Podpalacz w rękach gorzowskich policjantów. Spowodował straty na ponad 200 tysięcy złotych

Podpalacz w rękach gorzowskich policjantów. Spowodował straty na ponad 200 tysięcy złotych

Praca operacyjna policjantów doprowadziła do zatrzymania mężczyzny, który podłożył ogień przy zakładzie wulkanizacyjnym. Funkcjonariusze dotarli do gorzowianina dzięki dokładnej analizie zdarzenia. Mężczyzna przyznał się do podpalenia, a skuteczna praca śledczych doprowadziła do postawienia kolejnego zarzutu za podpalenie warsztatu, do którego doszło w czerwcu 2018 roku. Swoim działaniem podejrzany spowodował straty na łączną kwotę 200 tysięcy złotych. Usłyszał zarzuty, policjanci nadal pracują nad tą sprawą. Sprawdzają, czy mężczyzna jest odpowiedzialny za inne zdarzenia.

Kryminalni gorzowskiego komisariatu II ruszyli do działań, kiedy w sobotę (25 maja) rano otrzymali informacje o pożarze, do którego doszło na terenie zakładu wulkanizacyjnego. Funkcjonariusze już na miejscu sprawdzali różne wersje zdarzeń, także te związane z celowym podłożeniem ognia.

Policjanci ustalili, że ogień pojawił się najprawdopodobniej przy budynku, w miejscu, gdzie ułożone były opony przeznaczone do utylizacji. Pożar został ugaszony przez straż pożarną, ale w jego wyniku została uszkodzona elewacja budynku oraz konstrukcja dachu. Właściciel straty wstępnie oszacował na 170 tysięcy złotych.

Kryminalni rozpoczęli ustalenia i podejrzewali, że pożar nie był dziełem przypadku. Kolejno zbierane ślady i informacje tylko ich w tym utwierdziły. Funkcjonariusze wytypowali podejrzanego mężczyznę i zatrzymali go. To 46-letni mieszkaniec Gorzowa Wlkp. Dzięki pracy kryminalnych i śledczych komisariatu II, mężczyzna odpowie także za podobne zdarzenie, do którego doszło w czerwcu 2018 roku. Ogień został podłożony w Prądocinie przy warsztacie samochodowym. Wówczas zniszczonych zostało około 300 opon, zderzaki, błotniki, drzwi i inne elementy samochodów. Straty właściciela wyniosły ponad 30 tys. zł.

W środę (29 maja) 46-latek został przesłuchany przez gorzowskich policjantów. Przyznał się do zarzucanych mu czynów, ale nie był w stanie wyjaśnić swojego zachowania. Mężczyzna odpowie za zniszczenie mienia, za co grozi do 5 lat więzienia. Niewykluczone, że po opinii biegłego zarzuty te  zostaną rozszerzone. Policjanci nadal pracują nad sprawą, sprawdzają podobne zdarzenia.

Previous Broń, bankomaty, plantacja, narkotyki. Skuteczna praca i zarzuty dla trzech osób
Next Trzech napastników odpowiedzialnych za zabójstwo w Kostrzynie zatrzymanych we Francji

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

WSTĄPILI W SZEREGI LUBUSKIEJ POLICJI. NOWOPRZYJĘCI JUŻ PO ŚLUBOWANIU

Lubuska Policja już po raz kolejny w tym roku zyskała nowych funkcjonariuszy. 12 adeptów z powodzeniem przeszło całą procedurę rekrutacyjną i już niebawem będzie szkolić swe umiejętności na kursie podstawowym.

Wiadomości 0 Comments

Policjanci zabezpieczyli podrobioną odzież i papierosy warte ponad 700 tys. zł

W wyniku realizacji przeprowadzonej przez żarskich policjantów oraz funkcjonariuszy Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego z Gorzowa Wlkp., zabezpieczono blisko 400 sztuk podrabianej odzieży oraz ponad tysiąc paczek papierosów bez akcyzy. Łączna wartość

Wiadomości 0 Comments

„LUBUSKI DZIELNICOWY BLIŻEJ DZIECI” – FINAŁ PEŁEN UŚMIECHÓW

28 kwietnia w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród laureatom i wyróżnionym w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Lubuski dzielnicowy bliżej dzieci”. Wydarzenie zorganizowane przez Wydział

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź