POLICYJNY ŚMIGŁOWIEC W POSZUKIWANIU ZAGINIONEGO

POLICYJNY ŚMIGŁOWIEC W POSZUKIWANIU ZAGINIONEGO

Policja, straż pożarna, straż leśna, wszystkie pozostałe służby ratownicze oraz osoby zaprzyjaźnione z rodziną zaginionego Zbigniewa Kowalczuka prowadzą od minionego czwartku intensywne poszukiwania. Wachlarz podejmowanych działań jest bardzo szeroki, od wczesnych godzin rannych do późnej nocy. Policja bierze pod uwagę wszystkie możliwe wersje zdarzeń. Wszystkie osoby, które posiadają jakąkolwiek wiedzę o zaginionym proszone są o kontakt pod nr telefonu 65540 8211, bądź 997.

W miniony czwartek /26 stycznia/ po południu dyżurny wschowskiej Policji otrzymał informację o tym, że zaginął mieszkaniec Sławy- Zbigniew Kowalczuk, który w nocy opuścił miejsce zamieszkania, nic nikomu nie mówiąc. Mężczyzna nie zabrał ze sobą żadnych urządzeń telekomunikacyjnych i oddalił się w nieznanym kierunku. Komendant Powiatowy Policji we Wschowie insp. Tomasz Kłosowski wszczął alarm, angażując w poszukiwania jak największą liczbę policjantów. Do działań przyłączyli się strażnicy miejscy, strażnicy leśni, WOPR-owcy, ratownicy wodni ze Sławy, myśliwi. Dzięki szybkiej reakcji oraz współpracy pomiędzy służbami ratowniczymi, garnizonami Policji do działań przyłączyła się grupa poszukiwawcza z Poznania z psami tropiącymi, Samodzielne Pododdziały Prewencji Policji z Komendy Wojewódzkiej w Gorzowie Wielkopolskim,  w sumie blisko 200 osób.  Do piątkowych działań włączony został śmigłowiec z Komendy Głównej Policji.  Od minionego czwartku do dnia dzisiejszego trwają nadal poszukiwania, w których udział biorą wszystkie służby oraz osoby zaprzyjaźnione z rodziną poszukiwanego.

Technicy kryminalistyki zabezpieczyli odzież, obuwie poszukiwanego, ślady DNA. Policji nie wyklucza żadnej z możliwości,  biorąc pod uwagę wszystkie wersje zdarzeń. Sprawdzane są kompleksy leśne, pustostany, drogi wyjazdowe ze Sławy oraz pobliskich miejscowości, szpitale, dworce, przystanki. Piloci z Komendy Głównej Policji sprawdzali tereny pól, oblodzonych zbiorników wodnych, kompleksy leśne, drogi. Działania rozciągają się o kolejne sektory, kilometry aby skrupulatnie wszystko sprawdzić.

Wszystkie osoby, które posiadają jakąkolwiek wiedzę o zaginionym proszone są o kontakt pod nr telefonu 65540 8211, bądź 997. 

Previous NA FERIE TYLKO BEZPIECZNIE
Next PIESI I ROWERZYŚCI POD SZCZEGÓLNĄ OCHRONĄ

Może to Ci się spodoba

Gorzów na Sygnale 0 Comments

PONAD 30 ZARZUTÓW I ARESZT ZA PRZESTĘPSTWA NARKOTYKOWE

Prokuratura i Policja zakończyły aktem oskarżenia sprawę przeciwko dilerom narkotyków. Ponad 30 zarzutów dotyczących handlu narkotykami, posiadania substancji psychotropowych, a także pobicia i pozbawienia wolności innej osoby usłyszało dwóch podejrzanych

Gorzów na Sygnale 0 Comments

UKRADŁ DZIECIOM TELEFONY I BYŁ POSZUKIWANY – ZATRZYMAŁ GO POLICJANT PO SŁUŻBIE

Policjant z Komendy Powiatowej Policji w Żarach, który był w czasie wolnym od służby zatrzymał 27-latka podejrzanego o kradzież dwóch telefonów. Mężczyzna podawał fałszywe dane, bo jak się później okazało

Gorzów na Sygnale 0 Comments

POSZUKIWANY CZTEREMA LISTAMI GOŃCZYMI POSŁUGIWAŁ SIĘ FAŁSZYWYM DOKUMENTEM

Najbliższe 3,5 roku spędzi w więzieniu 27-latek poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości. W trakcie kontroli drogowej mężczyzna próbował zmylić policjantów z Cybinki co do swojej tożsamości, legitymując się podrobionym dowodem osobistym.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź