Papier ksero: garść faktów

Papier ksero: garść faktów

Jednym z najczęściej wykorzystywanych urządzeń biurowych jest kserokopiarka. Dzięki niej można szybko zwiększyć liczbę egzemplarzy danego dokumentu. Aby jednak korzystanie z kserokopiarki było możliwe, niezbędny jest papier ksero. Alibiuro to jeden z tych sklepów, w których taki papier kupimy bez najmniejszego problemu. Zanim jednak zdecydujemy się na zakupy, warto poznać garść informacji na temat tego rodzaju papieru.

Klasa papieru

To jedno z podstawowych kryteriów, które zaleca się brać pod uwagę przy wyborze papieru do kserokopiarki. Jeśli papier zaliczany jest do klasy I bądź II, możemy być pewni, że jest naprawdę trwały. W związku z tym można go wykorzystywać wówczas, gdy tworzone dokumenty są niezwykle cenne. Papier klasy III wykorzystywany jest zdecydowanie najczęściej. Jest to tak zwany papier bezdrzewny. Sprawdzi się on w przypadku codziennych zadań.

Gramatura

Kolejną cechą papieru ksero, którą warto uwzględnić, jest gramatura. Mówiąc prościej, chodzi o grubość papieru. Wpływa ona bezpośrednio na takie cechy papieru, jak:

-wytrzymałość;

-objętość;

-nieprzezroczystość.

Większość powszechnie używanego papieru ksero charakteryzuje się gramaturą wynoszącą 80g/m2.

Papier powlekany

W sprzedaży dostępny jest także tak zwany powlekany papier ksero. Często opisuje się go, używając stwierdzenia „papier błyszczący”. Jest to papier, którego powierzchnię pokryto specjalną substancją. Sprawia ona, że cechuje się on mniejszą chropowatością, a większą gładkością. Warto pamiętać, że jest to cecha, która w istotny sposób wpływa na jakość odwzorowania. Jeśli wybierzemy papier powlekany, możemy być pewni, że kolory będą ostrzejsze, bardziej wyraziste. W związku z tym taki papier ksero poleca się wówczas, gdy zamierzamy kopiować materiały zawierające dużo zdjęć i grafik.

Biel

Wiele osób podczas wyboru papieru ksero bierze pod uwagę to, jak bardzo jest on biały. Informacji na ten temat należy szukać w wartości parametru CIE. Im będzie on wyższy, tym bardziej biały będzie papier. Papier podczas produkcji jest wybielany. Wykorzystuje się do tego specjalne środki chemiczne. Im dłużej trwa cały proces, tym bielszy będzie papier, a więc wyższą będzie miał wartość parametru CIE. Co gwarantuje bielszy papier? Przede wszystkim większy kontrast uzyskanej kopii. W efekcie jest ona dużo bardziej czytelna. Prezentuje się także lepiej. Dlatego bielszy papier poleca się zwłaszcza wtedy, kiedy kserować zamierzamy ważne dokumenty.

Bez wątpienia papier ksero jest potrzebny w każdym biurze. Jak się okazuje, zakup tego idealnego wcale nie jest taki prosty. Większość osób w ogóle nie zastanawia się nad tym, co należy brać pod uwagę przy zakupie papieru. Kupujemy bowiem pierwszy lepszy papier ksero, który po prostu wejdzie nam w ręce. Tymczasem okazuje się, że charakteryzuje się on szeregiem parametrów, które istotnie wpływają na jakość uzyskanych kopii. Jeśli mamy trudność z wyborem odpowiedniego papieru ksero, warto poradzić się w sklepie biurowym oferującym tego rodzaju asortyment. Pracownicy na pewno chętnie nam pomogą.

Szczegóły na stronie papierdlabiura.pl

Previous Telefony do trudnych warunków
Next Auta warte 150 tys. zł odzyskane przez kryminalnych. Do sprawy zatrzymany jest 29-latek

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Materiały biurowe – co jest niezbędne?

Coraz więcej osób pracuje w przestrzeniach biurowych – bardzo specyficznych, ponieważ z jednej strony wygodnych, ale z drugiej nie aż tak komfortowych jak wszyscy myślą. Pracownicy biurowi również mogą cierpieć

Strefa Biznesu 0 Comments

Firmy szukają oszczędności. Zamiast zwalniać, będą zmieniać procesy zakupowe

Spadające bezrobocie, podwyżki płac i narastające problemy z pozyskaniem wykwalifikowanych pracowników sprawiają, że w Polsce kształtuje się rynek pracownika. Przedsiębiorstwa nie mogą optymalizować kosztów związanych z zatrudnieniem, dlatego muszą szukać oszczędności gdzie indziej. Duży potencjał

Strefa Biznesu 0 Comments

Czym jest Polski Fundusz Energetyczny FIZAN

Polski Fundusz Energetyczny jest funduszem inwestycyjnym zamkniętym, realizującym w swojej istocie ideę polegającą na budowaniu wartości jego spółek portfelowych, dobranych zgodnie z wartościami oraz kryteriami wyrażonymi w jego statucie. Pośrednio

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź