Blisko 6 kg narkotyków nie trafi na rynek

Blisko 6 kg narkotyków nie trafi na rynek

Po raz kolejny dużą skutecznością w walce z przestępczością narkotykową wykazali się policjanci kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp oraz Komisariatu Policji w Skwierzynie. Dzięki swemu doświadczeniu zatrzymali mężczyznę, który posiadał w mieszkaniu blisko sześć kilogramów narkotyków. 36-latek już usłyszał zarzuty. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Te działania były zakończone solidnym trafieniem ale z pewnością nie przypadkowym. Wszystko było efektem poprzedzających i dobrze przeprowadzonych czynności operacyjnych. Realizowali je w środę /15 maja/ doświadczeni policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp oraz policjanci z Komisariatu Policji w Skwierzynie. To policjanci, którzy na zwalczaniu przestępczości narkotykowej znają się najlepiej. Zawsze takie działania poprzedzane są wnikliwymi czynnościami i ich dokładną analizą. To często składanie wielu wątków, gdzie każdy osobny nie musi być wartościowy ale połączone w jeden mogą prowadzić do przełomu w sprawie. Tak było i tym razem. Po wcześniejszych analizach policjanci kryminalni z KWP w Gorzowie Wlkp. razem z tymi z Komisariatu Policji w Skwierzynie wzięli pod lupę 36-latka. Kierunek i cel okazał się właściwy. W jego mieszkaniu śledczy znaleźli spore ilości narkotyków oraz specjalistyczny sprzęt służący do porcjowania i przetwarzania narkotyków. Po oględzinach okazało się, że możemy mówić o blisko 6 kg marihuany i plantacjach konopi. Mężczyzna został zatrzymany. Podczas czynności procesowych zostały mu przedstawione trzy zarzuty. Ten najbardziej poważny dotyczy posiadania znacznych ilości narkotyków. Decyzją Sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Za tego rodzaju przestępstwo grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Sprawa jest rozwojowa. Policjanci badają czy do kogoś trafiły wcześniej narkotyki lub ewentualnie do kogo miały trafić w przyszłości.

Previous Podpalił auto i spowodował straty na 100 tys. zł. Został ustalony i zatrzymany
Next Pozbawił wolności i wykorzystał seksualnie 9-latkę

Może to Ci się spodoba

Gorzów na Sygnale 0 Comments

ODPOWIEDZĄ ZA KILKANAŚCIE PRZESTĘPSTW NARKOTYKOWYCH

Gorzowscy policjanci zwalczający przestępczość narkotykową przedstawili kilkanaście zarzutów za posiadanie i udzielanie narkotyków. Część zabronionych substancji trafiła do Polski z zagranicy. Trzech mieszkańców Gorzowa Wlkp. wkrótce zasiądzie na ławie oskarżonych.

Gorzów na Sygnale 0 Comments

KOLEJNE NARKOTYKI NIE TRAFIĄ NA RYNEK. GORZOWSCY POLICJANCI ZLIKWIDOWALI DWIE PLANTACJE MARIHUANY

Gorzowscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o posiadanie i uprawę narkotyków. Skuteczna praca operacyjna funkcjonariuszy pozwoliła ustalić miejsca plantacji, zabezpieczyć ponad kilogram marihuany oraz przedstawić

Gorzów na Sygnale 0 Comments

Lubuscy policjanci zatrzymali go za zgwałcenie 8-latki

We wrześniu 2017 roku Lubuska Policja po bardzo intensywnych czynnościach śledczych zwieńczonych spektakularną akcją policyjnych antyterrorystów zatrzymała 21-letniego Grzegorza Sz. odpowiedzialnego za uprowadzenie i zgwałcenie 8-latki oraz usiłowaniem zgwałcenia dwóch

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!