Telefony do trudnych warunków

Telefony do trudnych warunków

Z telefonu komórkowego większość z nas korzysta nieustannie. Urządzenia te dawno przestały nam służyć wyłącznie do dzwonienia czy wysyłania wiadomości. Współczesne smartfony to tak naprawdę przenośne komputery, za pomocą których możemy korzystać ze wszystkich dobrodziejstw nowoczesnych multimediów.

Tak wielkie zaawansowanie technologiczne tych urządzeń sprawia jednak, że powszechnie są one uważane za dość delikatne, a przez to – w wielu przypadkach niepraktyczne. Warto zastanowić się, czy faktycznie jest to prawda. W końcu dobry smartfon może kosztować sporo pieniędzy, zatem dobrze jest wiedzieć, jak trudne warunki jest on w stanie wytrzymać.

Co jest w stanie wytrzymać smartfon?

Każdy użytkownik smartfona musi zdawać sobie sprawę z tego, że urządzenia te są czasami dość łatwe do uszkodzenia. Niestety, pod względem wytrzymałości dość daleko im do dawnych telefonów komórkowych, które bez problemu wytrzymywały nawet upadki z dużych wysokości. Sprawia to, że o takie urządzenie musimy dbać z nieco większą uwagą.

Obudowy smartfonów są powszechnie uważane za dość wrażliwe. Równie newralgicznym elementem tego urządzenia jest ekran, który zajmuje tu praktycznie całą przednią powierzchnię obudowy. Trzeba chronić je przede wszystkim przed obiciami i zarysowaniami.

W większości przypadków do dobrych smartfonów proponuje się jako dodatki szereg zabezpieczeń. Na ekran można nałożyć dodatkową folię ochronną lub specjalną szybkę. Warto też pomyśleć o etui na telefon, które skutecznie ochroni jego obudowę. Dodatkowo daje to możliwość ciekawego dopasowania wyglądu telefonu do naszego gustu.

Skuteczna ochrona przed wodą

Wśród różnych wypadków które mogą zdarzyć się każdemu z nas i które są poważnym zagrożeniem dla smartfona wymienić należy oczywiście zalanie wodą. Jak można się spodziewać, woda może być bardzo groźna dla takich urządzeń, bowiem potrafi całkowicie uszkodzić całą elektronikę. Na rynku dostępne są telefony wodoszczelne DRAGONIST, które posiadają fabryczne zabezpieczenia przed takimi czynnikami. Warto jednak zwrócić uwagę na stopień wodoszczelności, wymieniany w specyfikacji technicznej każdego modelu.

Wodoszczelność telefonu oznaczana jest cyframi od 0 do 8. Pomiędzy tymi poziomami istnieje ogromna różnica, zatem jeśli zależy nam na faktycznie dobrej ochronie przed wodą, musimy koniecznie zwracać uwagę na ten parametr. Wartość 0 oznacza oczywiście, że model nie jest wodoodporny. Ochrona na poziomie 1 oznacza, że urządzenie nie zostanie uszkodzone przez niewielkie krople wody, na przykład przy lekkim deszczu. Przy kolejnych poziomach ochrona jest coraz lepsza. Na najwyższym z nich telefon jest w stanie wytrzymać całkowite zanurzenie w wodzie na czas określony przez producenta.

Wypadki z wodą zdarzają się bardzo często. Przypadkowe zalanie telefonu, wyjęcie go w czasie ostrzejszego deszczu, czy w końcu upuszczenie do głębokiej wody. Nawet niewielka ilość wody może całkowicie zniszczyć telefon, który nie jest odpowiednio zabezpieczony. Telefony wodoszczelne DRAGONIST znajdują się w ofertach najbardziej znanych producentów.

Previous Zamówienia realizowane przez drukarnie internetowe

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Miał dwa promile, wsiadł za kierownice i dachował. 48-latek odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości

Rozbite auto i poważne konsekwencje prawne, to pokłosie nieodpowiedzialnego zachowania, jakim wykazał się 48-letni kierowca opla. Mężczyzna mimo, że wcześniej pił alkohol wsiadł za kierownicę. Nieodpowiedzialną jazdę zakończył dachowaniem, a

Wiadomości 0 Comments

Nietrzeźwy kierowca nie zatrzymał się do kontroli – zatrzymany po policyjnym pościgu

Dzięki czujności i skutecznej interwencji strzeleckich policjantów z Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego nietrzeźwy kierowca odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości. To jednak nie koniec konsekwencji dla 54-latka, bo mężczyzna nie zatrzymywał się

Wiadomości 0 Comments

Gorące serca dzielnicowych w mroźne dni

Za oknem trzaskający mróz. Takie dni to dla bezdomnych prawdziwy survival. Na szczęście ich ciężkie losy w wielu momentach ułatwiają policjanci. I nie chodzi tu tylko o ustawowe działania tylko

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!