Jak czyścić telefon?

Jak czyścić telefon?

Wszyscy wiemy, że mycie rąk w tych trudnych czasach jest niezbędne. Ale co z twoim telefonem?

Wszyscy główni producenci telefonów ostrzegają przed stosowaniem chemikaliów, żeli ręcznych i chusteczek ściernych, ponieważ mogą one uszkodzić powłokę ochronną ekranu. Ale są sposoby, aby skutecznie czyścić telefon, bez nich.

Dr Lena Ciric, mikrobiolog z University College London, podzieliła się ostatnio kilkoma wskazówkami na temat czyszczenia telefonu.

Metoda 1: Mydło i woda

Tak, nawet samo użycie mydła i wody może skutecznie usunąć bakterie i wirusy z telefonu.

To, czego będziesz potrzebował: Proste mydło domowe (np. mydło ręczne z pompy) Dwie czyste ściereczki (najlepiej z mikrofibry) Woda

Kroki: Odłącz i wyłącz telefon oraz wyjmij obudowę Zwilż (nie zamocz) ściereczkę wodą i odrobiną mydła Delikatnie przetrzyj wilgotną ściereczką powierzchnie (w tym ekran i aparaty fotograficzne) telefonu Uważaj, aby nie dopuścić do przedostania się wilgoci do żadnego z otworów (np. gniazdo ładowania, gniazdo słuchawkowe). Susz telefon czystą, suchą szmatką

Uwaga: W niektórych przypadkach należy zachować szczególną ostrożność z podszewką z materiału.

Metoda 2: 70% chusteczek z alkoholem izopropylowym

Apple twierdzi, że w iPhone’ach można używać 70% chusteczek z alkoholem izopropylowym. Ta metoda powinna działać również na innych telefonach, ale należy sprawdzić ją u producenta. Na wszelki wypadek.

70% chusteczek z alkoholem izopropylowym można kupić w specjalistycznych sklepach komputerowych i wielu dużych sklepach internetowych.

Metoda 3: Światło ultrafioletowe

Można kupić telefoniczne urządzenia sanitarne UV, małe urządzenia, które sterylizują telefon za pomocą promieniowania ultrafioletowego UVC. Kosztują one około 20 – 40 funtów od sprzedawców internetowych, w zależności od modelu i jego funkcji.

Mówi się, że są one bardzo skuteczne i są w stanie usunąć 99,9% bakterii z urządzeń w ciągu zaledwie kilku minut.

Minusem jest to, że choć nie zaszkodzą one urządzeniu, niektóre telefony i obudowy mogą ulec przebarwieniu przy ciągłym użytkowaniu z czasem.

Trzymaj te ręce czyste.

Więc twój telefon powinien być teraz piękny i czysty. Ale pamiętaj, że jak tylko ponownie dotkniesz telefonu, zarazki wracają do niego.

Upewnij się więc, że myjesz ręce dokładnie i regularnie przez cały dzień, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się bakterii i wirusów.

Jak wyczyścić telefon wodoszczelny? Znajdź na: http://telefonywodoszczelne.pl/

Previous Czym jest Assessment Center?
Next Telefony Razer

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Gry na rodzinne wyjazdy i obozy młodzieżowe

Wybierając się na wakacje z dzieckiem, bądź wysyłając pociechę na kolonie czy też obóz tematyczny, warto zadbać o to, by maluch miał mnóstwo zajęć, by się nie nudził, a przy

Life&Style 0 Comments

Jak leczyć nerwicę zawodową?

Nerwica zawodowa może dotknąć każdej profesji i, niestety, coraz częściej sięga po młodych, niedoświadczonych zawodowo ludzi. Żyjemy w czasach, w których trzeba cały czas żyć na najwyższych obrotach i nie

Life&Style 0 Comments

Polacy zadowoleni z pracy, ale mało zaangażowani

Większość Polaków jest zadowolona ze swojej pracy, choć poziom satysfakcji z wykonywanych obowiązków i zaangażowania w nie jest jednak wśród Polaków bardzo niski. To może się przekładać zarówno na działalność firmy, jak i kondycję

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź