Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna

Czy twoje Boże zęby są mniej niż idealne? Czy straciłeś zęby przez te wszystkie lata? Czy bardzo się gniją? Czy wyglądają dziwnie i dają ci za mało lub za dużo ugryzień? Czy chcesz uzyskać olśniewający uśmiech, który mają gwiazdy? Wtedy powinieneś zajrzeć do stomatologii estetycznej lub kosmetycznej. Prawdopodobnie cała stomatologia jest robiona dla estetyki lub upiększania Twojego uśmiechu. Jednak niektóre zabiegi są bardziej związane z formą niż z funkcją, niż inne. Estetyka czy też subiektywna jakość piękna i formy jest również objęta określonym typem stomatologii.

Ortodoncja, na przykład, przynosi korzyści estetyczne, ale wybielanie zębów lub nakładanie licówek jest bardziej estetyczne niż zakładanie aparatów ortodontycznych w celu skorygowania zgryzu.

Co to jest stomatologia estetyczna lub kosmetyczna?

Stomatologia estetyczna lub kosmetyczna to rodzaj stomatologii, która nie tylko upiększa zęby, ale także dziąsła i/lub zgryz. Stosowana jest specjalnie w celu poprawy kształtu jamy ustnej i jakości uśmiechu, który może nawet rozszerzyć się aż do poprawy funkcji zębów w zakresie formy zgryzu i siły. Jest to jednak rodzaj pracy dentystycznej, która jest głównie zajęta poprawą wyglądu Twoich zębów, a nie koniecznie ich funkcjonalnością, jak w przypadku wybielania zębów.

W wielu przypadkach funkcjonalne ulepszenia są uboczne w stosunku do sukcesu stomatologii estetycznej. Charakteryzuje się ona następującymi cechami, które odróżniają ją od standardowych praktyk stomatologicznych, dziąsłowych i jamy ustnej w kierunku zdrowotności zębów, dziąseł i jamy ustnej.

Skupiony na estetyce dentystycznej: Stomatologia estetyczna koncentruje się przede wszystkim na poprawie koloru, kształtu, wielkości, położenia i wyrównania zębów, a także ogólnego wyglądu Twojego uśmiechu. Dotyczy to również zdrowych dziąseł, które mogą być chirurgicznie zmienione, aby uśmiech był mniejszy niż dziąsło i struktura szczęki. Niektórzy mogą twierdzić, że zabiegi stomatologiczne same w sobie mogą doprowadzić do lepszej formy, jak i funkcji, ale niektórzy chcą skorzystać z dentystyki, która jest ściśle o upiększanie zębów.

Zadania stomatologów estetycznych: Dentyści, którzy specjalizują się w stomatologii estetycznej są nazywane stomatologów estetycznych, ale ponieważ ten typ stomatologii jest znany głównie jako stomatologia estetyczna, są one bardziej powszechnie znane jako dentystów kosmetycznych. Ich specyficzne doświadczenie w tej dziedzinie, szkolenia, specjalności i edukacji koncentrują się na tym typie stomatologii, nawet jeśli nie jest to uważane za formalną specjalizację. Mimo, że istnieją opcje wybielania dostępne bez recepty, dentysta estetyczny jest nadal preferowany, ponieważ nadzorowane przez dentystę zabiegi mają najwyższe wskaźniki sukcesu w rozjaśnianiu przebarwień zębów.

Stomatologia estetyczna Kontrowersje i realia: Istnieją kontrowersje w odniesieniu do stomatologów przechodzących specjalizację z zakresu stomatologii estetycznej lub identyfikujących się jako stomatolodzy estetyczni pod względem etyki praktyki, ponieważ jej głównym celem jest wprowadzenie tych specjalistów do obrotu wśród pacjentów jako odpowiednik chirurga plastycznego w świecie stomatologii.

http://zielonabazylia.pl/a,xqgt

Previous Jakie są różne rodzaje kalendarzy promocyjnych?
Next Dlaczego ciśnienie w oponach jest istotne

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Przepisy na utratę masy ciała z blendera

Jednym z najprostszych sposobów na schudnięcie jest przygotowywanie posiłków w domu.1 We własnej kuchni można kontrolować kalorie, wybierać zdrowsze składniki i kontrolować wielkość porcji dokładniej niż w restauracji. Ale wiele

Life&Style 0 Comments

Jak leczyć nerwicę zawodową?

Nerwica zawodowa może dotknąć każdej profesji i, niestety, coraz częściej sięga po młodych, niedoświadczonych zawodowo ludzi. Żyjemy w czasach, w których trzeba cały czas żyć na najwyższych obrotach i nie

Life&Style 0 Comments

Terapia uzależnień

Uzależnienie jest problemem, który nadal rośnie w Stanach Zjednoczonych w tempie niemal wykładniczym. Aby zwalczyć wzrost przedawkowania i uzależnienia, naukowcy, klinicyści i badacze nieustannie pracują nad nowymi sposobami radzenia sobie

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź