Podawał się za policjanta. Oszust wyłudził ponad 20 tysięcy złotych

Podawał się za policjanta. Oszust wyłudził ponad 20 tysięcy złotych

Oszuści podający się za policjantów zadzwonili do starszego mieszkańca z Gorzowa Wlkp. przekonując go, że bierze udział w policyjnych działaniach. Pod pretekstem pomocy wysłali go do banku, aby wypłacił oszczędności. 81-latek przekazał oszustom ponad 20 tys. złotych. Policjanci po raz kolejny przypominają o zachowaniu czujności i ograniczonego zaufania.

Oszuści chcący wyłudzić pieniądze od starszych osób stosują coraz bardziej wymyślne metody. Są bezwzględni i pozbawieni wszelkich zasad. Wykorzystują wrażliwość starszych osób, wzbudzają poczucie zagrożenia i strach. Niestety osoby starsze są podatne na manipulacje i łatwo wierzą w najróżniejsze historie czego przykładem jest czwartkowe ( 29 sierpnia) zdarzenie.

Do 81-latka z Gorzowa Wlkp. zatelefonował mężczyzna, podający się za policjanta. Podczas rozmowy tłumaczył seniorowi, że będzie wykonywał sprawy służbowe związane z pracownikiem banku. Senior czekał przed budynkiem, gdzie miał zgłosić się do niego inny policjant. Starszy pan zachowywał się zgodnie ze wskazaniami. Kiedy przyszedł do niego fałszywy policjant otrzymał kolejne instrukcje. Miał iść do banku aby wypłacić pieniądze z konta. Tak też zrobił. Po wyjściu z banku zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami przekazał oszustowi ponad 20 tys. złotych. Dopiero po powrocie do domu 81-latek zorientował się, że padł ofiarą oszustów i sprawę zgłosił policjantom.

Schemat działania oszustów jest bardzo często podobny. Przestępcy dzwonią do starszych osób, próbując wyłudzić od nich pieniądze. Starsza osoba odbiera telefon od oszusta, który przekonuje, że jest policjantem i na wszelkie sposoby próbuje nawiązać z nią rozmowę. Pamiętajmy o tym, aby rozmawiać z seniorami w naszej rodzinie, przypominajmy im o zachowaniu ostrożności w kontaktach z osobami obcymi i o tym aby nie przekazywali pieniędzy obcym osobom.

Pamiętajmy, że policjanci nie żądają wpłaty pieniędzy, nie informują przez telefon o prowadzonych przez siebie działaniach, ani też nie angażują osób postronnych w policyjne akcje, czy inne działania.

Previous Szalona ucieczka motocyklistów. Blisko 200km/h i łamane przepisy
Next LICZNE KRADZIEŻE I ZDEMOLOWANE MIESZKANIE. UKRYWALI SIĘ ALE SĄ JUŻ W RĘKACH POLICJI

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

CHCIAŁ SKOCZYĆ Z KOMINA. POLICJANCI NIE DOPUŚCILI DO TRAGEDII

Policjantem jest się nawet w czasie wolnym, co udowodnili dwaj zielonogórscy policjanci, którzy w czasie wolnym od służby bez wahania wsparli działania kolegów będących w służbie. Dzięki ich zaangażowaniu i

Wiadomości 0 Comments

POLICJANCI I PROKURATURA WYJAŚNIAJĄ OKOLICZNOŚCI TRAGICZNEGO WYPADKU

Policjanci z Kostrzyna nad Odrą pod nadzorem słubickiej prokuratury będą wyjaśniać okoliczności zdarzenia, do którego doszło 23 listopada br. Daewoo lanos wjechał do rzeki Warty. Po wydobyciu pojazdu, do sekcji

Wiadomości 0 Comments

7. ROCZNICA KATASTROFY. UCZCILIŚMY PAMIĘĆ 96 OFIAR

W całym kraju trwają uroczystości związane z upamiętnieniem 96 osób, które zginęły w katastrofie smoleńskiej przed siedmioma laty. W uroczystości zorganizowane w Gorzowie Wlkp. z udziałem Wojewody Lubuskiego, włącza się

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź