Gry na rodzinne wyjazdy i obozy młodzieżowe

Gry na rodzinne wyjazdy i obozy młodzieżowe

Wybierając się na wakacje z dzieckiem, bądź wysyłając pociechę na kolonie czy też obóz tematyczny, warto zadbać o to, by maluch miał mnóstwo zajęć, by się nie nudził, a przy okazji mógł nauczyć się czegoś przydatnego. By osiągnąć ten cel, dobrze jest postawić na gry planszowe. To doskonały sposób na rozwijającą zabawę, która pomoże wam zacieśnić więzi rodzinne, a twojej pociesze pozwoli w prosty i naturalny sposób zdobyć znajomych.

Jak wybierać gry?

Wybierając grę z myślą o wyjeździe na wakacje, należy patrzeć na decyzję o zakupie w nieco inny sposób, niż kiedy wybiera się planszówki do domu. Przede wszystkim tego typu gry muszą być proste w transporcie. Zwracaj więc uwagę na to, z czego wykonane jest pudełko, jaka jest jakość materiału, czy jest pokryta warstwą wodoodporną oraz jaka jest wielkość samego pudełka. Wszystko to ma ogromne znaczenie, bowiem podczas transportu bagaże mogą często upadać albo się obijać. Zadbaj więc o to, by gra, którą ze sobą bierzesz, pozostała nienaruszona. Wpływa na to również wnętrze pudełka. Najlepiej decydować się na takie gry, które mają w środku opakowania plastikową, papierową, drewnianą bądź wykonaną z innego odpowiednio wytrzymałego tworzywa wkładkę z miejscami na poszczególne elementy. Dzięki niej łatwiej będzie ci utrzymać porządek i zmniejszysz prawdopodobieństwo uszkodzenia elementów podczas podróży.

Pamiętaj również o tym, by dostosować grę do wieku dziecka. Możesz to zrobić, sugerując się oznaczeniami dotyczącymi przeznaczenia wiekowego gry, które znajdziesz na opakowaniu planszówki bądź w karcie produktu na stronie internetowej sklepu z zabawkami i akcesoriami dla maluchów. Gra dla dzieci dużo starszych może się bowiem okazać zbyt skomplikowana, przez co szybko zbrzydnie pociesze i nie będzie chciała podejmować stawianych przez grę wyzwań. Z kolei gry dla dzieci dużo młodszych będą zbyt łatwe i również znudzą się maluchowi, a jednocześnie nie będą niosły ze sobą wartości edukacyjnych, które pomagają dzieciom się rozwijać. Jeśli więc chcesz mieć pewność, że dziecko będzie zadowolone i chętnie zagra w grę, umilając sobie czas i ucząc się w najbardziej efektywny i naturalny sposób – poprzez doskonałą zabawę – kupuj gry planszowe przeznaczone dla grupy wiekowej, do której zalicza się twoja pociecha.

Weź również pod uwagę fakt, że podczas wyjazdu, szczególnie jeśli wysyłasz dziecko na obóz tematyczny, maluch będzie miał możliwość poznania wielu nowych rówieśników, z którym będzie chciał dzielić się pasją do gier planszowych. Zadbaj więc o co, by zapewnić mu taką grę, jak na przykład Splendor, która pozwoli uczestniczyć w rozgrywce dużej liczbie osób. Dzięki temu twoja pociecha szybko stanie się duszą towarzystwa i spędzi niezapomniane wakacje, nawiązując przyjaźnie, które przy odrobinie szczęścia mogą przetrwać nawet długie lata.

Jakie gry wybierać?

Wiedząc, na co powinno się zwrócić uwagę podczas wybierania planszówek na wyjazd, możesz przejść do decydowania o zakupie konkretnych produktów. Jeśli masz sporo wolnego czasu, możesz wybrać się do sklepu, by przyjrzeć się opakowaniom, sprawdzić ich jakość i poprosić o pomoc kogoś z obsługi, kto rozwieje twoje wątpliwości. Jeśli jednak nie możesz sobie pozwolić na dłuższy wypad do sklepu, zrób zakupy przez Internet. By mieć pewność, że wybierasz wartościową grę, wyszukaj jej tytuł w jednej z popularnych wyszukiwarek i poczytaj opinie na jej temat na blogach tematycznych i forach. Zwracaj również uwagę na oceny gier i komentarze pozostawione pod produktami. Piszą je osoby, które miały do czynienia z dana grą, dzięki czemu zyskasz odrobinę rzetelnej, praktycznej wiedzy i dzięki niej łatwiej będzie ci podjąć dobra decyzję.

Na rynku istnieje wiele różnych popularnych gier dla wielu osób, takich jak Czarne Historie czy Dixit, jednak nie warto ograniczać się jedynie do tych najbardziej rozpoznawalnych tytułów. Jeśli szukasz dobrej gry dla większej grupy, sprawdź planszówki z kategorii gier towarzyskich – najdziesz wśród nich wiele planszówek, w które można grać nawet w dwunastoosobowych grupach! Dodatkowo ich zasady, mechanika i tematyka tworzone są w taki sposób, by bardzo szybko można było wdrożyć nie znających dotąd tytuły graczy oraz zainteresować ich samą rozgrywką, niezależnie od tego, czym się interesują.

Jeśli zaś kupujesz grę na wyjazd z rodziną, weź pod uwagę wasze wspólne zainteresowania – szczególnie zainteresowania pociechy, ponieważ to jej najszybciej gra może się znudzić. Planszówka dobrze dopasowana do tego, co lubi tworze dziecko, sprawi, że chętniej będzie siadało do gry i wolniej będzie się zniechęcać, napotykając trudności.

Nie zapominaj również o tym, by kupować takie gry, które nie wymagają zbyt wiele miejsca do przeprowadzenia rozgrywki. O ile na wyjeździe rodzinnym zawsze znajdzie się czas i miejsce na rozegranie nawet najbardziej skomplikowanej batalii strategicznej, o tyle na zorganizowanym wyjeździe może być z tym trudno Warto więc wybierać gry, które wymagają niewielkiej przestrzeni bądź się wymagają jej w ogóle. To znacznie ułatwi maluchowi zorganizowanie spotkania i miłe spędzanie czasu w gronie rówieśników.

Previous Przygotuj swoje ciało do sezonu bikini przy pomocy nowoczesnej metody laserowej SculpSure!
Next Porównaj albo przepłać - Twój wybór.

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Jak leczyć nerwicę zawodową?

Nerwica zawodowa może dotknąć każdej profesji i, niestety, coraz częściej sięga po młodych, niedoświadczonych zawodowo ludzi. Żyjemy w czasach, w których trzeba cały czas żyć na najwyższych obrotach i nie

Life&Style 0 Comments

Jak czyścić telefon?

Wszyscy wiemy, że mycie rąk w tych trudnych czasach jest niezbędne. Ale co z twoim telefonem? Wszyscy główni producenci telefonów ostrzegają przed stosowaniem chemikaliów, żeli ręcznych i chusteczek ściernych, ponieważ

Life&Style 0 Comments

Pobyt w Grecji był dla mnie jak reset absolutny

Aktorka spędziła pięć styczniowych dni w Atenach. Twierdzi, że nie zwiedzała dużo, delektowała się natomiast grecką kuchnią i rozmowami z mieszkańcami miasta. Bywała także w teatrach. Jej zdaniem współczesny teatr grecki stawia na mocne, politycznie

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź