Czym jest laser frakcyjny i do czego jest używany?

Czym jest laser frakcyjny i do czego jest używany?

Laserowa obróbka frakcyjna jest stosowana w leczeniu:

  • Linie mimiczne i zmarszczki (rhytides)
  • Uszkodzenia słoneczne
  • Pigmentacja skóry związana z fotostarzeniem się
  • Blizny chirurgiczne i trądzikowe.

Chociaż w leczeniu zaburzeń pigmentacji, takich jak melazma, zaleca się laserowe leczenie frakcyjne, samo leczenie może prowadzić do przebarwień pozapalnych.

Zabieg laserem frakcyjnym może być stosowany na każdej części ciała, ale jest szczególnie przydatny na szyi, klatce piersiowej i rękach w porównaniu z tradycyjnymi metodami ablacji.

Leczenie laserem frakcyjnym może być stosowane u wszystkich typów skóry i pacjentów, ale techniki różnią się w zależności od wieku pacjenta, rodzaju skóry, ekspozycji na słońce i lokalizacji ciała. Leczenie laserem frakcyjnym może być łączone z zabiegami chirurgicznymi i innymi zabiegami skórnymi.

Jak działa laserowa obróbka frakcyjna?

Aby zrozumieć, jak działa leczenie laserem frakcyjnym, konieczne jest podstawowe zrozumienie struktury skóry. Krótko mówiąc, skóra składa się z 3 warstw, naskórka (górna warstwa), skóry właściwej (środkowa warstwa) i podskórnej (dolna warstwa tłuszczu). Naskórek zawiera komórki produkujące pigment, zwane melanocytami, które są odpowiedzialne za koloryt skóry. Skóra właściwa składa się z włókien kolagenowych i elastynowych, które zapewniają skórze wytrzymałość, wytrzymałość, sprężystość i elastyczność (kliknij tutaj, aby uzyskać szczegółowe informacje na temat struktury skóry).

Wraz z wiekiem ciała, wygląd i cechy charakterystyczne skóry zmieniają się. Naskórek staje się cieńszy, dzięki czemu skazy stają się bardziej widoczne, a kolagen w skórze właściwej stopniowo traci swoje właściwości, co przyczynia się do powstawania linii mimicznych, zwiotczenia skóry i zmarszczek.

Laserowe zabiegi frakcyjne polegają na ukierunkowaniu zarówno na naskórek, jak i skórę właściwą. Czyni to poprzez dostarczenie wiązki laserowej, która jest podzielona na tysiące maleńkich, ale głębokich kolumn leczenia do skóry. Są to tzw. mikrotermiczne strefy lecznicze (MTZ). W ramach każdego MTZ stare komórki barwnikowe naskórka są wydalane, a penetracja kolagenu w skórze właściwej powoduje reakcję, która prowadzi do przebudowy kolagenu i powstania nowego kolagenu. Dzięki zastosowaniu MTZs, laser intensywnie celuje i leczy w obrębie strefy, podczas gdy otaczające go zdrowe tkanki pozostają nienaruszone i nienaruszone oraz pomagają w gojeniu się rany. Ten frakcyjny zabieg powoduje szybszy proces gojenia, niż gdyby cała tkanka w obszarze objętym zabiegiem była narażona na działanie lasera.

http://anestezjologia2013.pl/a/fdm,skutecznosc-laseru-frakcyjnego-palomar-najlepszy-laser-frakcyjny

Previous Jak wybrać odpowiedni telefon dla Seniora
Next Przepisy na utratę masy ciała z blendera

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Najlepsze hulajnogi elektryczne

Oto nasze najlepsze wybory do najlepszych skuterów elektrycznych dla dorosłych, dzieci i osób dojeżdżających do pracy. Jeśli szukasz alternatywnego sposobu na poruszanie się, warto rozważyć jeden z najlepszych skuterów elektrycznych.

Life&Style 0 Comments

Przepisy na utratę masy ciała z blendera

Jednym z najprostszych sposobów na schudnięcie jest przygotowywanie posiłków w domu.1 We własnej kuchni można kontrolować kalorie, wybierać zdrowsze składniki i kontrolować wielkość porcji dokładniej niż w restauracji. Ale wiele

Life&Style 0 Comments

Czy alkoholizm może iść w parze z narkomanią?

Alkohol jest środkiem depresyjnym (oznacza to, że ma działanie hamujące na układ nerwowy), a jego połączenie, na przykład ze stymulantem (np. Kokainą) prowadzi do walki między tymi dwiema substancjami. Jak

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź