Terapia uzależnień

Terapia uzależnień

Uzależnienie jest problemem, który nadal rośnie w Stanach Zjednoczonych w tempie niemal wykładniczym. Aby zwalczyć wzrost przedawkowania i uzależnienia, naukowcy, klinicyści i badacze nieustannie pracują nad nowymi sposobami radzenia sobie z tą chorobą. Obecnie leki i opcje psychoterapeutyczne są dostępne dla osób, które potrzebują pomocy w przypadku zaburzeń związanych z używaniem substancji.

Terapia uzależnień jest narzędziem na pierwszej linii frontu epidemii uzależnień i występuje w wielu odmianach, niektóre bardziej skuteczne niż inne, w zależności od stopnia nasilenia uzależnienia.

Dowiedz się więcej o tym, czym jest terapia uzależnień, jakie są jej różne metody i w jaki sposób może ona pomóc w osiągnięciu życiowej trzeźwości.

CZYM JEST TERAPIA UZALEŻNIEŃ?

Terapia alkoholowa i uzależnienia od narkotyków może opisywać szeroki zakres interwencji, które leczą zaburzenie używania substancji lub odnoszą się do wzorca nadużywania narkotyków. Niektóre opcje terapii odnoszą się bezpośrednio do uzależnienia i zapewniają mechanizmy radzenia sobie z pragnieniami i wyzwalaczami bez nawrotu. W wielu przypadkach terapie te koncentrują się na pomocy w tworzeniu strategii zapobiegania nawrotom, dzięki którym można zachować trzeźwość.

Inne terapie mogą koncentrować się na podstawowych problemach, które mogą przyczynić się do powstania lub nasilenia zaburzeń związanych z używaniem substancji. Na przykład, trauma często wiąże się z alkoholizmem. Aby leczyć alkoholizm u kogoś, kto doznał urazu, konieczne może być skorzystanie z opcji terapeutycznych, które odnoszą się konkretnie do takich zaburzeń jak stres pourazowy, jak uczulenie oczu na ruch i regeneracja (terapia EMDR).

Terapię uzależnień można również podzielić na dwie inne kategorie: terapie oparte na dowodach naukowych i terapie alternatywne. Interwencje oparte na dowodach naukowych są poparte badaniami naukowymi i chociaż terapie alternatywne odnoszą pozorny sukces w warunkach klinicznych, nie zostały jeszcze zweryfikowane w ramach badań. Plany leczenia powinny być oparte na badaniach opartych na dowodach, ale w niektórych sytuacjach może być czas i miejsce na leczenie alternatywne.

DLACZEGO TERAPIA UZALEŻNIEŃ JEST KONIECZNA?

Uzależnienie jest przewlekłą chorobą, która wpływa na mózg w złożony sposób, przyczyniając się do kompulsywnego i niekontrolowanego użycia. Niestety, medialne portrety o uzależnieniu często pokazują postaci przechodzące detoksykację, a następnie nigdy już nie mające większego problemu z uzależnieniem. W rzeczywistości, po ostatniej dawce, możesz mieć do czynienia z pragnieniami i wyzwalaczami przez lata. Nie jest to tylko kwestia biologii, istnieje wiele różnych czynników, które przyczyniają się do uzależnienia.

Podczas aktywnego uzależnienia, twój mózg nauczył się poszukiwać leków łagodzących stres, ból, niepokój i po prostu czuć się dobrze. Nawet jeśli wiesz, że jakiś narkotyk może być szkodliwy, niezwykle trudno jest się mu oprzeć. Alkohol i terapia uzależnienia od narkotyków może pomóc Ci przepisać efekty działania leków w Twoim mózgu, nauczyć się radzić sobie z negatywnymi uczuciami, a także nauczyć się unikać i radzić sobie z pragnieniami.

Terapia uzależnień może również zająć się problemami korzeni, które mogły przyczynić się do początkowego zażywania narkotyków. Na przykład, zaburzenia związane z używaniem substancji mają znaczny wskaźnik współwystępowania z innymi zaburzeniami psychicznymi, zwłaszcza depresją i lękiem. W niektórych przypadkach nadużywanie substancji rozpoczyna się jako sposób samowyleczenia w celu złagodzenia negatywnych objawów zaburzenia psychicznego. Terapia uzależnienia od narkotyków i alkoholu może rozwiązać te problemy, aby wyeliminować potrzebę samo-leczenia i zapobiec wywołaniu przez zaburzenia psychiczne ewentualnego nawrotu choroby.

JAK DZIAŁA TERAPIA UZALEŻNIEŃ?

Istnieje wiele opcji terapii uzależnień do rozważenia, ale wszystkie one mają ten sam ogólny cel. Terapia uzależnień od narkotyków i alkoholu powinna zwiększyć Twoją zdolność do radzenia sobie z negatywnymi emocjami, myślami i okolicznościami w zdrowy sposób, bez używania narkotyków i alkoholu. Nawet po ukończeniu medycznego programu detoksykacji nadal będziesz miał zachcianki, które pociągną Cię z powrotem do używania substancji i nawrotu choroby. Długo po tym, jak wasze ciało zostanie oczyszczone z ostatniej dawki, wasz mózg nadal będzie szukał satysfakcjonującej odpowiedzi w postaci narkotyków lub alkoholu.

Opcje terapii uzależnienia od narkotyków i alkoholu będą starały się dać Ci narzędzia, których potrzebujesz, aby poradzić sobie z pragnieniami i stresorami lub rozwiązać podstawowe problemy, które przyczyniają się do lub pogłębiają uzależnienie. Niektóre terapie mogą być stosowane do wielu zagadnień jednocześnie. Na przykład, terapia poznawczo-behawioralna odnosi się do sposobu, w jaki twoje myślenie wpływa na zachowanie. Może ona być stosowana zarówno w przypadku zaburzeń związanych z używaniem substancji, jak i innych kwestii dotyczących zdrowia psychicznego, takich jak lęk i depresja. Inne możliwości terapii mają na celu rozwiązanie konkretnego problemu. Na przykład, terapia EMDR ma na celu pomóc ludziom w regeneracji po traumatycznych przeżyciach. Niemniej jednak rozwiązanie konkretnych problemów, takich jak urazy, może mieć kluczowe znaczenie dla osiągnięcia ogólnego celu, jakim jest abstynencja.

Uzyskaj pomoc terapeuty: http://maciejzapala.pl/

Previous Tłumaczenia hiszpański
Next Tłmaczenia branży farmaceutycznej

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Pobyt w Grecji był dla mnie jak reset absolutny

Aktorka spędziła pięć styczniowych dni w Atenach. Twierdzi, że nie zwiedzała dużo, delektowała się natomiast grecką kuchnią i rozmowami z mieszkańcami miasta. Bywała także w teatrach. Jej zdaniem współczesny teatr grecki stawia na mocne, politycznie

Life&Style 0 Comments

Jak czyścić telefon?

Wszyscy wiemy, że mycie rąk w tych trudnych czasach jest niezbędne. Ale co z twoim telefonem? Wszyscy główni producenci telefonów ostrzegają przed stosowaniem chemikaliów, żeli ręcznych i chusteczek ściernych, ponieważ

Life&Style 0 Comments

Tłumaczenia hiszpański

Do bardzo popularnych języków obok angielskiego i francuskiego należy język hiszpański. Jest to język, który posługują się na co dzień nie tylko mieszkańcy Hiszpanii. Jeśli znamy ten język to porozumiemy

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź