POSIADAŁ PONAD 1 TYS. TABLETEK ECSTASY. 25-LATEK ARESZTOWANY NA 3 MIESIĄCE

POSIADAŁ PONAD 1 TYS. TABLETEK ECSTASY. 25-LATEK ARESZTOWANY NA 3 MIESIĄCE

Zielonogórscy policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową zatrzymali mężczyznę, który posiadał znaczne ilości substancji psychotropowych, w tym ponad 1000 tabletek ecstasy. Decyzją Sądu Rejonowego w Zielonej Górze został on tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

W wyniku prowadzonych działań operacyjnych zielonogórscy policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową ustalili, że w jednej z miejscowości powiatu zielonogórskiego zamieszkuje 25-letni mężczyzna, który może posiadać znaczne ilości środków odurzających i najprawdopodobniej może je także sprzedawać innych osobom. Policjanci namierzyli samochód, którym mężczyzna się poruszał i zatrzymali go do kontroli.

W trakcie prowadzonej kontroli 25-latek zachowywał się bardzo nerwowo, a powód tego zdenerwowania policjanci poznali, gdy otworzyli przewożoną przez niego reklamówkę. Wewnątrz znajdował się dwa woreczki z zapięciem strunowym z zawartością 10 tabletek: 5 koloru zielonego oraz 5 szt. niebieskich, woreczek strunowy z zawartością białej substancji oraz waga elektroniczna. Ponadto w samochodzie, którym jechał policjanci znaleźli kolejne tabletki, woreczek z suszem roślinnym koloru zielonego, a także dwa pakiety z zawartością woreczków plastikowych z zapięciem strunowym, trzy opakowania różnych leków, którymi obrót jest zabroniony.

25-latek został zatrzymany, a policjanci udali się do jego mieszkania na przeszukanie. Do pomocy policjanci zaangażowali funkcjonariuszy Straży Granicznej z Placówki Straży Granicznej w Zielonej Górze – Babimoście z psem służbowym specjalizującym się w wykrywaniu narkotyków. Po przybyciu do miejsca zamieszkania funkcjonariusze przystąpili do przeszukania w trakcie, którego pies służbowy oznaczył mały metalowy sejf. Po otwarciu sejfu policjanci znaleźli wewnątrz substancje psychotropowe w postaci tabletek ekstazy i amfetaminy, a także woreczek foliowy z zawartością suszu roślinnego barwy zielonej oraz pieniądze w kwocie 850 zł i 10 euro. Po zważeniu zabezpieczonych substancji oraz przeliczeniu tabletek okazało się, że w sejfie było 1040 szt. tabletek ecstasy, ponad 55 gramów amfetaminy, a także ponad 11 gramów marihuany. Badania wykonane testerami narkotykowymi potwierdziły zawartość woreczków.

Zgromadzony w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu mężczyźnie zarzutów posiadania znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych, a także wewnątrzwspólnotowego nabycia znacznej ilości takich substancji. Według Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za te przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż trzy lata. Decyzją Sądu Rejonowego w Zielonej Górze 25-latek został aresztowany tymczasowo na trzy miesiące.

Previous TRAGEDIA BYŁA BLISKO... PROFESJONALIZM POLICJANTÓW URATOWAŁ LUDZKIE ŻYCIE
Next POLICJANCI ODWIEDLI MĘŻCZYZNĘ OD SKOKU Z DACHU BUDYNKU

Może to Ci się spodoba

Gorzów na Sygnale 0 Comments

SKUTECZNI W WALCE Z NARKOBIZNESEM

Po raz kolejny dużą skutecznością w walce z przestępczością narkotykową wykazali się policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. Dzięki swemu doświadczeniu zatrzymali młodego mężczyznę, który posiadał przy sobie

Gorzów na Sygnale 0 Comments

PRACOWNIK ZATRZYMANY ZA KRADZIEŻE

Owinięty w papier toaletowy i ukryty w bucie markowy zegarek o wartości 190 euro usiłował wynieść mężczyzna z jednego z zakładów na terenie Świebodzina. Funkcjonariusze podczas wykonywanych czynności w miejscu

Gorzów na Sygnale 0 Comments

W 10 GODZIN OD WŁAMANIA DO CELI

Od włamania do zatrzymania osoby za nie odpowiedzialnej upłynęło mniej niż 10 godzin, a większa część skradzionej sumy wróciła do poszkodowanej. To efekt pracy świebodzińskich policjantów z wydziałów Dochodzeniowo Śledczego

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź