Roczne rozliczenie PIT

Roczne rozliczenie PIT

Nazwa PIT to określenie podatku dochodowego od osób fizycznych, który rozlicza się na formularzach zwanych również PITami. Wersje papierowe deklaracji PIT są dostępne we wszystkich urzędach skarbowych, urzędach gmin. Można je także wydrukować ze strony Ministerstwa Finansów gdzie znajdują się wszystkie aktualnie obowiązujące formularze wraz z załącznikami. Obowiązek złożenia rocznego rozliczenia podatku spoczywa na  każdym,  kto w poprzednim roku podatkowym osiągnął dochód, np. z tytułu umowy o pracę, umowy cywilnoprawnej, z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej. Podatki płacą również emeryci i renciści a nawet uzyskujące dochody małoletnie dzieci. Wypełnianie deklaracji jest często zadaniem kłopotliwym. Wielu z nas po pomoc udaje się do doradców podatkowych  z prośbą o rozliczenie, które wydaje się być arcy skomplikowanym zadaniem w przypadku wielu źródeł dochodów. Nie pozostaje nam nic innego jak rozliczyć PIT online!

Jak rozliczyć PIT online?

W poprzednim roku blisko połowa osób rozliczających się z fiskusem skorzystała z możliwości wypełnienia deklaracji podatkowej przez Internet. Można więc śmiało wyciągnąć wniosek, że coraz mniej podatników korzysta z tradycyjnej metody. No dobrze, ale jak rozliczyć PIT online?

Na pewno warto poszperać w zasobach Internetu i poszukać bezpłatnego bezpłatnego programu, który w szybki i bezpieczny sposób pomoże nam w rozliczeniu PIT 2016 online. Żeby korzystać z programu PIT 2016 nie musimy znać przepisów podatkowych ani być biegli w matematyce. Program wyręczy nas we wszystkich obliczeniach. My musimy jedynie dokładnie i poprawnie wpisać dane osobowe i kwoty z formularzy otrzymanych od pracodawców lub organów rentowych  – ZUS lub KRUS. Polecamy program PITax.pl, który dobrze wie, jak rozliczyć PIT online a przy tym jest łatwy  i co najważniejsze bezpieczny. Aplikacja pozwala na  rozliczenie podatku również w skomplikowanych i nietypowych sytuacjach podatkowych. Ponadto posiada bazę aktualnie obowiązujących  formularzy PIT  wraz z załącznikami.

Dlaczego warto skorzystać z  programu PIT?

Powodów jest wiele i dla każdego z nas pewnie najważniejszy jest  inny.

Na pewno jest to metoda prosta i zdecydowanie szybsza od tradycyjnej. Wypełnienie  formularza PIT zajmie naprawdę tylko parę minut. Jak rozliczyć PIT online? Trzeba odpowiedzieć na kilka łatwych pytań, program sam zasugeruje odpowiedni formularz. Podpowie również, z jakiej ulgi  skorzystać i może okazać, że mamy prawo do odliczenia kwot ulgi o której nawet nie słyszeliśmy. Ważne jest również to, że rozliczenie online możemy zrobić o każdej porze, przez wszystkie dni w tygodniu, nawet  te wolne od pracy. Musimy jednak pamiętać, że przy składaniu deklaracji PIT interentowo, obowiązują takie same terminy jak dla deklaracji przesyłanej do urzędu skarbowego w wersji papierowej. Sporym plusem programów jest ich kompatybilność z portalem podatkowym e-deklaracje na stronie  Ministerstwa Finansów. Można skorzystać z udostępnionej przez MF Usługi Wstępnie Wypełnionego Zeznania Podatkowego (PFR), która polega na możliwości skorzystania z propozycji rozliczenia PIT, które przygotowali pracownicy urzędu skarbowego. PFR jest więc dodatkowym narzędzie ułatwiającym rozliczenie rozczne  podatku. PFR dotyczy  PIT 37 i PIT 38. Wstępnie wypełnione zeznania PIT-37 i PIT-38 są dostępne dopiero od połowy marca, kiedy organy skarbowe otrzymują informacje od płatników, czyli  PIT-11, PIT-8C, PIT-R i PIT-40A/11A.

Artykuł powstał we współpracy z portalem PITax.pl Łatwe podatki, oferującym nie tylko możliwość bezpłatnego rozliczenia podatku PIT, ale także dostęp do ogromnej bazy wiedzy podatkowej i pomocy ze strony zespołu doświadczonych ekspertów i doradców podatkowych.

Program PIT od PITax.pl Łatwe podatki dzięki współpracy z Instytutem Wsparcia Organizacji Pozarządowych udostępniany jest nieodpłatnie organizacjom pozarządowym w celu wsparcia w zbiórce 1% podatku dochodowego na ich rzecz. Zapraszamy do przekazania 1% podatku na wybraną przez siebie organizację.

Previous POLICYJNA POMOC DOTARŁA W OSTATNIEJ CHWILI
Next „I TY MOŻESZ ZOSTAĆ POLICJANTEM”

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

POLICYJNA POMOC DOTARŁA W OSTATNIEJ CHWILI

Zgłoszenie od zaniepokojonej kobiety, pożegnalny sms od zdesperowanego mężczyzny i ślady krwi na posadzce. Tak rozpoczęła się ta dramatyczna historia, która dzięki skuteczności świebodzińskich policjantów miała szczęśliwy finał. Funkcjonariusze na

Wiadomości 0 Comments

3, 2, 1, ZERO… START – „BEZPIECZNA ZERÓWKA”

Turniej Bezpieczna Zerówka, to zawody dla najmłodszych realizowane na terenie Krosna Odrzańskiego od dziesięciu lat. Czekają na niego nie tylko dzieci i ich wychowawcy, ale także policjanci przygotowujący najmłodszych z

Wiadomości 0 Comments

Policja wspiera w utrzymaniu kwarantanny w Polsce

Resort zdrowia wdrożył ścisły nadzór nad osobami objętymi kwarantanną domową. Umundurowani policjanci wspierając służby sanitarne będą przynajmniej raz na dobę sprawdzać, czy osoby te znajdują się w miejscu kwarantanny oraz

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź