Drukarki HP – laserowa czy atramentowa?

Drukarki HP – laserowa czy atramentowa?

Wybór drukarki do domu lub biura nie musi być sprawą oczywistą, szczególnie gdy nie mamy zbyt szerokiego pojęcia o specyfikacjach technicznych. Pierwszym zadaniem, przed jakim stajemy chcąc kupić drukarkę, jest wybór pomiędzy modelem atramentowym i laserowym. Mogłoby się wydawać, że laserowe drukarki na dobre zawojowały już rynek i wybór jest oczywisty. Okazuje się jednak, że atramentowe modele wciąż mają swoich zwolenników. Jakie cechy przemawiają za jednymi, a jakie za drugimi? Na jakie wady warto szczególnie zwrócić uwagę?

Zalety i wady drukarek laserowych

Drukarka HP laserowa to dziś zdecydowanie najczęstszy wybór – zarówno do biura, jak i na domowy użytek. Przemawia za nim nowoczesność, coraz większa dostępność, a także fakt, że najczęściej drukujemy czarno-białe dokumenty. W tej dziedzinie laserowe modele nie mają sobie równych. Jakie wady i zalety je cechują?

Zalety:

– niski koszt eksploatacji,

– duża wydajność,

– mniejsza awaryjność,

– niski koszt drukowania,

– szybkie drukowanie.

Wady:

– wysoka cena oryginalnych tonerów,

– duże rozmiary drukarek laserowych,

– niska rozdzielczość wydruku widoczna głównie przy zdjęciach.

Drukarki laserowe są doskonałym wyborem do biur. Niestety, nie da się za ich pomocą wydrukować tak pięknych zdjęć, jak przy pomocy dobrej jakości drukarki atramentowej. Koszt tonerów też nie jest mały, szczególnie gdy stawiamy na uzupełnianie drukarki jedynie tonerami oryginalnymi, od producenta. Z tego względu sporą popularnością cieszą się skupy tonerów zużytych oraz ich regeneracja – ponowne nabijanie. Pozwala to zaoszczędzić nawet 70% kwoty, jednak sprawia też, że gwarancja przestaje obowiązywać. Drukarkę laserową powinniśmy wybrać przede wszystkim wtedy, gdy chcemy szybko i sprawnie drukować duże liczby czarno-białych dokumentów – w tej kwestii nie ma sobie równych.

Zalety i wady drukarek atramentowych

Technika drukowania w drukarce HP atramentowej, a także w modelach innych firm, polega na pokrywaniu kartki maleńkimi kropelkami tuszu. To dość czasochłonne i żmudne, a gotowy wydruk musi pracowicie wysychać. Aby uzupełnić tusz, używamy wkładów atramentowych. Jakie zalety i wady cechują drukarki atramentowe?

Zalety:

– niski koszt sprzętu,

– głębia kolorów i wydruk wysokiej jakości, o zadowalającym kontraście.

Wady:

– niższa żywotność sprzętu,

– wysokie koszty eksploatacji, zwłaszcza gdy wkłady nie są powszechnie dostępne,

– długi czas wydruku,

– niewielka wydajność.

Drukarka HP atramentowa sprawdzi się najlepiej, gdy zamierzamy drukować dużo zdjęć i zależy nam na jakości tych wydruków. To przede wszystkim możliwość uzyskania głębi i kontrastu, jakich nie sposób osiągnąć przy zastosowaniu modelu laserowego. Zakłady fotograficzne bardzo często wybierają właśnie wysokiej jakości drukarki atramentowe. Warto jednak upewnić się, że wkłady do upatrzonego modelu nie są bardzo drogie i trudno dostępne, aby koszty eksploatacji nie okazały się ogromne. W biurach zaś, szczególnie tam, gdzie drukuje się głównie dokumenty, najlepiej sprawdzają się drukarki laserowe.

Materiał zewnętrzny, lobos.pl/urzadzenia-drukujace

Previous Włamywacze przyłapani na gorącym uczynku
Next Rozbita grupa narkotykowa

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Podstawka pod laptopa

Laptopy to urządzenia tyleż funkcjonalne, co problematyczne. Stworzono je po to, by można było korzystać z komputera w dowolnym miejscu i czasie bez przywiązania do biurka. Forma klasycznych komputerów typu

Strefa Biznesu 0 Comments

Segregator – niezbędna pomoc biurowa!

Obecnie na terenie Polski działa naprawdę wiele biur, a jak wiadomo praca w taki sposób jest bardzo specyficzna. Mnóstwo dokumentów, umów, zleceń, spotkań, czynności jakie trzeba wykonać na już i

Strefa Biznesu 0 Comments

Pracuj zdalnie – jak zorganizować pracę w domu?

Praca zdalna dla wielu osób wydaje się doskonałym sposobem na życie. W końcu można pracować z dowolnego miejsca na świecie, spać do południa, oddawać się swojej pasji i zarabiać przyzwoite

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź