Pielęgnacja auta, a najczęściej popełniane błędy

Pielęgnacja auta, a najczęściej popełniane błędy

Jeśli ktoś lubi czyścić swój samochód powinien zadbać o to, by robić to z głową, ponieważ dość łatwo będzie można uszkodzić auto w trakcie pielęgnacji. Wydaje się, że będzie to proste zajęcie, ale to tak naprawdę tylko pozory. Wielu kierowców przekonało się, że niestety łatwo można doprowadzić do trwałego uszkodzenia samochodu zamiast jego wygląd poprawić. Sprawdź opinie specjalistów z nocleg.bieszczady.pl

Przede wszystkim do pielęgnacji nie używamy domowych środków do czyszczenia – to co sprawdza się w przypadku domowych porządków nie będzie bezpieczne dla naszego pojazdu. Zastąpienie szamponu samochodowego płynem do mycia naczyń sprawi, że nasz lakier stanie się matowy. Z kolei pielęgnacja skórzanej tapicerki czy kierownicy z użyciem kremu do rąk sprawi, że skóra będzie się odbarwiać zacznie się ścierać. Płyn do mycia kominków czy grill na felgi aluminiowe sprawi, że usunie się brzydki nalot, ale jednocześnie zniszczy się także ochronną warstwę na lakierze.

Więcej informacji na >> board.info.pl

Pielęgnacja auta gąbką to mimo powszechności kiepski pomysł. Mycie go nawet najbardziej miękką gąbką możę doprowadzić do porysowania karoserii, ponieważ w porach gąbki zbierać się będą drobinki piasku. Dlatego lepiej będzie do mycia zastosować ręczniki wykonane z mikrofibry, z których dużo łatwiej będzie nam wypłukać groźne dla naszego samochodu zanieczyszczenia. By cały proces mycia auta przebiegał bezpiecznie trzeba będzie spłukać auto i przygotować sobie dwa wiadra. W jednym będzie woda z szamponem a w drugim czysta woda, gdzie będzie można zawsze płukać ręczniki.

Trzeba również ostrożnie posługiwać się myjką ciśnieniową. Mycie bezdotykowe auta nie powoduje rys na powierzchni, ale trzeba pamiętać, że lanca wypuszczająca wodę nie może być trzymana zbyt blisko czyszczonej powierzchni. Należy utrzymywać dystans około 15 cm. Dotyczy to mycia kół, ponieważ takie mycie może nawet uszkodzić czujnik ABS. Ostrożnie trzeba się także obchodzić z wszelkimi emblematami, ponieważ silny strumień wody może je usunąć. Dlatego, jeśli chodzi o mycie samochodu myjką ciśnieniową będzie trzeba po prostu uważać, by nic nie zniszczyć.

Nie powinno się również przecierać lakieru na sucho, ponieważ auto, które z pozoru jest czyste pokryte będzie warstwą kurzu nawet miękką szmatką, ponieważ to możę spowodować pojawienie się drobnych rys, które dalej będą prowadzić do zmatowienia lakieru. Jeśli rzeczywiście przeszkadza nam kurz na lakierze to najlepszym sposobem będzie po prostu mycie samochodu.

Nie powinno się również nakładać preparatów na rozgrzaną karoserię – wosku, szamponu czy preparatu do usuwania owadów. To bardzo ważne, nie mogą one wysychać na słońcu. Jeśli do tego dopuścimy niestety na lakierze pojawić się mogą trudne do usunięcia plamy.

Nie można także zwlekać z usuwaniem ptasich odpadów z karoserii, jeśli tylko zauważymy na lakierze takie zanieczyszczenia będzie trzeba je szybko usunąć. Pozostawienie ich na pojeździe będzie grozić odbarwieniem lakieru. Dlatego warto zadbać o skuteczne, szybkie usunięcie z lakieru takich zabrudzeń, jeśli tylko na lakierze będziemy je widzieć.

Zobacz również chemadex.com.pl

Previous ZIELONOGÓRSCY POLICJANCI ROZBILI ZORGANIZOWANĄ GRUPĘ PRZESTĘPCZĄ WPROWADZAJĄCĄ DO OBROTU NARKOTYKI
Next POLICJANCI I PROKURATURA WYJAŚNIAJĄ OKOLICZNOŚCI TRAGICZNEGO WYPADKU

Może to Ci się spodoba

Motoryzacja 0 Comments

System viaTOLL w ciągu 5 lat zasilił Krajowy Fundusz Drogowy kwotą ponad 6,3 mld zł

Pięć lat temu ruszył elektroniczny system poboru opłat drogowych viaTOLL. Od tego czasu na konto Krajowego Funduszu Drogowego dzięki niemu wpłynęło 6,3 mld zł. Po odliczeniu kosztów operacyjnych system zasilił

Motoryzacja 0 Comments

Dlaczego ciśnienie w oponach jest istotne

Stare powiedzenie „gdzie guma spotyka się z drogą” zazwyczaj oznacza, że coś osiągnie punkt krytyczny. Oczywiście wyrażenie to odnosi się do opon samochodowych, ponieważ te kluczowe kawałki gumy są jedynymi

Motoryzacja 0 Comments

Leasing samochodów osobowych wart jest ok. 15–16 mld zł rocznie

Rynek leasingu samochodów osobowych od dłuższego czasu rozwija się dynamicznie, a prognozy zakładają utrzymanie dwucyfrowego tempa wzrostu w kolejnych kwartałach. Branża z uwagą przygląda się sektorowi bankowemu, gdzie spodziewane przetasowania w strukturach dużych

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź