POLICJANCI ZABEZPIECZALI WIZYTĘ PREZYDENTA RP

POLICJANCI ZABEZPIECZALI WIZYTĘ PREZYDENTA RP

Zapewnienie bezpieczeństwa Prezydentowi RP podczas wizyty w Żaganiu było głównym zadaniem lubuskich policjantów. Po raz kolejny służby wykazały się pełnym profesjonalizmem. Dzięki współpracy policjantów z Biurem Ochrony Rządu, wizyta głowy państwa przebiegła bez żadnych zakłóceń.

Wizyta najważniejszej osoby w państwie to spore wyzwanie dla policjantów. Dlatego dowodzenie takim zabezpieczeniem powierza się funkcjonariuszom z niezbędnym doświadczeniem. W poniedziałek (30 stycznia) pracą policjantów kierował I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji, mł. insp. Daniel Gotthardt.

Planowanie rozpoczyna się kilka dni wcześniej. W ścisłej współpracy z Kancelarią Prezydenta i Biurem Ochrony Rządu wyznacza się miejsca, w których obecność policjantów jest niezbędna. Do działań angażowani są pirotechnicy, antyterroryści, policjanci kryminalni i patrole ruchu drogowego. Sporo pracy mają także funkcjonariusze oddziałów prewencji. Dbają o porządek publiczny w miejscach wizytowanych przez Prezydenta RP, bo gromadzi się tam sporo mieszkańców. Podczas planowania zabezpieczenia należy wziąć pod uwagę różne scenariusze.

Na kilka godzin przed przyjazdem Prezydenta RP pracę wykonywali pirotechnicy. Dokładnie sprawdzali żagański zespół poaugustiański i Pałac Książęcy pod kątem niebezpiecznych ładunków. O sprawny przejazd zadbali funkcjonariusze ruchu drogowego. Prezydencka kolumna prowadzona przez policjantów bezpiecznie mogła dotrzeć do kolejnych miejsc. Wizyta przebiegła spokojnie. Po spotkaniu z mieszkańcami głowa państwa mogła bezpiecznie opuścić województwo lubuskie.

Previous PIESI I ROWERZYŚCI POD SZCZEGÓLNĄ OCHRONĄ
Next PIJANY KIEROWCA TIRA ZATRZYMANY PRZEZ SŁUBICKICH POLICJANTÓW

Może to Ci się spodoba

Gorzów na Sygnale 0 Comments

SKUTECZNI W ZWALCZANIU PRZESTĘPCZOŚCI – 28-LATEK ODPOWIE ZA KRADZIEŻ Z WŁAMANIEM

Żagańscy kryminalni zatrzymali 28-letniego mężczyznę podejrzewanego o włamanie do mieszkania, skąd została skradziona biżuteria. Mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży z włamaniem. Za te przestępstwo odpowie przed sądem, grozi mu kara

Gorzów na Sygnale 0 Comments

ODPOWIEDZĄ ZA KILKANAŚCIE PRZESTĘPSTW NARKOTYKOWYCH

Gorzowscy policjanci zwalczający przestępczość narkotykową przedstawili kilkanaście zarzutów za posiadanie i udzielanie narkotyków. Część zabronionych substancji trafiła do Polski z zagranicy. Trzech mieszkańców Gorzowa Wlkp. wkrótce zasiądzie na ławie oskarżonych.

Gorzów na Sygnale 0 Comments

SKUTECZNI W ZWALCZANIU PRZESTĘPCZOŚCI NARKOTYKOWEJ – ARESZT DLA 31-LATKA

Zielonogórscy policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową namierzyli, zatrzymali, a następnie doprowadzili do aresztowania mężczyzny, który posiadał duże ilości narkotyków. W zatrzymaniu uczestniczyła Nieetatowa Grupa Realizacyjna z zielonogórskiej komendy.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź