POLICJANCI ZABEZPIECZALI WIZYTĘ PREZYDENTA RP

POLICJANCI ZABEZPIECZALI WIZYTĘ PREZYDENTA RP

Zapewnienie bezpieczeństwa Prezydentowi RP podczas wizyty w Żaganiu było głównym zadaniem lubuskich policjantów. Po raz kolejny służby wykazały się pełnym profesjonalizmem. Dzięki współpracy policjantów z Biurem Ochrony Rządu, wizyta głowy państwa przebiegła bez żadnych zakłóceń.

Wizyta najważniejszej osoby w państwie to spore wyzwanie dla policjantów. Dlatego dowodzenie takim zabezpieczeniem powierza się funkcjonariuszom z niezbędnym doświadczeniem. W poniedziałek (30 stycznia) pracą policjantów kierował I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji, mł. insp. Daniel Gotthardt.

Planowanie rozpoczyna się kilka dni wcześniej. W ścisłej współpracy z Kancelarią Prezydenta i Biurem Ochrony Rządu wyznacza się miejsca, w których obecność policjantów jest niezbędna. Do działań angażowani są pirotechnicy, antyterroryści, policjanci kryminalni i patrole ruchu drogowego. Sporo pracy mają także funkcjonariusze oddziałów prewencji. Dbają o porządek publiczny w miejscach wizytowanych przez Prezydenta RP, bo gromadzi się tam sporo mieszkańców. Podczas planowania zabezpieczenia należy wziąć pod uwagę różne scenariusze.

Na kilka godzin przed przyjazdem Prezydenta RP pracę wykonywali pirotechnicy. Dokładnie sprawdzali żagański zespół poaugustiański i Pałac Książęcy pod kątem niebezpiecznych ładunków. O sprawny przejazd zadbali funkcjonariusze ruchu drogowego. Prezydencka kolumna prowadzona przez policjantów bezpiecznie mogła dotrzeć do kolejnych miejsc. Wizyta przebiegła spokojnie. Po spotkaniu z mieszkańcami głowa państwa mogła bezpiecznie opuścić województwo lubuskie.

Previous PIESI I ROWERZYŚCI POD SZCZEGÓLNĄ OCHRONĄ
Next PIJANY KIEROWCA TIRA ZATRZYMANY PRZEZ SŁUBICKICH POLICJANTÓW

Może to Ci się spodoba

Gorzów na Sygnale 0 Comments

ZATRZYMANY ZA KRADZIEŻE PIENIĘDZY Z PARAFIALNEGO KONTA

Policjanci z Komisariatu II Policji zostali zawiadomieni o kradzieży karty bankomatowej do konta parafii w podzielonogórskiej miejscowości. Jak się okazało proboszcz był nieobecny przez ponad tydzień i dopiero po powrocie

Gorzów na Sygnale 0 Comments

39-LETNI MOŁDAWIANIN ZATRZYMANY DO SPRAWY ZGWAŁCENIA MĘŻCZYZNY

Policjanci z Kostrzyna nad Odrą intensywnie pracowali na wyjaśnieniem wszelkich okoliczności dotyczących zgwałcenia mężczyzny. Szeroko zakrojone czynności operacyjne doprowadziły do zatrzymania 39-letniego obywatela Mołdawii. Z mężczyzną przeprowadzane będą czynności procesowe.

Gorzów na Sygnale 0 Comments

POLICJANCI ROZWIĄZALI SPRAWĘ WŁAMANIA SPRZED BLISKO 15 LAT

Policjanci z Sulechowa ustalili tożsamość osoby odpowiedzialnej za kradzież z włamaniem sprzed prawie 15 lat. Mężczyzna był zaskoczony i nie spodziewał się, że za popełnione przestępstwo odpowie po tylu latach.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź