Podstawka pod laptopa

Podstawka pod laptopa

Laptopy to urządzenia tyleż funkcjonalne, co problematyczne. Stworzono je po to, by można było korzystać z komputera w dowolnym miejscu i czasie bez przywiązania do biurka. Forma klasycznych komputerów typu Tower nie jest jednak przypadkowa. Pozwala ona na rozłożenie elementów komputera dość luźno we wnętrzu obudowy, umieszczenie na nich radiatorów oraz dołączenia do nich wentylatorów. Taki system pozwala na efektywne rozprowadzanie i usuwanie ciepła generowanego przez pracujące urządzenie. Kosztem tego jest oczywiście powiększenie się rozmiaru i wagi urządzenia. W laptopach zrezygnowano z takiego systemu, co często powoduje problemy.

Przegrzewanie się laptopów

Laptopy są zazwyczaj znacznie mniej wydajne od swoich klasycznych odpowiedników, co związane jest przede wszystkim z faktem, iż całość urządzenia musi być zamknięta w małej obudowie, ta się nagrzewa, a wysokie temperatury są niebezpieczne dla podzespołów. Zdolność rozpraszania ciepła jest niewielka, przez co konieczne jest ograniczanie wydajności urządzenia, by zmniejszyć ilość wydzielanego ciepła. A sama wydajność wyjściowa jest już niewielka, ponieważ urządzenie musi pracować na baterii, co oznacza niższy pobór mocy w celu wydłużenia czasu pracy.

Ogólnie rzecz biorąc, mamy urządzenie przenośne, które jednak nie jest dobrze przystosowane do pracy w tym trybie. Zwłaszcza jeśli chcemy osiągnąć wysoką wydajność, musimy poszukać sposobu na poprawienie kultury pracy laptopa. Tym sposobem jest zastosowanie podstawki pod laptopa.

Szukasz odpowiedniej podstawki ? Zobacz TOP 5 podstawek komputerowych chłodzących pod laptopa – http://podstawkapodlaptopa.pl/a/mcjh,jaka-podstawka-chlodzaca-pod-laptopa-top-5 >>

Funkcje podstawki

Podstawka pod laptopa to urządzenie, które bardzo mocno ewoluowało z czasem. Początkowo służyło głównie do ustawienia urządzenia w wygodnej pozycji i zdjęcia go z powierzchni, którą mógł uszkodzić lub która mogła uszkodzić jego, na przykład koca czy kołdry. Wtedy jeszcze samo chłodzenie nie było takie ważne, ponieważ laptopy były duże i ciężkie, więc było miejsce na zamontowanie w nich chłodzenia. Obecne laptopy są małe i cienkie, co takiej możliwości już nie daje. Obecnie to właśnie chłodzenie jest najważniejszą funkcją każdej podstawki, ale funkcjonalności może być więcej. Zazwyczaj każda podstawka posiada też hub USB lub czytnik kart.

Jak dobrać podstawkę?

Dobór podstawki pod laptopa nie jest trudny. Jeśli skupimy się tylko na najważniejszym, czyli na rozmiarze laptopa, nasz wybór będzie już wystarczająco dobry. Można stosować większą podstawkę do mniejszego laptopa, ale już odwrotnie nam się to nie uda.

Jeśli zależy nam na maksymalnym efekcie chłodzenia, warto się dobrze rozeznać, jakie strefy naszego urządzenia się najbardziej nagrzewają i dobrać podstawkę z takim układem  wentylatorów , by chłodziła najmocniej właśnie tam.

Jakość wykonania też powinna być brana pod uwagę. Produkty oparte o plastik będą znacznie mniej wytrzymałe od tych z aluminium, ale za to wyraźnie tańsze.

Zainteresować można się też głośnością układu chłodzenia. Jeśli mamy sprzęt tylko do pracy, ma to niewielkie znaczenie, ale jeśli od czasu do czasu oglądamy w łóżku film, nie chcielibyśmy raczej robić tego przy wyciu podstawki.

Previous Sięgnij po dofinansowanie innowacyjnych projektów z Funduszy Europejskich.
Next Policyjny cios w przestępczość gospodarczą. Zabezpieczono blisko 740 sztuk podrabianej odzieży i obuwia

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Tłmaczenia branży farmaceutycznej

Tłumaczenia medyczne mogą wydawać się łatwe, ale rzeczywiście wcale takie nie są. Pojawiają się tutaj rożne warunki związane z tym, że przekład musi być na bardzo dobrym poziomie. Bez odpowiedniego

Strefa Biznesu 0 Comments

Najlepsze chińskie smartfony z systemem Android 2020 roku

Rzeczy robione w Chinach często mają złą reputację: w końcu bycie przystępnym cenowo jest często podawane jako ich pierwsza i najważniejsza cnota. Nie można zaprzeczyć, że konkurencyjność cenowa jest tym,

Strefa Biznesu 0 Comments

Deficyt pracowników w IT szacuje się na ok. 50 tys. osób

Zapotrzebowanie na pracowników ze strony branży informatycznej wciąż rośnie. Jednym z powodów są kolejne inwestycje w centra badawczo-rozwojowe zarówno krajowych, jak i zagranicznych koncernów. Drugim – transformacja cyfrowa, przed którą stoją firmy w niemal

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź