POLICJANCI ROZWIĄZALI SPRAWĘ WŁAMANIA SPRZED BLISKO 15 LAT

POLICJANCI ROZWIĄZALI SPRAWĘ WŁAMANIA SPRZED BLISKO 15 LAT

Policjanci z Sulechowa ustalili tożsamość osoby odpowiedzialnej za kradzież z włamaniem sprzed prawie 15 lat. Mężczyzna był zaskoczony i nie spodziewał się, że za popełnione przestępstwo odpowie po tylu latach. Do przedawnienia sprawy zabrakło zaledwie miesiąca. Dzięki dobremu rozpoznaniu kryminalnych i skutecznej pracy techników kryminalistyki 40-latek usłyszał już zarzuty.

Policjanci z komisariatu w Sulechowie uzyskali informację operacyjną, a ta naprowadziła ich na ślad mężczyzny, który prawie 15 lat temu włamał się do kawiarni w miejscowości Podmokle Wielkie (gminie Sulechów). Okazało się, że sprawa ulegnie przedawnieniu w ciągu najbliższego miesiąca, dlatego funkcjonariusze zabrali sprawę z archiwum i rozpoczęli wyścig z czasem. Doskonale zabezpieczone ślady i zgromadzony materiał dowodowy, a także informacje operacyjne uzyskane przez policjantów pozwoliły ustalić tożsamość potencjalnego sprawcy, którym okazał się 40-letni mieszkaniec województwa wielkopolskiego.

Policjanci powrócili do sprawy sprzed lat, dotarli do 40-latka i pobrali materiał porównawczy do badań. Mężczyzna był zaskoczony, bo nie spodziewał się, że policjanci mogą natrafić na jego ślad po tylu latach od włamania. Policyjni technicy zabezpieczyli na miejscu włamania wiele śladów m.in. odwzorowania linii papilarnych, więc policjanci przekazali pobrany od 40-latka materiał porównawczy do badań. Biegły powołany w tej sprawie potwierdził, że ślady z miejsca zdarzenia i materiał porównawczy bez wątpienia należą do tej samej osoby. 40-letni mieszkaniec woj. wielkopolskiego, a wtedy powiatu świebodzińskiego, został przez policjantów zatrzymany. Podczas kradzieży z włamaniem w nocy z 26 na 27 czerwca 2002 roku do klubokawiarni ukradł towar o wartości 300 zł. Jego łupem padł alkohol, papierosy i artykuły spożywcze. Dzięki temu, że technicy kryminalistyki zabezpieczyli na miejscu włamania wiele śladów, materiał dowodowy nie budził wątpliwości i 40-latek usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Był zaskoczony, bo nie spodziewał się, że kiedykolwiek odpowie za tamto przestępstwo, tym bardziej, że miało się ono przedawnić w ciągu miesiąca. Sprawa jest prowadzona pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Świebodzinie.

Previous „W BUDYNKU PODŁOŻONA JEST BOMBA” - POLICYJNE ĆWICZENIA SZTABOWE
Next NIELEGALNA WYTWÓRNIA PAPIEROSÓW ZLIKWIDOWANA PRZEZ POLICJĘ, STRAŻ GRANICZNĄ I KAS

Może to Ci się spodoba

Gorzów na Sygnale 0 Comments

PRZEWOZIŁ NARKOTYKI I CUDZY DOWÓD OSOBISTY. WPADŁ PODCZAS KONTROLI DROGOWEJ

Policjanci z Gubina, zatrzymali do kontroli drogowej 25-latka, który jak się okazało kierował osobówką nie posiadając do tego uprawnień. Ponadto funkcjonariusze znaleźli przy nim narkotyki oraz dowód osobisty będący własnością

Gorzów na Sygnale 0 Comments

POSIADALI NARKOTYKI WARTE 350 TYS. ZŁ. – DILERZY ARESZTOWANI NA TRZY MIESIĄCE

Międzyrzeccy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o handel narkotykami. Jeden z nich w ciągu trzech miesięcy wprowadził do obrotu 10 kg środków odurzających, a w mieszkaniu posiadał kolejne 15 tys.

Gorzów na Sygnale 0 Comments

ARESZT ZA WEWNĄTRZWSPÓLNOTOWY OBRÓT NARKOTYKAMI

Dzięki działaniom podjętym przez Policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Żarach oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie możliwe było zatrzymanie i przesłuchanie 23-letniego mieszkańca woj. lubelskiego. Mężczyzna podejrzany jest o

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź