatego, że nie jesteś przekonany, że twój samochód może naprawdę skorzystać z woskowania. Tymczasem wosk samochodowy nie tylko sprawia, że pojazd wygląda ładniej, ale także chroni lakier.  

Chroń farbę

Jednym z najlepszych powodów do woskowania samochodu jest ochrona lakieru przed zanieczyszczeniami. W zależności od miejsca zamieszkania samochód jest często narażony na działanie niszczycielskich sił, takich jak ciągłe światło słoneczne, kwaśne deszcze, utlenianie i sól. Wszystkie te problemy mogą uszkodzić lakier, co oznacza, że będziesz musiał odmalować swój samochód, jeśli chcesz, aby wyglądał jak nowy. Jest to szczególnie ważne, jeśli planujesz go wkrótce sprzedać. Kiedy woskujesz samochód, dodajesz barierę ochronną nad farbą, ponieważ przezroczysta warstwa wosku przyjmie wszelkie uszkodzenia. Więc jeśli szukasz sposobu na ochronę swojego samochodu przed zadrapaniami i odpryskami w farbie, woskowanie jest dobrym rozwiązaniem.

Wypełnianie małych rys

Jeśli od jakiegoś czasu nie woskowałeś samochodu i masz małe zadrapania w farbie, woskowanie powierzchni może wypełnić niektóre z nich. Oczywiście, woskowanie samochodu nie gwarantuje, że wszystkie twoje rysy znikną. Najprawdopodobniej tylko kilka jest wystarczająco płytkich, aby wypełnić je woskiem. Ale to lepsze niż nic, prawda? Wystarczy proste nałożenie wosku, aby samochód wyglądał lepiej niż wcześniej, co oznacza, że nie trzeba płacić profesjonalistom za wypełnienie niektórych rys na lakierze.

Wygląd pojazdu

Kolejną zaletą woskowania samochodu jest to, że powierzchnia po prostu lśni. Jeśli uważasz, że twój samochód wygląda świetnie po umyciu, będziesz mile zaskoczony, o ile lepiej wygląda z odrobiną wosku na powierzchni. Jeśli chcesz, aby Twój samochód wyglądał praktycznie jak nowy, woskowanie jest kluczowe. Jest to szczególnie ważne, jeśli planujesz go wkrótce sprzedać i chcesz uzyskać za niego najwyższą cenę, ponieważ błyszczący samochód będzie się wyróżniał na tle innych na rynku.

Pomoc przy myciu samochodu

Czy wiesz, że woskowanie samochodu może pomóc nawet w myjniach samochodowych? Nałożenie wosku na powierzchnię oznacza, że utrudniasz przyklejanie się do samochodu brudu, soku drzewnego, owadów i innych zanieczyszczeń. Wynika to z faktu, że wszystko, co próbuje przykleić się do samochodu, nie ma kontaktu z farbą dzięki ochronnej warstwie wosku.

Teraz gdy znasz już wszystkie zalety woskowania samochodu, konsekwencje nieprzestrzegania tego powinny być jasne. Na przykład, jeśli nie woskujesz samochodu, po prostu pozostawiasz drobne rysy i prawdopodobnie narażasz farbę na uszkodzenia w miarę upływu czasu. W efekcie tego samochód po prostu dużo szybciej się starzeje i tym samym realnie traci na wartości. Woskując samochód, przyczyniasz się zatem do zachowania jak najwyższej wartości samego pojazdu. O woskowaniu powinni pamiętać zwłaszcza właściciele drogich i ekskluzywnych samochodów, gdzie każda nawet najdrobniejsza wada pojazdu znacznie wpływa na ich wartość i cenę, jaką możemy uzyskać podczas sprzedaży.

Ranking najlepszych wosków samochodowych znajdziesz na https://autokosmetykaranking.pl/kosmetyki-samochodowe-rankingi/ranking-top-10-woskow-samochodowych-2019/qtk_dzmm  >>

Previous Meble niezbędne w salonie fryzjerskim
Next Dwie osoby zatrzymane za brutalny atak podczas interwencji

Może to Ci się spodoba

Motoryzacja 0 Comments

Korki w miastach kosztują każdego kierowcę średnio 3,3 tys. zł rocznie

Kierowcy i gospodarka tracą miliardy złotych przez korki w polskich miastach. Tylko w Warszawie średni koszt na jednego kierowcę to blisko 4 tys. zł – wynika z badania Deloitte i Targeo.pl. W rozładowaniu zatorów pomóc mogą

Motoryzacja 0 Comments

Kilka kosmetyków które powinien mieć każdy posiadacz samochodu

O samochód nierzadko dbamy lepiej niż o nas samych. I nikogo nie powinno dziwić, że do ciała, włosów i ogólnie pod prysznic mamy jeden środek myjący, ale do samochodu będziemy

Motoryzacja 0 Comments

Wypożyczalnia samochodów – ekonomiczne rozwiązanie

Własna wypożyczalnia samochodów to właściwie taki biznes, który przynosi nam bardzo duże zyski, które dochodzić mogą nawet do 10 tysięcy złotych na miesiąc. Okazuje się, że potencjał jaki się z

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź