LUBUSCY POLICJANCI WYRÓŻNIENI ZA SPORTOWE OSIĄGNIĘCIA

LUBUSCY POLICJANCI WYRÓŻNIENI ZA SPORTOWE OSIĄGNIĘCIA

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak oraz Komendant Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. insp. Jarosław Janiak wyróżnili lubuskich policjantów za wybitne osiągnięcia sportowe na arenie krajowej i międzynarodowej. To dowód uznania za wytrwałość i spektakularne sukcesy lubuskich stróżów prawa, którzy na co dzień realizują także obowiązki służbowe na rzecz bezpieczeństwa. Zaangażowanie i ciężka praca skutkuje jednak umiejętnym pogodzeniem realizacji policyjnej misji ze sportową pasją.

W piątek /10 marca/ w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. odbyła się uroczystość związana z wyróżnieniem lubuskich policjantów za wybitne osiągnięcia sportowe zdobyte na arenie krajowej i międzynarodowej. Na spotkaniu nie zabrakło Wojewody Lubuskiego Władysława Dajczaka, Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Jarosława Janiaka, Kapelana lubuskiej Policji ks. kanonika Jerzego Piaseckiego oraz kadry kierowniczej lubuskiej Policji.

Ale Ci na których w głównej mierze skupiona była uwaga to policjantki i policjanci, na szyjach których niejednokrotnie zawieszane były medale z najcenniejszego kruszcu.   Mistrzynie i mistrzowie świata, europy czy kraju. Osoby, które po często trudnych i wyczerpujących służbach mieli zacięcie,aby podjąć ciężką walkę nie tylko z przeciwnikami, ale i samym sobą i w konsekwencji czuć się zwycięzcą. Ale przede wszystkim, aby móc realizować i rozwijać swe pasje, które gdzieś wcześniej się pojawiły. To policjanci z krwi i kości, którzy swe zdolności wykorzystują także w sporcie. Ile trzeba mieć zacięcia, aby móc to wszystko pogodzić i to jeszcze osiągając tak spektakularne sukcesy.

Aktywność ta znalazła uznanie w oczach szefa lubuskich stróżów prawa, insp. Jarosława Janiaka, który zdecydował o wyróżnieniu najwybitniejszych policyjnych sportowców województwa lubuskiego. „Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą”- tymi słowami rozpoczął swe przemówienie Komendant Janiak. Jak dodał …,,jest mi niezmiernie miło spotkać się dziś z osobami pełnymi zaangażowania- policyjnymi sportowcami, którzy rozwijają się zarówno na ścieżce życia zawodowego, jak i osobistego. Sport od zawsze wspierał pozytywny wizerunek Policji. Dawał możliwość osiągania wspaniałych wyników, ale przede wszystkim inspirował do zdrowego stylu życia. Dziś ta historia wciąż trwa, a Państwa dokonania są tego najlepszym przykładem. Za ten trud należą się Wam, Drogie Koleżanki i Koledzy słowa największego uznania i szacunku. Serdecznie Państwu gratuluję życząc wytrwałości i kolejnych sukcesów…”

 

Z kolei Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak gratulując policyjnym sportowcom, powiedział: „Lubuscy policjanci to nie tylko profesjonalizm w wykonywaniu obowiązków służbowych. Dzisiaj chcę podziękować sportowcom za trud podjęcia dodatkowych obowiązków i pasji oraz za reprezentowanie lubuskiego garnizonu Policji na arenach krajowych, europejskich i światowych. Mam nadzieję, że jeszcze niejednokrotnie spotkamy się na arenach sportowych, aby podziwiać Państwa wyczyny.”

5 stycznia st. asp. Małgorzata Krzyżan z Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie oraz sierż. Sławomir Przypis z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. zostali uhonorowani Policyjną Odznaką Sprawności Fizycznej nadaną przez Komendanta Głównego Policji nadinsp. dr Jarosława Szymczaka. Do tego zaszczytnego grona dołączył dziś mł. asp. Przemysław Perczyński z Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie, który otrzymał Policyjną Odznaką Sprawności Fizycznej w stopniu brązowym. List gratulacyjny ministra SWiA Mariusza Błaszczaka skierowany do wyróżnionego funkcjonariusza odczytał I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. insp. Krzysztof Sidorowicz.

 

Wyróżnieni policjanci:

 

MŁ. INSP. TOMASZ ZGIRSKI

jednostka: Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wielkopolskim

dyscyplina: pływanie

osiągnięcia: złoty medal Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w Pływaniu (Szczytno 2016) na dystansie 50 metrów (styl klasyczny) oraz srebrny medal na dystansie 50 metrów (styl dowolny)

 

SIERŻ. MAGDALENA JÓZAK

jednostka: Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

dyscyplina: sztuki walki

osiągnięcia: złoty medal Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w kickboxingu – formuła K-1 (Sanok 2016)

 

MŁ. ASP. MARIUSZ CIELEPA

jednostka: Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze

dyscyplina: sztuki walki (trener i zawodnik)

osiągnięcia: V-ce Mistrz Europy w sztukach walki (Holandia 2016), zdobywca Pucharu Europy w kickboxingu, trzykrotny medalista Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w Sztukach Walki. Jego 16-letni podopieczny został Mistrzem Europy w Karate (2016) i V-ce Mistrzem Europy w kickboxingu.

 

ST. POST. DAWID OLKIEWICZ

jednostka: Komenda Miejska Policji w Gorzowie Wielkopolskim

dyscyplina: wyciskanie sztangi

osiągnięcia: złoty medal Mistrzostw Polski Służb Mundurowych (2016) w wyciskaniu sztangi

 

SIERŻ. SZT. TOMASZ KOŁOGRYW

jednostka: Komisariat Policji w Szprotawie

dyscyplina: kolarstwo

osiągnięcia: złoty medal w kategorii ,,Najlepszy Policjant” podczas II Otwartych Mistrzostw Wielkopolski Policjantów i Służb Mundurowych w Maratonie MTB o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu (2016)

 

Mł. ASP. MACIEJ SIKORA

jednostka: Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze

dyscyplina: sztuki walki

osiągnięcia: odznaczony brązową odznaką „Zasłużony dla sportu” przez Ministra Sportu (2015), srebrny medal Mistrzostw Polski oraz zwycięzca Pucharu Polski w ju jitsu (2016)

 

ST. ASP. MAŁGORZATA KRZYŻAN

jednostka: Komenda Powiatowa Policji w Sulęcinie

dyscyplina: rzut dyskiem

osiągnięcia: złoty medal Mistrzostw Świata w rzucie dyskiem (Perth – Australia 2016)

 

SIERŻ. SŁAWOMIR PRZYPIS

jednostka: Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wielkopolskim

dyscyplina: sztuki walki

osiągnięcia: Mistrz Europy K-1, Międzynarodowy Mistrz Polski K-1 w kickboxingu (2016),

 

Mł. ASP. PRZEMYSŁAW PERCZYŃSKI

jednostka: Komenda Powiatowa Policji w Świebodzinie

dyscyplina: sztuki walki

osiągnięcia: srebrny medal Otwartych Mistrzostw Europy w Sztukach Walki (2016)

 

SIERŻ. FILIP PENDRAK

jednostka: Komenda Powiatowa Policji w Międzyrzeczu

dyscyplina: kolarstwo

osiągnięcia: srebrny medal Mistrzostw Polski w Kolarstwie Przełajowym (2017)

 

SIERŻ. KRZYSZTOF BAJ

jednostka: Komenda Miejska Policji w Gorzowie Wielkopolskim

dyscyplina: piłka nożna

osiągnięcia: złoty medal Mistrzostw Polski na VII Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej Halowej Drużyn OSP

 

SIERŻ. EWA KOŁECKA

jednostka: Komenda Miejska Policji w Gorzowie Wielkopolskim

dyscyplina: sztuki walki

osiągnięcia: srebrny medal Mistrzostw Europy oraz dwa brązowe medale w Pucharze Polski Południowej w Sztukach Walki (2016), wyróżniona przez Prezydenta Miasta Gorzowa Wielkopolskiego

 

ST. ASP. W STANIE SPOCZYNKU GRZEGORZ BIEGAŃSKI

dyscyplina: sztuki walki (trener, zawodnik)

osiągnięcia: wielokrotny medalista Mistrzostw Polski, czołowe miejsca Mistrzostw Świata i podczas zawodów międzynarodowych, złoty medal Mistrzostw Europy w Sztukach Walki, czołowe miejsca swoich podopiecznych na arenach międzynarodowych

 

PODINSP. MIROSŁAW WIŚNIEWSKI

jednostka: Komenda Powiatowa Policji w Świebodzinie

dyscyplina: sztuki walki (trener, zawodnik)

osiągnięcia: trener kadry Polski w Kenjutsu IMAF, trener Klubu Sportowego Ju-Jitsu w Świebodzinie, sędzia międzynarodowy IMAF EU

 

ASP. SZT. ADAM PAWLAK

jednostka: Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wielkopolskim

dyscyplina: piłka nożna (trener, zawodnik)

osiągnięcia: trener w klubach sportowych UKS Wawrów oraz Akademia Piłkarska Warta, wielu jego podopiecznych rozwija się piłkarsko w klubach takich jak Zagłębie Sosnowiec i Pogoń Szczecin, autor projektu „Zostań Bramkarzem”

 

ASP. SZT. MARIUSZ RÓŻAŃSKI

jednostka: Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wielkopolskim

dyscyplina: bieganie, triathlon (trener personalny, zawodnik)

osiągnięcia: 23 miejsce w Triathlonie Wolsztyn, trener personalny, uczestnik wielu zawodów sportowych, 26 miejsce na 100- kilometrowym ultra maratonie,

Previous POLICJANCI UWOLNILI PRZETRZYMYWANEGO 17-LATKA
Next „SPOKREWNIENI SŁUŻBĄ” – MOBILNY PUNKT POBORU KRWI STANĄŁ PRZED KOMENDĄ MIEJSKĄ POLICJI W ZIELONEJ GÓRZE

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

W KOSTRZYNIE POLICJANCI NIEZBĘDNI TAKŻE W NOCY

Policyjna operacja Woodstock 2017 to służba funkcjonariuszy na rzecz bezpieczeństwa przez całą dobę. Tu pracy nie brakuje nawet w nocy. Spory ruch pieszych i pojazdów sprawia, że policjanci w białych

Wiadomości 0 Comments

ZARZUTY ZA KRADZIEŻ MARKOWEGO OBUWIA

Czujność i spostrzegawczość świebodzińskich policjantów podczas nocnego patrolu pozwoliły zatrzymać sprawcę kradzieży. Obywatel Ukrainy ukradł markowe obuwie z jednej z lokalnych firmy. Ich wartość to ponad cztery tysiące złotych. Skradziony

Wiadomości 0 Comments

Poszukiwany przez sąd zatrzymany z narkotykami

Ponad 400 gram marihuany zabezpieczyli policjanci z Wydziału Kryminalnego krośnieńskiej komendy. Narkotyki ujawnione zostały w miejscu pobytu 35-latka. Ponadto był on poszukiwany przez Sąd do odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyzna

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź