POLICJANCI W 15 MINUT ODNALEŹLI 6-LETNIEGO CHŁOPCA

POLICJANCI W 15 MINUT ODNALEŹLI 6-LETNIEGO CHŁOPCA

W zaledwie kwadrans od zgłoszenia żagańscy policjanci odnaleźli 6-latka, który będąc z rodziną na zakupach w centrum miasta oddalił się od mamy. Chłopiec sam przeszedł kilkoma ulicami Żagania w kierunku swojego domu. Poszukiwania zakończyły się szczęśliwie, a dziecko całe i zdrowe trafiło pod opiekę mamy.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu w środę (19 lipca) otrzymał w godzinach popołudniowych zgłoszenie o zaginięciu 6-letniego dziecka. Z relacji kobiety która zadzwoniła na Policję wynikało, że na placu Słowiańskim w Żaganiu, na skwerze, przy stojącym tam pomniku zostawiła na chwilę swojego syna i weszła do pobliskiego sklepu. Gdy wyszła, dziecka już nie było. Dyżurny natychmiast przekazał patrolom policyjnym będącym w służbie rysopis chłopca i informacje o tym jak był ubrany. Jeden z patroli pojechał w rejon miejsca zamieszkania chłopca. Policjanci – sierż. szt. Wiesław Sikora i sierż. szt. Maciej Jankiewicz – dojeżdżając do tego miejsca zauważyli biegającego chłopca, odpowiadającego rysopisowi zaginionego dziecka. 6-latek powiedział policjantom, jak ma na imię i potwierdził, że sam szedł do domu, bo znudziło go czekanie na mamę. Na szczęście cała sytuacja zakończyła się szczęśliwie, a chłopiec cały i zdrowy trafił pod opiekę rodzica.

Wakacje to szczególny czas dla całej rodziny. Letnia beztroska sprzyja różnego rodzaju zagrożeniom, na które narażone są dzieci i młodzież. Pamiętajmy, że urlop nie zwalnia rodziców i opiekunów z odpowiedzialności za bezpieczeństwo swoich pociech. Dlatego w tym okresie szczególnie należy zapewnić im opiekę i zainteresowanie, w maksymalnym stopniu uczestnicząc w spędzaniu przez nie wolnego czasu. Lipiec i sierpień to okres urlopowych wyjazdów, wypoczynku nad wodą, a jednocześnie czas intensywnych rolniczych prac polowych. Bez względu na to, jak planujemy spędzić wakacje, zadbajmy o bezpieczeństwo naszych dzieci.

  • Pamiętajmy, że dziecko, które nie ma ukończonych 7 lat, samo nie może poruszać się po drodze publicznej. Małe dzieci nie potrafią właściwie ocenić zagrożenia i wystarczy chwila nieuwagi dorosłych opiekunów, aby dziecko uległo wypadkowi. Każdego lata podczas rolniczych prac polowych odnotowywane są wypadki, których ofiarami stają się dzieci i młodzież. Dlatego rodzice nie powinni zezwalać dzieciom na wykonywanie niebezpiecznych prac, zwłaszcza przy użyciu maszyn rolniczych.
  • Zadbajmy o to, by dzieci bawiły się w bezpiecznej odległości od niebezpiecznych sprzętów i narzędzi. Pamiętajmy, że nawet podczas obserwowania pracy rodziców lub przebywania w otoczeniu maszyn i zwierząt gospodarczych, należy zachować szczególną ostrożność.
  • Monitorujmy na bieżąco aktywność naszych dzieci w Internecie. Nauczmy dziecko podstawowych zasad bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni, a także wyczulmy na zagrożenia związane z nawiązywaniem nowych znajomości on-line. Ostrzegajmy dzieci, by nie udostępniały w sieci swoich danych, zwłaszcza adresu i numeru telefonu.
Previous ZGINĄŁ POLICJANT Z KOSTRZYNA NAD ODRĄ. CZEŚĆ JEGO PAMIĘCI!
Next OSTATNIE SPRAWDZENIA SŁUŻB PRZED WOODSTOCK’IEM

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

NAPASTNICY SKUTECZNIE ZATRZYMANI – ĆWICZENIA SŁUŻB MUNDUROWYCH

Scenariusz ćwiczeń zakładał, że do jednej z nowosolskich szkół wtargnęli napastnicy z bronią. Na ratunek uczniom ruszyli policjanci i funkcjonariusze innych służb. Dzięki skutecznej, profesjonalnej akcji i udanej współpracy mundurowych

Wiadomości 0 Comments

POLICYJNA AKCJA POSZUKIWAWCZA PROWADZONA Z LĄDU, WODY I POWIETRZA

Na terenie powiatu gorzowskiego, ze szczególnym uwzględnieniem Witnicy prowadzone były zakrojone na szeroką skale działania poszukiwawcze za zaginionym 65-letnim mężczyzną. Na szczęście mężczyzna wrócił do miejsca zamieszkania – jest cały

Wiadomości 0 Comments

W KOSTRZYNIE O BEZPIECZEŃSTWO DBAJĄ TAKŻE PATROLE KONNE

W policyjnej operacji „Woodstock 2017” biorą udział funkcjonariusze wszystkich pionów. Wśród nich, podobnie jak w roku poprzednim, znaleźli się także stróże prawa, którzy pełnią służbę na koniach. Konne patrole ze

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!