Czy alkoholizm może iść w parze z narkomanią?

Czy alkoholizm może iść w parze z narkomanią?

Alkohol jest środkiem depresyjnym (oznacza to, że ma działanie hamujące na układ nerwowy), a jego połączenie, na przykład ze stymulantem (np. Kokainą) prowadzi do walki między tymi dwiema substancjami.

Jak narkotyk działa z alkoholem?

Alkohol jako środek depresyjny próbuje spowolnić mózg, a stymulant próbuje go przyspieszyć, więc ośrodkowy układ nerwowy jest pod ogromnym obciążeniem. Gdy alkohol jest łączony z innym środkiem depresyjnym (np. Heroiną), powstaje podwójne działanie uspokajające, w wyniku czego praca organizmu może się całkowicie zatrzymać.

Marihuana (konopie) – alkohol może znacznie wzmocnić działanie marihuany, można uzyskać zawroty głowy, nudności i wymioty. Możliwym skutkiem psychologicznym jest atak paniki, lęk i paranoja.

Kokaina – Połączone spożywanie alkoholu z kokainą (narkotykiem twardym) znacznie zwiększa ryzyko zawału mięśnia sercowego i nagłej śmierci. Pod wspólnym działaniem tych dwóch substancji w wątrobie powstaje niezwykle toksyczna substancja zwana kakaetylenem, która może powodować agresywność. Kakaetylen jest usuwany z organizmu znacznie dłużej niż alkohol lub kokaina, przez co ciało jest przez długi czas napięte, a potencjalnie śmiertelne działanie utrzymuje się do 12 godzin po spożyciu.

Ekstaza – alkohol może osłabić ożywczy efekt ekstazy, ale następnego dnia twoje zdrowie wyraźnie się pogorszy. Poważny kac jest jednym z najłagodniejszych skutków ubocznych, które mogą wystąpić w połączeniu z alkoholem i ekstazą, ale efekt może być śmiertelny. Ponieważ, podobnie jak alkohol, ekstaza usuwa płyn z organizmu, dochodzi do przegrzania i odwodnienia (odwodnienia) organizmu, co może prowadzić do śmiertelnego szoku. Inne działania niepożądane to nudności i wymioty.

Amfetamina – podczas używania amfetaminy gwałtownie przyspiesza się oddychanie i puls, wzrasta ciśnienie krwi. Dlatego w połączeniu z alkoholem może znacznie zwiększyć temperaturę ciała i powodować brak płynów. Mieszanie tych dwóch substancji może doprowadzić do śmierci. Ponadto może rozwinąć się nadmierna emocjonalność i pewność siebie, a wręcz przeciwnie – nerwowość, paranoja i agresywność. Ponieważ efekt alkoholu nie jest odczuwalny, dopóki efekt amfetaminy nie przejdzie, istnieje ryzyko wypicia bardzo dużej ilości alkoholu, nie zdając sobie z tego sprawy.

Heroina – alkohol z heroiną jest jedną z najniebezpieczniejszych kombinacji, ponieważ oba są depresyjne. Dlatego wzmacniają wzajemne działanie. Puls i oddychanie są znacznie spowolnione, a wszystko może zakończyć się zatrzymaniem akcji serca.

Konsekwencje nadużywania alkoholu i narkotyków

Alkoholizm i narkomania jest plagą naszego współczesnego społeczeństwa. Konsekwencje można warunkowo podzielić na dwie klasy. Pierwszą z nich są negatywne konsekwencje dla samego alkoholika związane z pogorszeniem jego zdrowia i degradacją osobowości. Drugi to negatywne konsekwencje dla społeczeństwa, a mianowicie wzrost liczby problemów społecznych związanych z nadużywaniem alkoholu.

Osobiste problemy pijącego obejmują:

agresywność i utrata samokontroli w stanie nietrzeźwym,

wypadki, hipotermia lub przegrzanie z powodu zaniedbania iw stanie skrajnego zatrucia;

zatrucie;

ryzyko marskości wątroby;

ryzyko niektórych rodzajów raka i chorób układu krążenia;

rozwój psychozy;

niepełnosprawność;

nasilony konflikt w rodzinie

materialne trudności i przestępczość.

wypadki drogowe;

wypadki przemysłowe;

absencja i niższa wydajność pracy;

koszty ekonomiczne związane z wypłatą rent inwalidzkich i walką z przestępczością w stanie nietrzeźwym.

Previous Preparaty do pielęgnacji plastików
Next Meble kosmetyczne

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Jak leczyć nerwicę zawodową?

Nerwica zawodowa może dotknąć każdej profesji i, niestety, coraz częściej sięga po młodych, niedoświadczonych zawodowo ludzi. Żyjemy w czasach, w których trzeba cały czas żyć na najwyższych obrotach i nie

Life&Style 0 Comments

Rośnie zainteresowanie szyciem garniturów na miarę

Garnitur szyty na miarę jest idealnie dopasowany do klienta, dzięki czemu pomaga zatuszować mankamenty figury i poprawić proporcje sylwetki. Dlatego zdaniem stylistów mężczyźni powinni zainwestować w swój wizerunek. Garnitur z profesjonalnej pracowni krawieckiej

Life&Style 0 Comments

Pacjenci starają się wymuszać na lekarzach przepisywanie im antybiotyków

Lekarze zdają sobie sprawę z tego, że antybiotyk powinien być przepisywany jako lek „ostatniej szansy”. Ponad połowa pacjentów stara się jednak wymusić na nich wypisanie takiej recepty, ponieważ uważają, że mocniejszy

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź