4 kierowców jechało „pod prąd” autostradą – policjanci zatrzymali im prawa jazdy

4 kierowców jechało „pod prąd” autostradą – policjanci zatrzymali im prawa jazdy

4 kierowców odpowie przed sądem za stwarzanie zagrożenia w ruchu drogowym. Gdy w piątek (27 kwietnia) na autostradzie A2 wywróciły się 2 pojazdy zawrócili i jechali „pod prąd”, aby uniknąć stania w korku. Swoim zachowaniem powodowali niebezpieczeństwo i mogli utrudniać dojazd służbom ratunkowym. Policjanci zatrzymali nieodpowiedzialnym kierowcom prawa jazdy i skierowali wobec nich wnioski o ukaranie do sądu.

W piątek (27 kwietnia) patrol ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie otrzymał informację o trzech busach, których kierowcy poruszają się „na wstecznym” po autostradzie A2. W tym czasie na odcinku trasy należącym do sąsiedniego powiatu doszło do zdarzenia drogowego, w wyniku którego powstał korek. Kierujący postanowili nie czekać i na światłach awaryjnych dotrzeć do zjazdu w rejonie węzła Jordanowo. W busach podróżowała większa liczba osób, co w przypadku zdarzenia drogowego mogłoby doprowadzić do tragedii. Po zatrzymaniu wskazanych pojazdów i w trakcie wykonywania z nimi czynności mundurowi zauważyli kolejnego kierowcę, który zawrócił i poruszał się autostradą „pod prąd”. On także został zatrzymany do kontroli. Policjanci zatrzymali prawa jazdy czterem kierowcom i skierowali wobec nich wnioski o ukaranie do Sądu Rejonowego w Świebodzinie. Za popełnione wykroczenia grozi im kara grzywny, a także zakaz prowadzenia pojazdów.

W ostatnim czasie z powodu poruszania się „pod prąd” autostradami czy też drogami ekspresowymi doszło do zdarzeń drogowych, gdzie kilka osób zostało rannych oraz jedna poniosła śmierć. Część z tych zdarzeń mogła być wynikiem popełnionego błędu przez kierowców, jednakże zdarzają się przypadki świadomego łamania przepisów i prowadzenia pojazdu pod prąd. W przypadku tras szybkiego ruchu osoby poruszające się prawidłowo mają bardzo mało czasu na reakcję kiedy niespodziewanie pojawi się jadący z naprzeciwka pojazd. Jeśli ruch wstrzymany jest z powodu zdarzenia drogowego, nie można podejmować samodzielnej decyzji o zawróceniu na trasach gdzie jest to zabronione i próbie dotarcia do najbliższego zjazdu.

Previous Zaciągał internetowe pożyczki posługując się fałszywymi danymi - 23 zarzuty dla 34-latka
Next Okulary

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Oszuści atakowali lecz mieszkańcu byli czujni

We wtorek (14 sierpnia) na terenie Gorzowa Wlkp. odnotowano kilkanaście prób oszustw na funkcjonariusza CBŚP. Przestępcy dzwoniąc do mieszkańców przedstawiali nieprawdziwe fakty związane z pracą Policji i prosili o dane

Wiadomości 0 Comments

OMYŁKOWO WYDANY LEK MÓGŁ BYĆ GROŹNY. SZYBKO ZAINTERWENIOWALI POLICJANCI

Gorzowscy policjanci interweniowali w nietypowej sprawie. Dzięki ich szybkiemu działaniu kobieta nie zażyła zbyt silnego lekarstwa, które omyłkowo zostało wydane w aptece. Tabletki były około cztery razy silniejsze niż zapisane

Wiadomości 0 Comments

Zamiast w więzieniu, siedział na drzewie

Skuteczne negocjacje policyjnych ekspertów, praca gorzowskich funkcjonariuszy i pododdziałów prewencji doprowadziły do zatrzymania dwóch mężczyzn, którzy nie dość, ze grozili skokiem z dużej wysokości, to byli poszukiwani przez wymiar sprawiedliwości.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź