POMOC PRZYSZŁA NA CZAS – POLICJANCI URATOWALI ŻYCIE MĘŻCZYŹNIE

POMOC PRZYSZŁA NA CZAS – POLICJANCI URATOWALI ŻYCIE MĘŻCZYŹNIE

Policjanci z Komisariatu Policji w Lubsku – sierż. szt. Dawid Grzegorczyk oraz sierż. Kamil Siemion prowadzili poszukiwania 41-latka, który wyszedł z domu oświadczając, że odbierze sobie życie. Przeszukując rejon nieczynnej stacji kolejowej, policjanci znaleźli mężczyznę i natychmiast udzielili mu pomocy. Wszystko zakończyło się szczęśliwie, 41-latek został przewieziony do szpitala i oddany pod specjalistyczną opiekę.

W piątek (3 marca) Dyżurny Komisariatu Policji w Lubsku odebrał telefon od 19-latka, który poinformował, że jego ojciec wyszedł z domu z zamiarem popełnienia samobójstwa. Policjanci natychmiast udali się do miejsca zamieszkania mężczyzny, gdzie ustalili, że 41-latek oświadczył rodzinie, że „skończy ze sobą i idzie się powiesić”, a następnie opuścił mieszkanie, oddalając się w nieznanym kierunku. Sierż. szt. Dawid Grzegorczyk oraz sierż. Kamil Siemion, po sprawdzeniu rejonu posesji, rozpoczęli poszukiwania w pobliżu nieczynnej stacji PKP. Tam przeczesując zarośla i opuszczone budynki wspólnie z 19-letnim zgłaszającym, znaleźli wiszącego już na linie przymocowanej do drzewa, mężczyznę. Funkcjonariusze błyskawicznie przystąpili do jego ratowania. Dzięki sprawnemu działaniu, pokrzywdzonego udało się odciąć i sprowadzić bezpiecznie na ziemię, nie dopuszczając do dalszego zaciśnięcia się pętli na szyi. Policjanci do chwili przybycia pogotowia ratunkowego przez cały czas kontrolowali funkcje życiowe mężczyzny.

Profesjonalne i natychmiastowe działanie policjantów sprawiło, że wszystko zakończyło się szczęśliwie. 41-latek została przewieziony do szpitala i oddany pod specjalistyczną opiekę. To kolejny przykład wypełnienia roty policyjnego ślubowania przez żarskich policjantów.

Previous POLICJANCI WYPROWADZILI Z POŻARU RODZINĘ Z MAŁYM DZIECKIEM
Next DZIELNICOWI BLISKO MIESZKAŃCÓW

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

ZACHOWAJMY ROZSĄDEK PODCZAS LETNIEGO WYPOCZYNKU

Wakacje w pełni, wysokie temperatury i słońce sprawiają, że wielu z nas wybiera wypoczynek nad wodą. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo nasze i naszych dzieci zależy w dużej mierze od nas samych,

Wiadomości 0 Comments

POLICJANCI ZABEZPIECZALI INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA POLSKI NA ŻUŻLU

W niedzielę oczy kibiców czarnego sportu zwrócone były na Gorzów Wlkp. O prymat najlepszego żużlowca walczyli czołowi zawodnicy naszego kraju. W zabezpieczenie tej prestiżowej imprezy odpowiedzialni byli policjanci z Komendy

Wiadomości 0 Comments

Policyjny cios w przestępczość gospodarczą. Zabezpieczono blisko 740 sztuk podrabianej odzieży i obuwia

Gorzowscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zabezpieczyli blisko 740 sztuk odzieży i obuwia, na których nielegalnie umieszczono logo kilku światowych marek. Wartość oryginalnych odpowiedników to ponad 300 tysięcy złotych.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź