Wiele sił, jeden cel – Pomóc osobom bezdomnym i samotnym

Wiele sił, jeden cel – Pomóc osobom bezdomnym i samotnym

15 października rozpoczęły się ogólnopolskie działania ZIMA 2018/2019, poświęcone bezpieczeństwu osób bezdomnych i samotnych. W akcję włączyli się lubuscy policjanci, którzy wspólnie z przedstawicielami innych służb i instytucji niosą pomoc osobom potrzebującym. Funkcjonariusze kontrolują miejsca, w których mogą przebywać bezdomni i w sytuacjach gdy ich zdrowie lub życie jest zagrożone, pomagają znaleźć schronienie.

Corocznie w okresie jesienno-zimowym Lubuska Policja angażuje się w działania poświęcone bezpieczeństwu osób bezdomnych, których zdrowie i życie, ze względu na panujące niskie temperatury na zewnątrz, jest poważnie zagrożone. Oczywiście tak samo jest i w tym roku. 15 października ruszyła ogólnopolska akcja „Zima 2018/2019”, w ramach której funkcjonariusze Policji wspólnie z przedstawicielami Straży Miejskiej, Straży Granicznej, Służby Ochrony Kolei, Żandarmerii Wojskowej, Caritas, Sekcji ds. Bezdomności z Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie oraz Ośrodka Pomocy Osobom Nietrzeźwym kontrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne i osamotnione. Te miejsca to przede wszystkim różnego rodzaju pustostany, skwery, ogródki działkowe, a także rejony przystanków i dworców. W przypadku napotkania osób potrzebujących funkcjonariusze zwracają uwagę na ich stan zdrowia, czy nie są wychłodzone i czy warunki w jakich przebywają nie zagrażają ich życiu. Jeśli policjanci stwierdzą, że jakiejkolwiek z osób zagraża niebezpieczeństwo, służą jej wtedy pomocą, np. przewożąc do noclegowni, gdzie może się ogrzać, znaleźć schronienie i zjeść ciepły posiłek. Dodatkowo oprócz udziału w ogólnopolskich działaniach „Zima 2018/2019”, poszczególne komendy garnizonu lubuskiego prowadzą własne akcje poświęcone bezpieczeństwu osób bezdomnych. Świetnym przykładem jednej z nich jest akcja „Przyjazna Zima”, którą organizują funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim. Poza mundurowymi uczestniczą w niej także uczniowie kilku gorzowskich szkół, którzy zbierają odzież i przedmioty niezbędne do życia, aby następnie przekazać je osobom potrzebującym.

Previous Pracuj zdalnie - jak zorganizować pracę w domu?
Next Jedyna droga ucieczki w płomieniach. Gorzowscy policjanci uratowali cztery osoby

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

WICEMISTRZ EUROPY W SZTUKACH WALKI JEST POLICJANTEM … I „TRENEREM ROKU 2017” W LUBUSKIEM

Zielonogórski policjant aspirant Mariusz Cielepa, instruktor Kick boxingu, karate Kyokushin i MMA wygrał plebiscyt zorganizowany przez Gazetę Lubuską. Mariusz został Trenerem Roku 2017 województwa lubuskiego otrzymując 1914 głosów. Policjant od

Wiadomości 0 Comments

Czujna pracownica banku zapobiegła oszustwu

Spotkania gorzowskich policjantów z przedstawicielami banków przynoszą efekty. Dzięki czujności pracownicy jednej z placówek, 78-letnia gorzowianka nie padła ofiarą oszustwa. Przestępcy podając się za funkcjonariuszy CBŚP prosili seniorkę o przekazanie

Wiadomości 0 Comments

LUBUSKA POLICJA NA OBCHODACH ŚWIĘTA WOJSKA POLSKIEGO

Obchodzone 15 sierpnia Święto Wojska Polskiego to ważny dzień dla każdego żołnierza. W oficjalnych uroczystościach wzięła udział lubuska Policja na czele z Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. insp.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!