Jak utrzymasz porządek i ład w biurowych dokumentach? Wykorzystaj segregatory
Słowo „segregator” kojarzy się z pracą biurową i porządkowaniem papierów. Okazuje się jednak, że jego zastosowań jest o wiele więcej, niż może nam się wydawać. Niektóre z nich potrafią naprawdę zaskoczyć. W poniższym artykule zostaną przedstawione sposoby na wykorzystanie segregatorów.
Czym jest segregator?
Segregatory to odpowiednio opracowane, grube oprawy wykonywane z plastiku lub kartonu, posiadające system, dzięki któremu możemy w nich umieszczać dokumenty w koszulkach z dziurkami lub perforacjami. Typową konstrukcją, która umożliwia włożenie papierów, są znajdujące się w środku ringi. Na rynku dostępne są różne rodzaje segregatorów. Można znaleźć wiele typów, w zależności od wielkości oraz pojemności. Niektóre z nich mogą przechowywać nośniki danych, zdjęcia, czy tarcze tachografów. Przedstawiona definicja pasuje do znacznej części segregatorów dostępnych w sprzedaży, choć ich zastosowanie nie jest ograniczone tylko do wyżej wymienionych celów.
Różne rodzaje segregatorów
Segregator dobrej jakości to taki, który ma szerokie zastosowanie. Na rynku dostępne są m.in. segregatory panoramiczne, wykorzystywane choćby do przedstawiania materiałów na szkoleniach. Są one wyposażone w odpowiednie kieszenie, znajdujące się na grzbietach, dzięki którym można umieścić w nich informacyjne materiały. Dobrze dopasowany segregator gwarantuje przyjemność użytkowania oraz bezproblemowe archiwizowanie umieszczonych w nim dokumentów. Jeśli chcemy przechowywać papiery o formacie A4, najlepiej wybrać segregator większych rozmiarów. Do mniejszych dokumentów najrozsądniej jest dobrać mniejszy segregator, który będzie zabierał niewiele miejsca. Najpopularniejsze są segregatory A4. Jednak osoby potrzebujące większą pojemność, dostaną także format A3. Do niewielkich plików doskonały będzie segregator A5. Rzadziej spotykane są te o niestandardowych formatach jak A6, czy większe niż A3.
Segregatory biurowe- niezbędnik w każdym mieszkaniu
Pragnąc przedstawić nieoczywiste sposoby na wykorzystanie segregatora, warto wspomnieć, iż jest on niezbędnikiem w każdym domu. Stosując go w inny sposób, możemy posprzątać garderobę, a nawet uporządkować całą kuchnię.
Wykorzystanie segregatora w kuchni
Metalowe segregatory perfekcyjnie sprawdzą się w kuchni, jako przechowalnia dla papieru do pieczenia, desek do krojenia, czy też papieru śniadaniowego. Jest to także doskonały trik na schowanie puszek z przyprawami.
Użycie segregatora w łazience
Twoja łazienka wygląda szaro i nudno? Segregator w kolorowych barwach doskonale ożywi wnętrze! Jednak to nie wszystkie jego zalety. Doskonale sprawdzi się do posegregowania mniejszych kosmetyków oraz przyborów kosmetycznych. Osoby, które mają więcej fantazji, mogą wykorzystać go, jako schowka na prostownicę, lokówkę i suszarkę.
Zastosowania dla segregatora w garderobie
Zakup przezroczystego segregatora to świetny pomysł, jeśli chcemy przechować w nim mniejsze torebki i portfele. Doskonale sprawdzi się także jako schowek na biżuterię oraz mało ważące obuwie jak np. plażowe klapki/ japonki.
Podsumowanie
Wyżej został obalony mit, iż segregator ma przeznaczenie tylko w biurze. Jak się okazuje, ma swoje zastosowanie również w innych, domowych pomieszczeniach. To, jak go spożytkujemy, zależy tylko od naszej wyobraźni.
Zobacz dostępne segregatory w sklepie Lobos
Może to Ci się spodoba
Czym jest laser frakcyjny i do czego jest używany?
Laserowa obróbka frakcyjna jest stosowana w leczeniu: Linie mimiczne i zmarszczki (rhytides) Uszkodzenia słoneczne Pigmentacja skóry związana z fotostarzeniem się Blizny chirurgiczne i trądzikowe. Chociaż w leczeniu zaburzeń pigmentacji, takich
Jak leczyć nerwicę zawodową?
Nerwica zawodowa może dotknąć każdej profesji i, niestety, coraz częściej sięga po młodych, niedoświadczonych zawodowo ludzi. Żyjemy w czasach, w których trzeba cały czas żyć na najwyższych obrotach i nie
Choroby dziąseł a serce
Okazuje się, że nie tylko same zęby cierpią z powodu niewłaściwego ich szczotkowania. W normalnym stanie jamy ustnej żyjące tam patogenne mikroorganizmy nie stanowią zagrożenia, ale próchnica i stan zapalny
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!