Telefony do trudnych warunków

Telefony do trudnych warunków

Z telefonu komórkowego większość z nas korzysta nieustannie. Urządzenia te dawno przestały nam służyć wyłącznie do dzwonienia czy wysyłania wiadomości. Współczesne smartfony to tak naprawdę przenośne komputery, za pomocą których możemy korzystać ze wszystkich dobrodziejstw nowoczesnych multimediów.

Tak wielkie zaawansowanie technologiczne tych urządzeń sprawia jednak, że powszechnie są one uważane za dość delikatne, a przez to – w wielu przypadkach niepraktyczne. Warto zastanowić się, czy faktycznie jest to prawda. W końcu dobry smartfon może kosztować sporo pieniędzy, zatem dobrze jest wiedzieć, jak trudne warunki jest on w stanie wytrzymać.

Co jest w stanie wytrzymać smartfon?

Każdy użytkownik smartfona musi zdawać sobie sprawę z tego, że urządzenia te są czasami dość łatwe do uszkodzenia. Niestety, pod względem wytrzymałości dość daleko im do dawnych telefonów komórkowych, które bez problemu wytrzymywały nawet upadki z dużych wysokości. Sprawia to, że o takie urządzenie musimy dbać z nieco większą uwagą.

Obudowy smartfonów są powszechnie uważane za dość wrażliwe. Równie newralgicznym elementem tego urządzenia jest ekran, który zajmuje tu praktycznie całą przednią powierzchnię obudowy. Trzeba chronić je przede wszystkim przed obiciami i zarysowaniami.

W większości przypadków do dobrych smartfonów proponuje się jako dodatki szereg zabezpieczeń. Na ekran można nałożyć dodatkową folię ochronną lub specjalną szybkę. Warto też pomyśleć o etui na telefon, które skutecznie ochroni jego obudowę. Dodatkowo daje to możliwość ciekawego dopasowania wyglądu telefonu do naszego gustu.

Skuteczna ochrona przed wodą

Wśród różnych wypadków które mogą zdarzyć się każdemu z nas i które są poważnym zagrożeniem dla smartfona wymienić należy oczywiście zalanie wodą. Jak można się spodziewać, woda może być bardzo groźna dla takich urządzeń, bowiem potrafi całkowicie uszkodzić całą elektronikę. Na rynku dostępne są telefony wodoszczelne DRAGONIST, które posiadają fabryczne zabezpieczenia przed takimi czynnikami. Warto jednak zwrócić uwagę na stopień wodoszczelności, wymieniany w specyfikacji technicznej każdego modelu.

Wodoszczelność telefonu oznaczana jest cyframi od 0 do 8. Pomiędzy tymi poziomami istnieje ogromna różnica, zatem jeśli zależy nam na faktycznie dobrej ochronie przed wodą, musimy koniecznie zwracać uwagę na ten parametr. Wartość 0 oznacza oczywiście, że model nie jest wodoodporny. Ochrona na poziomie 1 oznacza, że urządzenie nie zostanie uszkodzone przez niewielkie krople wody, na przykład przy lekkim deszczu. Przy kolejnych poziomach ochrona jest coraz lepsza. Na najwyższym z nich telefon jest w stanie wytrzymać całkowite zanurzenie w wodzie na czas określony przez producenta.

Wypadki z wodą zdarzają się bardzo często. Przypadkowe zalanie telefonu, wyjęcie go w czasie ostrzejszego deszczu, czy w końcu upuszczenie do głębokiej wody. Nawet niewielka ilość wody może całkowicie zniszczyć telefon, który nie jest odpowiednio zabezpieczony. Telefony wodoszczelne DRAGONIST znajdują się w ofertach najbardziej znanych producentów.

Previous Zamówienia realizowane przez drukarnie internetowe
Next Papier ksero: garść faktów

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Brutalny napad na kobietę. Podejrzani szybko zatrzymani przez policjantów

Dwóch mężczyzn napadło na 56-latkę, która czekała na autobus. Agresorzy podeszli do kobiety i zaczęli uderzać ją rękoma i kopać, a kiedy upadła i nie mogła się już bronić, wyrwali

Wiadomości 0 Comments

WPROWADZENIE KOMENDANTA KOMISARIATU POLICJI W SZPROTAWIE

Komendant Powiatowy Policji w Żaganiu, insp. Artur Kamiński w obecności władz samorządowych oraz policjantów i pracowników jednostki wprowadził na stanowisko Komendanta Komisariatu Policji w Szprotawie asp. sztab. Zbigniewa Krzyszczyka. W

Wiadomości 0 Comments

77 ROCZNICA ZBRODNI KATYŃSKIEJ. POLICJANCI ODDALI HOŁD ZAMORDOWANYM

Pielęgnowanie pamięci o tych, którzy w Katyniu, Charkowie, Twerze i wielu innych miejscach kaźni polegli za Ojczyznę, szczególnie o policjantach okrutnie zamordowanych w Miednoje, wpisuje się już na stałe w

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź