RATOWANIE LUDZKIEGO ŻYCIA TO ICH PRIORYTET

RATOWANIE LUDZKIEGO ŻYCIA TO ICH PRIORYTET

Kolejny raz świebodzińscy policjanci udowodnili, że ratowanie ludzkiego życia to ich priorytetowe zadanie. Dzielnicowi umiejętnie odwrócili uwagę desperata i powstrzymali go przed skokiem z drzewa z pętlą założoną na szyi. Dzień później patrol świebodzińskiej Policji udzielił pomocy mężczyźnie, który chciał odebrać sobie życie połykając około 500 tabletek.

Służba w policji wymaga od funkcjonariusza umiejętności radzenia sobie z każdym problemem. Codziennie mundurowi stawiają czoła nowym wyzwaniom i zmagają się z trudnymi sytuacjami.

Do takiej sytuacji doszło w czwartek (15 czerwca) na terenie działań Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie. Dwóch dzielnicowych otrzymało od dyżurnego informację o mężczyźnie, który chce popełnić samobójstwo. Wszystko działo się na jego posesji, na której już po chwili pojawili się dzielnicowi. Na miejscu zastali oni mężczyznę, który kucał na jednej z gałęzi drzewa, a na szyi miał założoną pętlę. Młody mężczyzna wykrzykiwał, że się powiesi bo nie chce już żyć. Policjanci nawiązali z desperatem kontakt i starali się go uspokoić, a tym samym powoli się do niego zbliżali. Podczas rozmowy, kiedy policjanci byli już wystarczająco blisko, doskoczyli do mężczyzny, przecięli linę i zapobiegli tragedii. Okazało się, że niedoszłym samobójcą był 23-letni mieszkaniec powiatu świebodzińskiego, który znajdował się pod działaniem alkoholu. Dzielnicowi przekazali go pod opiekę pogotowia ratunkowego.

Z trudną interwencją zmagał się także patrol interwencyjny świebodzińskiej Policji. W piątek (16 czerwca) w godzinach nocnych, policjantów poprosił o pomoc mężczyzna, którego sąsiad leżał nieprzytomny przy wejściu do swojego mieszkania. Mundurowi szybko ruszyli z pomocą i rzeczywiście, w progu mieszkania, zastali leżącego mężczyznę. Wyczuwalna była od niego woń alkoholu, jednakże ich uwagę przykuł jeden szczegół. Przy ustach i nozdrzach mężczyzny była biała wydzielina. Policjanci natychmiast przystąpili do udzielania pierwszej pomocy medycznej. Jednocześnie wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe. Funkcjonariusze ustalili, że w mieszkaniu jest mnóstwo otwartych i opróżnionych opakowań po lekach. Gdy na miejscu pojawili się ratownicy medyczni, przejęli czynności od policjantów i przetransportowali mężczyznę do szpitala. Tam okazało się poszkodowany połknął około 500 tabletek, prawdopodobnie chcąc popełnić samobójstwo. Dzięki reakcji swojego sąsiada oraz szybkiej pomocy policjantów udało się go uratować.

Dzielnicowi biorący udział w pierwszej interwencji są doświadczonymi policjantami. St. asp. Tomasz Gleszczyński służbę w policji rozpoczął w 2003 roku, a asp. Dariusz Sęczkowski w 2002 roku. Od paru lat pracują jako dzielnicowi w Komendzie Powiatowej Policji w Świebodzinie. Obaj podkreślają, że mają duże doświadczenie wynikające z lat pracy ale nadal każdy dzień potrafi przynieść nowe wyzwania.

Drugą interwencję obsługiwał patrol w składzie st. sierż. Mirosław Stryczyński oraz post. Artur Białowąs. Pierwszy z nich służbę rozpoczął w 2013 roku, a drugi w 2015. Funkcjonariusze jak sami oświadczyli „nie czują, że zrobili coś wyjątkowego, a jedynie coś, co powinien zrobić każdy obywatel w podobnej sytuacji. Nie można przejść obojętnie obok leżącego człowieka, nawet gdy czuć od niego alkohol. Być może potrzebuje on pilnej pomocy, a jego życie jest zagrożone”.

Previous ŻYCZENIA DLA WSZYSTKICH DZIECI OD LUBUSKIEJ POLICJI
Next ĆWICZYMY, ABY BYŁO BEZPIECZNIE - DZIAŁANIA SZTABOWE NA JEZIORZE SŁAWSKIM

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

UWAŻAJMY NA NIEWYBUCHY!

Żagańscy i szprotawscy policjanci zabezpieczali kolejne miejsca znalezienia niewybuchów. Granat z czasów II wojny światowej został znaleziony nad rzeką przez wędkarza, a metalowa puszka z amunicją przez mężczyznę w czasie

Wiadomości 0 Comments

LICZNE KRADZIEŻE I ZDEMOLOWANE MIESZKANIE. UKRYWALI SIĘ ALE SĄ JUŻ W RĘKACH POLICJI

Policjanci kryminalni z Gorzowie Wlkp., zatrzymali kobietę i mężczyznę, za którymi wystawiono listy gończe. Byli poszukiwani, a wizyta policjantów była dla nich ogromnym zaskoczeniem. Para miała na swoim koncie liczne

Wiadomości 0 Comments

Policyjny cios w przestępczość gospodarczą. Zabezpieczono blisko 740 sztuk podrabianej odzieży i obuwia

Gorzowscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zabezpieczyli blisko 740 sztuk odzieży i obuwia, na których nielegalnie umieszczono logo kilku światowych marek. Wartość oryginalnych odpowiedników to ponad 300 tysięcy złotych.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź