Czym wyróżniają się kosmetyki mineralne?

Czym wyróżniają się kosmetyki mineralne?

Jakie są korzyści z korzystania z kosmetyków mineralnych?

Jednym z największych problemów lata jest to, że pod wpływem ciepła większość kosmetyków zaczyna rozpływać się na skórze, a co za tym idzie również makijaż spływa. Tego problemu nie będziemy mieli, jeśli skorzystamy z kosmetyków mineralnych, które są trwalsze i nie podrażniają. Ich popularność sprawiła, że dostępne są obecnie w wielu kolorach. Sięga po nie coraz więcej osób tak z powodu ładnego, delikatnego i naturalnego wyglądu, jak i z powodu pielęgnacji skóry, jaka odbywa się pod warstwą kosmetyków mineralnych. Możemy zaopatrzyć się w cienie, pudry, korektory mineralne, a także komponować własne kosmetyki.

Dlaczego warto ich używać?

Najważniejszy jest naturalny skład tych kosmetyków. Nie ma tutaj żadnych sztucznych dodatków mogących powodować podrażnienie skóry. Zrezygnowano z barwników, zapachów, wypełniaczy i konserwantów, które w klasycznych kosmetykach mają określony sens, ale powodują wysuszanie skóry, zatykanie porów oraz mogą spowodować różne problemy skórne. W kosmetykach mineralnych są po prostu sproszkowane minerały. Ich odpowiednia obróbka sprawia, że są piękne i delikatne.

W pudrach spotkamy przede wszystkim miki, czyli minerały rozświetlające skórę i poprawiające przyczepność innych kosmetyków. Mika przyjmuje na siebie także nadmiar sebum. Może ona też zagęścić kosmetyk i w ten sposób sprawić, że będzie on bardziej ekonomiczny.

Trzeba mieć na uwadze, że kosmetyki mineralne nie stosują niezdrowych barwników, co ogranicza ich gamę kolorystyczną, ale z dostępnych kolorów – czarnego, czerwonego i żółtego – można zrobić naprawdę imponujące mieszanki. Biel z kolei uzyskuje się poprzez połączenie tlenków cynku i tytanu. W takich połączeniach pojawia się naturalny filtr promieniowania UV, czyli skóra jest chroniona przed tym szkodliwym czynnikiem. Co więcej, tlenek cynku jest substancją antybakteryjną, przez co kosmetyki z białym pigmentem zalecane są do skóry trądzikowej i innych rodzajów skóry z wypryskami.

Kosmetyki mineralne to połączenie znakomitego tuszowania mankamentów urody, podkreślania jej najmocniejszych elementów, jak również pielęgnacja. Pod kosmetykiem mineralnym skóra normalnie oddycha, pory nie są zatykane i nie zachodzi fotostarzenie. Jeśli nasza cera jest wrażliwa i podatna na powstawanie równych wyprysków, kosmetyki mineralne to dla nas idealne rozwiązanie.

 

Więcej na http://patrycja-zarychta.pl/

Previous Indywidualne zaproszenia świąteczne. Wydrukuj je razem z Lobos.promo!
Next Co to jest intercooler?

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Tłumaczenia hiszpański

Do bardzo popularnych języków obok angielskiego i francuskiego należy język hiszpański. Jest to język, który posługują się na co dzień nie tylko mieszkańcy Hiszpanii. Jeśli znamy ten język to porozumiemy

Life&Style 0 Comments

Wszystko, co musisz wiedzieć o laserach frakcyjnych

Wyobraź sobie, że możesz zabrać ze sobą wszystkie swoje problemy skórne – przebarwienia, blizny potrądzikowe, tępotę, drobne linie – i zedrzeć je wszystkie, aby odsłonić nową warstwę błyszczącej, zdrowej skóry.

Life&Style 0 Comments

5 etapów uzależnienia

Uzależnienie jest jedną z najczęstszych chorób psychicznych w Stanach Zjednoczonych, dotykającą miliony Amerykanów każdego dnia. Szacuje się, że 21 milionów Amerykanów w wieku co najmniej 12 lat (7,8% populacji) wymagało

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź