Pracuj zdalnie – jak zorganizować pracę w domu?

Pracuj zdalnie – jak zorganizować pracę w domu?

Praca zdalna dla wielu osób wydaje się doskonałym sposobem na życie. W końcu można pracować z dowolnego miejsca na świecie, spać do południa, oddawać się swojej pasji i zarabiać przyzwoite pieniądze bez tracenia godzin na codzienne dojazdy… Czy tak jest naprawdę? Jak zorganizować pracę zdalną?

Praca zdalna – rzeczywistość a wyobrażenia

Wiele osób wyobraża sobie, że praca zdalna jest niezwykle przyjemna i doskonała na przykład dla młodych mam. Pracując w domu mogą one bowiem zająć się dzieckiem, a w międzyczasie wykonywać zdalne zlecenia i zarabiać na nich. W rzeczywistości jednak większości zdalnych zajęć nie da rady wykonywać „z doskoku”. Wymagają one skupienia, ciszy i zaangażowania.

Wiele osób wyobraża sobie zbyt wiele na temat pracy zdalnej. Wydaje im się, że jest to doskonałe zajęcie, pozwala na swobodne zagospodarowanie swojego czasu i pozwala na pracę podczas podróży. Rzeczywistość nie zawsze jednak wygląda tak kolorowo.

Pracuj zdalnie i skutecznie

Aby praca zdalna przynosiła zarobek, musi być wykonywana sumiennie, a w związku z tym wymaga skupienia. Dlatego też, nie może ona być traktowana jako praca z doskoku, którą wykonać można w każdym momencie, bo przecież nie zawsze jest to możliwe.

Wiele osób, które wybrały taki tryb pracy, paradoksalnie wolałaby wrócić do sztywnych ośmiu godzin, które są przeznaczone na wykonywanie swoich zadań. Dlaczego? Ośmiogodzinny tryb pracy to przede wszystkim motywacja do działania.  Chociaż nie zawsze mamy ochotę pracować, to poniekąd czujemy się do tego zmuszeni, więc wykonujemy zadania, nawet jeśli nie mam na to sto procent ochoty. W domu czekają na nas liczne „rozpraszacze”, takie jak telewizja, internet, ugotowanie obiadu, posprzątanie w kuchni… Łatwo się zatracić i zgubić w wykonywaniu swoich zadań. Reasumując często największym wrogiem pracy w domu jest brak koncentracji. Znajdź skuteczny sposób na http://pracujewdomu.eu/ >>

Organizacja pracy zdalnej

Dobrze wykonana praca zdalna to przede wszystkim dobrze zorganizowana praca zdalna. Jak ją zorganizować?

  1. Wybierz godziny, w których pracujesz. Nie musi to być osiem godzin ciągiem, ale na przykład 2 – 3 godziny rano i 2 – 3 godziny po południu. Trzymaj się tych godzin i w tym czasie nie planuj innych zajęć lub wyjść z domu.
  2. Przygotuj planer, w którym zapisywać będziesz zadania do wykonania konkretnego dnia. Trzymaj się wyznaczonych celów.
  3. Usuń ze swojego życia wszystko to, co rozprasza cię podczas pracy. Zapomnij o przeglądaniu Facebooka, Instagrama i innych social mediów. Wyłącz telewizor, zablokuj rozpraszające Cię strony i przez czas pracy skup się  tylko i wyłącznie na niej. Dzięki temu zadania będziesz wykonywać sprawnie i bez problemów.
Previous Biznes w Internecie
Next Wiele sił, jeden cel - Pomóc osobom bezdomnym i samotnym

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Podstawka pod laptopa

Laptopy to urządzenia tyleż funkcjonalne, co problematyczne. Stworzono je po to, by można było korzystać z komputera w dowolnym miejscu i czasie bez przywiązania do biurka. Forma klasycznych komputerów typu

Strefa Biznesu 0 Comments

Segregator – porządkowanie dokumentów w firmie

Przygotowując swoje biuro musimy podjąć wiele istotnych decyzji, by dobrze zorganizować sobie wnętrze i zaplanować codzienną pracę w takim biurze. Między innymi taką istotną sprawą będzie przygotowanie miejsca pracy i

Strefa Biznesu 0 Comments

Niezbędne materiały biurowe

Biuro zwykle jest miejscem, w którym nie brak dokumentów i należy zadbać o to, aby wszystko znajdowało się na swoim miejscu. Odpowiednie materiału biurowe sprawią, że dbanie o porządek będzie

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź