POLICJANCI W 15 MINUT ODNALEŹLI 6-LETNIEGO CHŁOPCA

POLICJANCI W 15 MINUT ODNALEŹLI 6-LETNIEGO CHŁOPCA

W zaledwie kwadrans od zgłoszenia żagańscy policjanci odnaleźli 6-latka, który będąc z rodziną na zakupach w centrum miasta oddalił się od mamy. Chłopiec sam przeszedł kilkoma ulicami Żagania w kierunku swojego domu. Poszukiwania zakończyły się szczęśliwie, a dziecko całe i zdrowe trafiło pod opiekę mamy.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu w środę (19 lipca) otrzymał w godzinach popołudniowych zgłoszenie o zaginięciu 6-letniego dziecka. Z relacji kobiety która zadzwoniła na Policję wynikało, że na placu Słowiańskim w Żaganiu, na skwerze, przy stojącym tam pomniku zostawiła na chwilę swojego syna i weszła do pobliskiego sklepu. Gdy wyszła, dziecka już nie było. Dyżurny natychmiast przekazał patrolom policyjnym będącym w służbie rysopis chłopca i informacje o tym jak był ubrany. Jeden z patroli pojechał w rejon miejsca zamieszkania chłopca. Policjanci – sierż. szt. Wiesław Sikora i sierż. szt. Maciej Jankiewicz – dojeżdżając do tego miejsca zauważyli biegającego chłopca, odpowiadającego rysopisowi zaginionego dziecka. 6-latek powiedział policjantom, jak ma na imię i potwierdził, że sam szedł do domu, bo znudziło go czekanie na mamę. Na szczęście cała sytuacja zakończyła się szczęśliwie, a chłopiec cały i zdrowy trafił pod opiekę rodzica.

Wakacje to szczególny czas dla całej rodziny. Letnia beztroska sprzyja różnego rodzaju zagrożeniom, na które narażone są dzieci i młodzież. Pamiętajmy, że urlop nie zwalnia rodziców i opiekunów z odpowiedzialności za bezpieczeństwo swoich pociech. Dlatego w tym okresie szczególnie należy zapewnić im opiekę i zainteresowanie, w maksymalnym stopniu uczestnicząc w spędzaniu przez nie wolnego czasu. Lipiec i sierpień to okres urlopowych wyjazdów, wypoczynku nad wodą, a jednocześnie czas intensywnych rolniczych prac polowych. Bez względu na to, jak planujemy spędzić wakacje, zadbajmy o bezpieczeństwo naszych dzieci.

  • Pamiętajmy, że dziecko, które nie ma ukończonych 7 lat, samo nie może poruszać się po drodze publicznej. Małe dzieci nie potrafią właściwie ocenić zagrożenia i wystarczy chwila nieuwagi dorosłych opiekunów, aby dziecko uległo wypadkowi. Każdego lata podczas rolniczych prac polowych odnotowywane są wypadki, których ofiarami stają się dzieci i młodzież. Dlatego rodzice nie powinni zezwalać dzieciom na wykonywanie niebezpiecznych prac, zwłaszcza przy użyciu maszyn rolniczych.
  • Zadbajmy o to, by dzieci bawiły się w bezpiecznej odległości od niebezpiecznych sprzętów i narzędzi. Pamiętajmy, że nawet podczas obserwowania pracy rodziców lub przebywania w otoczeniu maszyn i zwierząt gospodarczych, należy zachować szczególną ostrożność.
  • Monitorujmy na bieżąco aktywność naszych dzieci w Internecie. Nauczmy dziecko podstawowych zasad bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni, a także wyczulmy na zagrożenia związane z nawiązywaniem nowych znajomości on-line. Ostrzegajmy dzieci, by nie udostępniały w sieci swoich danych, zwłaszcza adresu i numeru telefonu.
Previous ZGINĄŁ POLICJANT Z KOSTRZYNA NAD ODRĄ. CZEŚĆ JEGO PAMIĘCI!
Next OSTATNIE SPRAWDZENIA SŁUŻB PRZED WOODSTOCK’IEM

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Narada kadry kierowniczej Lubuskiej Policji

W piątek (23 marca) w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. odbyła się narada omawiająca pracę lubuskich policjantów w pierwszych miesiącach 2018 roku. Z aktywnością i skutecznością funkcjonariuszy zapoznała się

Wiadomości 0 Comments

DROGI PRZY SZKOŁACH POD OKIEM GORZOWSKICH POLICJANTÓW

Do rozpoczęcia nowego roku szkolnego pozostało jeszcze kilka dni. Policjanci Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp. sprawdzili ulice przy szkołach i przedszkolach zwracając szczególną uwagę na oznakowanie dróg

Wiadomości 0 Comments

ODPOWIEDZIALNY ZA FAŁSZYWE ALARMY BOMBOWE W RĘKACH LUBUSKIEJ POLICJI

15 listopada 2017 roku policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o wywołanie na początku listopada w Świebodzinie fałszywych alarmów bombowych. Ustalenie kto jest sprawcą oraz gdzie przebywa było możliwe dzięki zintensyfikowanym działaniom

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!