Jak czyścić telefon?

Jak czyścić telefon?

Wszyscy wiemy, że mycie rąk w tych trudnych czasach jest niezbędne. Ale co z twoim telefonem?

Wszyscy główni producenci telefonów ostrzegają przed stosowaniem chemikaliów, żeli ręcznych i chusteczek ściernych, ponieważ mogą one uszkodzić powłokę ochronną ekranu. Ale są sposoby, aby skutecznie czyścić telefon, bez nich.

Dr Lena Ciric, mikrobiolog z University College London, podzieliła się ostatnio kilkoma wskazówkami na temat czyszczenia telefonu.

Metoda 1: Mydło i woda

Tak, nawet samo użycie mydła i wody może skutecznie usunąć bakterie i wirusy z telefonu.

To, czego będziesz potrzebował: Proste mydło domowe (np. mydło ręczne z pompy) Dwie czyste ściereczki (najlepiej z mikrofibry) Woda

Kroki: Odłącz i wyłącz telefon oraz wyjmij obudowę Zwilż (nie zamocz) ściereczkę wodą i odrobiną mydła Delikatnie przetrzyj wilgotną ściereczką powierzchnie (w tym ekran i aparaty fotograficzne) telefonu Uważaj, aby nie dopuścić do przedostania się wilgoci do żadnego z otworów (np. gniazdo ładowania, gniazdo słuchawkowe). Susz telefon czystą, suchą szmatką

Uwaga: W niektórych przypadkach należy zachować szczególną ostrożność z podszewką z materiału.

Metoda 2: 70% chusteczek z alkoholem izopropylowym

Apple twierdzi, że w iPhone’ach można używać 70% chusteczek z alkoholem izopropylowym. Ta metoda powinna działać również na innych telefonach, ale należy sprawdzić ją u producenta. Na wszelki wypadek.

70% chusteczek z alkoholem izopropylowym można kupić w specjalistycznych sklepach komputerowych i wielu dużych sklepach internetowych.

Metoda 3: Światło ultrafioletowe

Można kupić telefoniczne urządzenia sanitarne UV, małe urządzenia, które sterylizują telefon za pomocą promieniowania ultrafioletowego UVC. Kosztują one około 20 – 40 funtów od sprzedawców internetowych, w zależności od modelu i jego funkcji.

Mówi się, że są one bardzo skuteczne i są w stanie usunąć 99,9% bakterii z urządzeń w ciągu zaledwie kilku minut.

Minusem jest to, że choć nie zaszkodzą one urządzeniu, niektóre telefony i obudowy mogą ulec przebarwieniu przy ciągłym użytkowaniu z czasem.

Trzymaj te ręce czyste.

Więc twój telefon powinien być teraz piękny i czysty. Ale pamiętaj, że jak tylko ponownie dotkniesz telefonu, zarazki wracają do niego.

Upewnij się więc, że myjesz ręce dokładnie i regularnie przez cały dzień, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się bakterii i wirusów.

Jak wyczyścić telefon wodoszczelny? Znajdź na: http://telefonywodoszczelne.pl/

Previous Czym jest Assessment Center?
Next Telefony Razer

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

10 Sposób, w jaki kobiety powinny dbać o swoje zdrowie

Dom nie jest domem bez „Kobiet”. Są one główną częścią rodziny. Jako kobieta, jesteś żoną, siostrą, córką, matką. Odgrywasz różne role, by zaspokoić potrzeby członków rodziny. Przez cały dzień jesteś

Life&Style 0 Comments

Coraz rzadziej zdarzają mi się nietrafione zakupy

Gwiazda stara się panować nad swoim zamiłowaniem do kupowania. Twierdzi, że coraz rzadziej dokonuje impulsywnych zakupów, dzięki czemu w szafie ma mniej nietrafionych nabytków. Dziennikarka nie ukrywa też, że niektóre ubrania darzy

Life&Style 0 Comments

Olejek na suche włosy

Olejowanie włosów może być wykonywane na mokro oraz na sucho, na noc albo przed myciem. Jednak pojawia się pytanie, o to która metoda będzie dawała najlepsze efekty. Tak naprawdę podstawowym

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź