Kilka kosmetyków które powinien mieć każdy posiadacz samochodu

Kilka kosmetyków które powinien mieć każdy posiadacz samochodu

O samochód nierzadko dbamy lepiej niż o nas samych. I nikogo nie powinno dziwić, że do ciała, włosów i ogólnie pod prysznic mamy jeden środek myjący, ale do samochodu będziemy mieli całą szafkę kosmetyków. Można oczywiście wykupić cały hipermarket i wozić go za sobą w przyczepce, lecz to byłaby już pewna przesada. Warto jest poszukać złotego środka i wybrać rzeczy, które stanowią podstawowy arsenał każdego właściciela pojazdu.

Środki do mycia lakieru

Zdecydowanie najważniejszym kosmetykiem samochodowym jest szampon do lakieru, obecnie najczęściej w postaci szamponu do mycia samochodu z zewnątrz, ponieważ nikt nie będzie się bawił w delikatne omijanie wszystkich elementów plastikowych i chromowanych. Tego typu szampony bardzo skutecznie usuwają podstawowe zanieczyszczenia, ale trzeba pamiętać, że nie są środkami czyszczenia dokładnego ani usuwania trudnych zabrudzeń.    Uzupełnieniem dla szamponu powinien być specjalny środek do eliminowania zanieczyszczeń twardych, czyli przede wszystkim owadów. Tego typu specyfiki są tanie, a kupuje się je w buteleczkach podobnych do płynu do szyb. Razem z nimi warto jest też mieć glinkę do lakieru, która pozwoli pozbyć się elementów mechanicznie wbitych w powierzchnię lakierniczą karoserii.

Mleczko do uszczelek

Zdarza się, że zapominamy o uszczelkach, przez co stają się one sparciałe, twarde i znacznie gorzej zachowują się w swojej codziennej pracy. Takie uszczelki znacznie łatwiej też zamarzają oraz nie wyglądają najlepiej. Mogą się rozrywać i kruszyć. Na szczęście bardzo łatwo jest zadbać o uszczelki. Wystarczy do tego specjalny produkt w płynie, który nakłada się dołączoną do niego gąbeczką. Zawierający oleje, wosk i silikon środek natłuszcza uszczelki, poprawia ich wygląd i skutecznie zabezpiecza.

Sprawdź więcej propozycji na 50-cent.pl >>

Wosk samochodowy

Zawsze po umyciu samochodu dobrze jest nałożyć na karoserię warstwę wosku samochodowego. Specjalne woski samochodowe są niewidoczne, ale zmieniają kąty padania światła, przez co lakier wydaje się żywszy. Słabiej widać na nim też drobne rysy. Im lepszy wosk, tym lepsza dodatkowa ochrona dla lakieru odnośnie czynników mechanicznych, chemicznych oraz promieniowania UV. Trzeba jedynie pamiętać, że każdy wosk się dość szybko ściera, wiec jest to tylko tymczasowe, dodatkowe zabezpieczenie. Środki do tapicerki    Niezależnie od tego, z czego wykonana jest nasza tapicerka, konieczne jest stosowanie odpowiednich środków czyszczących do niej. W przypadku skóry jest to wyjątkowo ważne, ponieważ domowe wynalazki typu oleju spożywczego powodują znacznie więcej strat niż korzyści. Zdecydowanie najlepiej jest sięgać po przygotowane do użycia w samochodach gotowe produkty ze składem przygotowanym właśnie do warunków samochodu.

Nie zapomnijmy o mikrofibrze

Na koniec warto przypomnieć, że wszystkie zabiegi z jakimikolwiek kosmetykami mogą doprowadzić do tragedii, jeśli złapiemy ziarnko piasku i zaczniemy wcierać je w lakier czy w plastiki. Dlatego zawsze należy mieć pod ręką ściereczkę z mikrofibry, która to ryzyko zminimalizuje.

Previous Niezbędne wyposażenie salonu fryzjerskiego
Next Właściwe zachowanie zgłaszającego - historyczna broń zabezpieczona przez policjantów

Może to Ci się spodoba

Motoryzacja 0 Comments

Preparaty do pielęgnacji plastików

Czy czarne plastikowe elementy ozdobne samochodu blakną? Być może masz zderzak, który zaczyna wyglądać na bardziej szary niż czarny. Możesz przywrócić trochę tego połysku swoim plastikowym i wykończonym elementom, używając

Motoryzacja 0 Comments

Co to jest intercooler?

Intercooler to element pośredni w doprowadzaniu powietrza do cylindrów silnika, przeznaczony tylko do jednej funkcji chłodzenia. Może być obecny zarówno w silnikach wysokoprężnych, jak i benzynowych. Głównym zadaniem jest obniżenie

Motoryzacja 0 Comments

System viaTOLL w ciągu 5 lat zasilił Krajowy Fundusz Drogowy kwotą ponad 6,3 mld zł

Pięć lat temu ruszył elektroniczny system poboru opłat drogowych viaTOLL. Od tego czasu na konto Krajowego Funduszu Drogowego dzięki niemu wpłynęło 6,3 mld zł. Po odliczeniu kosztów operacyjnych system zasilił

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź