Oprawa pracy dyplomowej

Oprawa pracy dyplomowej

    Przygotowanie pracy dyplomowej to wielkie przedsięwzięcie przede wszystkim od strony merytorycznej. Pracę trzeba napisać, a zdobycie odpowiednich kompetencji, by to było możliwe, wymaga od nas zazwyczaj kilku lat bardzo intensywnej pracy. Często samo pisanie pracy jest już zwieńczeniem wysiłków, ostatnią prostą i zdarzają się nawet sytuacje, w których jest to przyjemność dla autora pracy. W praktyce trzeba pamiętać, że sama merytoryczna zawartość pracy to jeszcze nie wszystko, czego się wymaga od autora. Każda praca dyplomowa musi być złożona w odpowiedniej formie, zwykle w kilku kopiach i najczęściej w formatach różniących się od siebie dość znacznie. Dotyczy to także oprawy całego dzieła. Na marginesie dodać należy także, że prace dyplomowe są bardzo różne i inaczej będzie wyglądał licencjat z bankowości, a inaczej doktorat z inżynierii materiałowej.

Wymagania wobec wydruku

W pierwszej kolejności zawsze trzeba się zająć wymaganiami odnośnie wydruku samej pracy. Okazuje się bowiem, że te są bardzo ściśle określone i często mocno różne w zależności od tego, jaka uczelnia będzie przyjmowała pracę. Trzeba mieć na uwadze zastosowanie odpowiednich marginesów, właściwych czcionek, interlinii, jak również operowanie na stronach tekstu w sposób zadany przez uczelnię. Niektóre prace powinny być drukowane tylko na jednej stronie kartki. Zdecydowana większość uczelni na szczęście nie wymaga od nas takiego marnotrawstwa papieru.

Sposobu drukowania pracy nie można zignorować nawet w najdrobniejszym szczególe, ponieważ uczelnie bardzo rygorystycznie podchodzą do tych kwestii. Wydrukowanie pracy w sposób nieprawidłowy zazwyczaj kończy się jej odrzuceniem w dziekanacie.

Warto w tym miejscu dodać, że jeśli będziemy drukowali i oprawiali naszą pracę dyplomową w tym samym miejscu, powinniśmy móc liczyć na różnego rodzaju zniżki, a jeśli praca jest naprawdę duża, czasami nawet jej oprawienie może być zupełnie darmowe. Wiele zależy tutaj oczywiście od rodzaju pracy i sposobu, w jaki chcemy ją mieć oprawioną.

Techniki oprawy pracy

Kiedy mamy już wszystko wydrukowane, konieczne jest połączenie kartek w całość poprzez odpowiednią oprawę. Najczęściej podstawowym sposobem oprawienia pracy jest zastosowanie twardej okładki. Twarda okładka pracy dyplomowej pozwala ją najlepiej zabezpieczyć i jest najbardziej reprezentatywna. Zazwyczaj uczelnie wymagają zastosowania odpowiedniej kolorystyki okładki i tego też należy się trzymać.

Oprócz twardej oprawy, bardzo często wymagane jest także złożenie co najmniej jednej kopii w oprawie miękkiej. Tutaj mamy kilka technik do wyboru. Najczęściej wykorzystuje się:

  • Bindowanie – szeroka grupa technik, w których stosuje się termozgrzewalne grzbiety plastikowe, specjalne druciane grzbiety lub plastikowe zatrzaski umożliwiające dodawanie lub ujmowanie kartek; jest to metoda szybka i tania oferujące przezroczystą okładkę;
  • Termozgrzewanie – wykorzystująca specjalny preparat podobny do kleju i płachty twardej folii technika zajmująca około 15 minut; można ją wykorzystywać w pracach do 200 stron;
  • Listwy wsuwane – użyteczna tylko przy małych pracach.
Previous Policjanci zatrzymali podejrzanego o nieumyślne spowodowanie śmierci
Next Sięgnij po dofinansowanie innowacyjnych projektów z Funduszy Europejskich.

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Policja wspiera w utrzymaniu kwarantanny w Polsce

Resort zdrowia wdrożył ścisły nadzór nad osobami objętymi kwarantanną domową. Umundurowani policjanci wspierając służby sanitarne będą przynajmniej raz na dobę sprawdzać, czy osoby te znajdują się w miejscu kwarantanny oraz

Wiadomości 0 Comments

Zamiast w więzieniu, siedział na drzewie

Skuteczne negocjacje policyjnych ekspertów, praca gorzowskich funkcjonariuszy i pododdziałów prewencji doprowadziły do zatrzymania dwóch mężczyzn, którzy nie dość, ze grozili skokiem z dużej wysokości, to byli poszukiwani przez wymiar sprawiedliwości.

Wiadomości 0 Comments

Podpalił auto i spowodował straty na 100 tys. zł. Został ustalony i zatrzymany

Podpalił samochód, który doszczętnie spłonął wraz z zawartością. Właściciel oszacował straty na blisko 100 tys. zł. Ustalony i zatrzymany przez policjantów mężczyzna usłyszał zarzut uszkodzenia mienia, za co grozi mu

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź