Pracuj zdalnie – jak zorganizować pracę w domu?

Pracuj zdalnie – jak zorganizować pracę w domu?

Praca zdalna dla wielu osób wydaje się doskonałym sposobem na życie. W końcu można pracować z dowolnego miejsca na świecie, spać do południa, oddawać się swojej pasji i zarabiać przyzwoite pieniądze bez tracenia godzin na codzienne dojazdy… Czy tak jest naprawdę? Jak zorganizować pracę zdalną?

Praca zdalna – rzeczywistość a wyobrażenia

Wiele osób wyobraża sobie, że praca zdalna jest niezwykle przyjemna i doskonała na przykład dla młodych mam. Pracując w domu mogą one bowiem zająć się dzieckiem, a w międzyczasie wykonywać zdalne zlecenia i zarabiać na nich. W rzeczywistości jednak większości zdalnych zajęć nie da rady wykonywać „z doskoku”. Wymagają one skupienia, ciszy i zaangażowania.

Wiele osób wyobraża sobie zbyt wiele na temat pracy zdalnej. Wydaje im się, że jest to doskonałe zajęcie, pozwala na swobodne zagospodarowanie swojego czasu i pozwala na pracę podczas podróży. Rzeczywistość nie zawsze jednak wygląda tak kolorowo.

Pracuj zdalnie i skutecznie

Aby praca zdalna przynosiła zarobek, musi być wykonywana sumiennie, a w związku z tym wymaga skupienia. Dlatego też, nie może ona być traktowana jako praca z doskoku, którą wykonać można w każdym momencie, bo przecież nie zawsze jest to możliwe.

Wiele osób, które wybrały taki tryb pracy, paradoksalnie wolałaby wrócić do sztywnych ośmiu godzin, które są przeznaczone na wykonywanie swoich zadań. Dlaczego? Ośmiogodzinny tryb pracy to przede wszystkim motywacja do działania.  Chociaż nie zawsze mamy ochotę pracować, to poniekąd czujemy się do tego zmuszeni, więc wykonujemy zadania, nawet jeśli nie mam na to sto procent ochoty. W domu czekają na nas liczne „rozpraszacze”, takie jak telewizja, internet, ugotowanie obiadu, posprzątanie w kuchni… Łatwo się zatracić i zgubić w wykonywaniu swoich zadań. Reasumując często największym wrogiem pracy w domu jest brak koncentracji. Znajdź skuteczny sposób na http://pracujewdomu.eu/ >>

Organizacja pracy zdalnej

Dobrze wykonana praca zdalna to przede wszystkim dobrze zorganizowana praca zdalna. Jak ją zorganizować?

  1. Wybierz godziny, w których pracujesz. Nie musi to być osiem godzin ciągiem, ale na przykład 2 – 3 godziny rano i 2 – 3 godziny po południu. Trzymaj się tych godzin i w tym czasie nie planuj innych zajęć lub wyjść z domu.
  2. Przygotuj planer, w którym zapisywać będziesz zadania do wykonania konkretnego dnia. Trzymaj się wyznaczonych celów.
  3. Usuń ze swojego życia wszystko to, co rozprasza cię podczas pracy. Zapomnij o przeglądaniu Facebooka, Instagrama i innych social mediów. Wyłącz telewizor, zablokuj rozpraszające Cię strony i przez czas pracy skup się  tylko i wyłącznie na niej. Dzięki temu zadania będziesz wykonywać sprawnie i bez problemów.
Previous Biznes w Internecie
Next Wiele sił, jeden cel - Pomóc osobom bezdomnym i samotnym

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Drukarki HP – laserowa czy atramentowa?

Wybór drukarki do domu lub biura nie musi być sprawą oczywistą, szczególnie gdy nie mamy zbyt szerokiego pojęcia o specyfikacjach technicznych. Pierwszym zadaniem, przed jakim stajemy chcąc kupić drukarkę, jest

Strefa Biznesu 0 Comments

Zmiany na rynku public relations

Firmy i korporacje oczekują, że agencje PR zadbają nie tylko o ich komunikację, lecz także o stronę wizerunkową ich kluczowych procesów biznesowych. Dlatego branży coraz bliżej do konsultingu. To najbardziej wyraźny trend ostatnich lat,

Strefa Biznesu 0 Comments

Materiały biurowe – co jest niezbędne?

Coraz więcej osób pracuje w przestrzeniach biurowych – bardzo specyficznych, ponieważ z jednej strony wygodnych, ale z drugiej nie aż tak komfortowych jak wszyscy myślą. Pracownicy biurowi również mogą cierpieć

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!