Czy jogurt mógłby pomóc w leczeniu depresji?

Czy jogurt mógłby pomóc w leczeniu depresji?

Depresja jest jednym z najczęstszych problemów związanych ze zdrowiem psychicznym w Stanach Zjednoczonych, a według Narodowego Instytutu Zdrowia Psychicznego co roku dotyka 16,1 mln dorosłych. Ale teraz naukowcy z University of Virginia School of Medicine odkryli, że mają nadzieję zmienić sposób, w jaki leczymy depresję – i pomóc milionom ludzi. Wyniki, opublikowane w raportach naukowych, ujawniły, że karmienie myszy, które wykazują „depresyjne zachowanie” Lactobacillus, bakterii znalezionych w jogurcie z żywymi kulturami, odwróciło ich objawy.

Naukowcy muszą jeszcze przetestować swoje odkrycia na ludziach, ale są podekscytowani tą możliwością. „Wielką nadzieją dla tego rodzaju badań jest to, że nie będziemy musieli zawracać sobie głowy skomplikowanymi lekami i efektami ubocznymi, gdy będziemy mogli po prostu bawić się mikrobiomem”, powiedział dr Alban Gaultier, główny badacz w badaniu. „To byłoby magiczne po prostu zmienić swoją dietę, zmienić bakterie, które bierzesz i poprawić swoje zdrowie – i samopoczucie.” Oczywiście, jest to uproszczone podejście do leczenia depresji, ale naukowcy byli zainteresowani rolą naszego mikrobiomu jelitowego na nasze zdrowie psychiczne od pewnego czasu. W rzeczywistości istnieją teorie na temat tego, jak nasze jelita wpływają na nasz nastrój, które sięgają setek lat wstecz.

Według Scientific American, naukowcy uważają, że związek pomiędzy jelitem a mózgiem jest dwukierunkowy, co oznacza, że idzie w obie strony i wpływają na siebie nawzajem. W ramach tego połączenia mikroorganizmy w jelicie wytwarzają związki neuroaktywne, które wpływają na zdrowie psychiczne. „Pytanie, które chcieliśmy zadać to, czy mikrobom uczestniczy w depresji?” powiedział Gaultier. I co znaleźli, gdy spojrzeli na bakterie jelitowe u myszy przed i po poddaniu ich stresowi było to, że utrata Lactobacillus wywołała objawy depresji (które naukowcy opisują jako senność, w zasadzie). „Pojedynczy szczep Lactobacillus jest w stanie wpływać na nastrój,” powiedział Gaultier.

Badacze przyjrzeli się tylko jednemu szczepowi mikroorganizmu, L. reuteri, ale uważają, że kilka innych szczepów o podobnych właściwościach również mogłoby zadziałać, ale potrzeba więcej badań, zanim będą mogli to potwierdzić. Ale jeśli jedzenie jogurtu z żywymi kulturami może powstrzymać depresję, to dlaczego ludzie, którzy obecnie go jedzą, mogą nadal cierpieć na depresję? „Istnieje wiele mechanizmów związanych z napędzaniem depresji. Znaleźliśmy jeden, który jest wyraźnie ważny, ale są też inni, którzy przyczyniają się do tego złożonego stanu”, wyjaśnia Gaultier.

Te ustalenia są tylko krokiem w kierunku zrozumienia, jak należy leczyć chorobę. W międzyczasie ludzie powinni prawdopodobnie nadal stosować się do planu leczenia, który ustalili z lekarzem przed przejściem na jogurt jako leczenie depresji.

Więcej informacji i porad odnośnie walki z depresją i uzależnieniami znajdziesz na https://niedlaalkoholu.pl/

Previous Łóżka dziecięce - 10 rzeczy, o których musisz wiedzieć przed zakupem
Next Płytki porcelanowe idealne do wykończenia posadzki w garażu

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Polacy zadowoleni z pracy, ale mało zaangażowani

Większość Polaków jest zadowolona ze swojej pracy, choć poziom satysfakcji z wykonywanych obowiązków i zaangażowania w nie jest jednak wśród Polaków bardzo niski. To może się przekładać zarówno na działalność firmy, jak i kondycję

Life&Style 0 Comments

Czym wyróżniają się kosmetyki mineralne?

Jakie są korzyści z korzystania z kosmetyków mineralnych? Jednym z największych problemów lata jest to, że pod wpływem ciepła większość kosmetyków zaczyna rozpływać się na skórze, a co za tym

Life&Style 0 Comments

Indywidualne zaproszenia świąteczne. Wydrukuj je razem z Lobos.promo!

Jeśli zastanawiamy się nad tym, w jaki sposób moglibyśmy podziękować klientom za rok współpracy jednocześnie podtrzymując z nimi kontakt, z pewnością powinniśmy zainteresować się możliwościami, jakie otwierają przed nami kartki

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź