Sanitarne punkty kontrolne na zachodniej granicy

Sanitarne punkty kontrolne na zachodniej granicy

Służby podległe Wojewodzie Lubuskiemu od poniedziałku prowadzą już kontrole w Świecku i Olszynie. Sytuacja związana jest z epidemią koronawirusa, a kontrole mają zapobiegać dalszemu jej rozwojowi. Dlatego Lubuska Policja wraz z innymi służbami całodobowo prowadzi kontrole w wybranych punktach. Funkcjonariusze Straży Granicznej, Policji, Państwowej Straży Pożarnej, ITD sprawdzają wjeżdżające busy i autokary.

W poniedziałek o 15.30 Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak wraz z komendantami podległych służb, w tym Komendantem Wojewódzkim Policji w Gorzowie Wlkp. nadinsp. Heleną Michalak zorganizował konferencję prasową na byłym przejściu granicznym w Świecku. Właśnie tam oraz w Olszynie od wczoraj całodobowo przeprowadzane będą kontrole graniczne osób przemieszczających się autokarami oraz busami. Granicę w Świecku przekracza dziennie 100 autokarów i prawie tysiąc przejeżdżających busów Kontrole mają skuteczniej powstrzymywać rozprzestrzenianie się koronawirusa. Wojewoda zaapelował do powracających do kraju o wyrozumiałość. Wraz z Komendantem Wojewódzkim Policji nadinsp. Heleną Michalak oraz p.o. Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej płk Tomaszem Michalskim opowiedzieli o kontrolach sanitarnych na przejściach granicznych. Polska jest jednym z pierwszych, jeśli nie pierwszym krajem w Europie, który podejmuje taką decyzję. Wszystko to w trosce o nasze społeczeństwo.

Na miejscu funkcjonariusze Straży Granicznej, Policji, Inspekcji Transportu Drogowego, Państwowej Straży Pożarnej, wyposażeni w odpowiednie narzędzia ochronne kontrolują osoby przemieszczające się autokarami i busami. Zgodnie z zapowiedzią, w ciągu najbliższych 2-3 dni wdrożone mogą zostać również kontrole na wszystkich przejściach granicznych samochodowych, kolejowych oraz w portach.

Previous Zachowajmy ostrożność na drodze!
Next Policja wspiera w utrzymaniu kwarantanny w Polsce

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

POLICJANCI WYPROWADZILI Z POŻARU RODZINĘ Z MAŁYM DZIECKIEM

Gdyby nie szybka interwencja policjantów z gubińskiego komisariatu, nie wiadomo jak skończyłaby się sytuacja rodziny z Gubina. Funkcjonariusze widząc dym oraz ogień wydobywający się z poddasza kamienicy, ruszyli na ratunek.

Wiadomości 0 Comments

Jej wizerunek zarejestrowały kamery, Kobieta już z zarzutami

Osiem zarzutów usłyszała 47-latka, która posługiwała się kartą płatniczą należącą do innej osoby. Kobieta zgłosiła się do policjantów po tym, jak prokurator zdecydował o upublicznieniu jej wizerunku. Za popełnione przestępstwa

Wiadomości 0 Comments

WSTĄP DO LUBUSKIEJ POLICJI

Lubuska Policja zachęca do wstąpienia w jej szeregi. Ten szczególny rodzaj misji, który polega na zapewnieniu bezpieczeństwa społeczeństwu oraz niesieniu pomocy innym jest przeznaczony dla odpowiedzialnych osób. Złóż odpowiednie dokumenty

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź