„WALIZKA NARKOTYKOWA” W GORZOWSKIEJ JEDNOSTCE

„WALIZKA NARKOTYKOWA” W GORZOWSKIEJ JEDNOSTCE

Policjantki z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp. w nowym roku szkolnym będą przeprowadzać spotkania dla rodziców, nauczycieli i pedagogów, w trakcie których zaprezentują tzw: „walizkę narkotykową”. Pierwsze spotkanie odbyło się w dniu wczorajszym /10 września br/ w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących na ul. Czereśniowej w Gorzowie Wlkp. Wszystko po to, aby wzbudzić u dorosłych czujność i wspólnie przeciwdziałać uzależnieniom, a także zapobiegać przestępczości nieletnich.

Gorzowska Policja rusza z akcją edukacyjną dla rodziców dzieci zagrożonych przestępczością narkotykową. Jej zasoby wzbogacił właśnie specjalistyczny sprzęt – służący edukacji tzw: „walizka narkotykowa”, która została ufundowana przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Gorzowie Wlkp. Profilaktyczna walizka wypełniona jest atrapami oraz akcesoriami  służących do  przechowywania i dystrybucji najbardziej popularnych narkotyków dostępnych na polskim czarnym rynku.

„Kuferek” z zewnątrz nie różni się niczym od typowej skrzynki na narzędzia, ewentualnie większego kuferka na kosmetyki. W środku jednak zamiast pudrów znajdują się imitacje substancji odurzających – kokainy, heroiny, a także marihuany, LSD, czy metaamfetaminy. Są też akcesoria, których posiadanie nie jest zabronione (dostępne są choćby w punktach zlokalizowanych w większości galerii handlowych), a które powinny zwrócić uwagę rodziców jeśli znajdą je u swojego dziecka w pokoju, lub szkolnym plecaku. To wszelkiego rodzaju lufki, bibułki, czy młynki do mielenia marihuany, które występują w różnych formach np. piłeczki do golfa.

Profilaktyczne walizki są uważane za doskonałe narzędzie do walki z problemem narkotyków i innych substancji odurzających. Mamy nadzieję, że przekazana przez funkcjonariuszy Policji wiedza na ich temat pomoże wzmożyć czujność osób dorosłych, które mogą uchronić swoje dzieci przed grożącym im niebezpieczeństwem.

Previous NASTOLATKA PO POTRĄCENIU Z POWAŻNYMI OBRAŻENIAMI. KIEROWCA JUŻ WCZEŚNIEJ STRACIŁ PRAWO JAZDY
Next BILI I KOPALI PO GŁOWIE LEŻĄCEGO. NAPASTNIKÓW ZATRZYMALI POLICJANCI PO SŁUŻBIE

Może to Ci się spodoba

Gorzów na Sygnale 0 Comments

MOCNE UDERZENIE W NARKOTYKOWY BIZNES

Do Sądu Rejonowego w Zielonej Górze wpłynął akt oskarżenia przeciwko 10 osobom, którym udowodniono wprowadzenie do obrotu kilkunastu narkotyków. Co wyjątkowe w tej sprawie, wszyscy oskarżeni przyznali się do winy

Gorzów na Sygnale 0 Comments

POLICJANCI ROZWIĄZALI SPRAWĘ WŁAMANIA SPRZED BLISKO 15 LAT

Policjanci z Sulechowa ustalili tożsamość osoby odpowiedzialnej za kradzież z włamaniem sprzed prawie 15 lat. Mężczyzna był zaskoczony i nie spodziewał się, że za popełnione przestępstwo odpowie po tylu latach.

Gorzów na Sygnale 0 Comments

SKUTECZNE ZARZĄDZANIE INFORMACJĄ. AUDI ODZYSKANE

Uzyskanie informacji i dynamiczne nią zarządzanie skutkowało odzyskaniem skradzionego za Odrą audi wartości blisko 50 tysięcy złotych. To wspólny sukces funkcjonariuszy z Polsko – Niemieckiego Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź