Co to jest pracoholizm?

Co to jest pracoholizm?

Zanurzają się w pracy, aby zmniejszyć lęk i że mogą się obawiać porażki. Można to odróżnić od osób, które włożyły nadzwyczajny wysiłek w ograniczony czas w realizację projektu, czy też sportowców i muzyków, którzy muszą ćwiczyć przez wiele godzin. Różnica polega na tym, że pracoholicy mają kompulsywną chęć do pracy, a nie zdrową chęć do pracy.

Przyczyny pracoholizmu

Nie ma zgody co do tego, co powoduje uzależnienie od pracy. Naukowcy są jednak zgodni co do tego, że mogą na niego wpływać następujące czynniki:

Wychowanie rodzinne

Jednostka może mieć rodziców lub innych członków rodziny, którzy kładli nacisk na osiągnięcia i nadmierną odpowiedzialność, a jednostka wzorowała się na takich bliskich.

Nauka społeczna

Jeśli dana osoba otrzymała pozytywne wzmocnienie za dodatkową ciężką pracę w szkole lub pracę w dzieciństwie, to prawdopodobnie nauczyła się kojarzyć pracę z pozytywną reakcją.

Osobowość

Osoby, które są perfekcjonistami lub mają zaburzenia osobowości, takie jak narcyzm czy neurotyzm, mogą być predysponowane do pracoholizmu.

Biologia

Istnieje pewna sugestia, że pracoholizm jest rodzajem zaburzeń uzależniających. Niektórzy badacze sugerują również, że jest to zaburzenie obsesyjno-kompulsywne. Oznaczałoby to, że pracoholizm ma wpływy genetyczne i że niektórzy ludzie mogą być bardziej skłonni do uzależnienia od pracy niż inni.

Kultura

Ciężka praca, sukces finansowy i kompetencje są cenione w większości kultur, a niektóre osoby mogły wchłonąć to do granic możliwości.

Symptomy pracoholizmu

Amerykańska kultura ma tendencję do zachęcania i nagradzania ciężkiej pracy. To sprawia, że dość trudno jest określić, czy dana osoba jest pracownikiem ciężko przystosowującym się do potrzeb swojej pracy, czy też pracoholikiem. Jeśli ktoś chce wiedzieć, czy istnieje uzależnienie od pracy, istnieje 7 kryteriów, których należy szukać, zgodnie z Bergen Work Addiction Scale:

  • Człowiek myśli o tym, jak może zwolnić więcej czasu na pracę.
  • Osoba ta spędza znacznie więcej czasu na pracy, niż pierwotnie zamierzała.
  • Osoba ta pracuje w celu zminimalizowania poczucia niepokoju, poczucia winy i depresji.
  • Inni ludzie każą jej się ograniczać lub pracować, ale nie słuchają.
  • Niepracując, osoba ta stresuje się.
  • Hobby i sposób spędzania wolnego czasu są zanikające z powodu pracy.
  • Osoba pracuje tak bardzo, że ma to negatywny wpływ na jej zdrowie.
  • Jeśli reakcja jednostki na co najmniej cztery z powyższych czynników jest „często” lub „zawsze”, sugeruje to ryzyko pracoholizmu.

Ważne jest, aby wiedzieć, że uzależnienie od pracy wiąże się z negatywnymi konsekwencjami. Pracoholicy mogą cierpieć z powodu problemów psychologicznych i stresu, a także konfliktów z członkami rodziny. Co więcej, pracoholicy mogą być w rzeczywistości mniej produktywni niż ci, którzy pracują w normalnej ilości.

Pracoholizm może być prawdziwym problemem, a ty możesz nie wiedzieć, jak sobie z nim poradzić. Zadzwoń do The Villa, aby dowiedzieć się, jak możemy pomóc Ci prowadzić zdrowsze i bardziej zrównoważone życie.

http://terapieodwykowe.pl/#

Previous 10 Sposób, w jaki kobiety powinny dbać o swoje zdrowie
Next 5 etapów uzależnienia

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Tłumaczenia hiszpański

Do bardzo popularnych języków obok angielskiego i francuskiego należy język hiszpański. Jest to język, który posługują się na co dzień nie tylko mieszkańcy Hiszpanii. Jeśli znamy ten język to porozumiemy

Life&Style 0 Comments

Indywidualne zaproszenia świąteczne. Wydrukuj je razem z Lobos.promo!

Jeśli zastanawiamy się nad tym, w jaki sposób moglibyśmy podziękować klientom za rok współpracy jednocześnie podtrzymując z nimi kontakt, z pewnością powinniśmy zainteresować się możliwościami, jakie otwierają przed nami kartki

Life&Style 0 Comments

Łóżka dziecięce – 10 rzeczy, o których musisz wiedzieć przed zakupem

Kupując pierwsze łóżeczko dla swojego dziecka musisz wiedzieć o kilku istotnych rzeczach, aby nie popełnić w tym zakresie żadnego błędu. Wiadomo, że dzieci szybko dorastają, dlatego musisz mieć na uwadze

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź