Czym jest odtwarzacz SACD?

Czym jest odtwarzacz SACD?

Jeżeli spędzamy praktycznie każdą z wolnych chwil na słuchaniu muzyki, na pewno chcemy nabyć najwyższej klasy sprzęt, który będzie mógł obsługiwać płyty zapewniające analogowy dźwięk na możliwie najwyższym poziomie. Warto więc zasięgnąć wiedzy odnośnie tego, czym jest i gdzie można nabyć odtwarzacz SADC.

Jaka jest historia odtwarzacza SADC?

Płyty SADC (z języka ang. Super Audio Compact Disc) zostały wynalezione w roku 1998 przez dwie najbardziej popularne wytwórnie – Sony i Philips). Pierwsze spośród odtwarzaczy SADC, zostały wprowadzone na rynek rok później, bowiem w roku 1999, niemniej jednak biorąc pod uwagę ich sporą cenę (około 5 tysięcy dolarów), ich nabycie było możliwie w przypadku nielicznych klientów. SACD to format zapisu audio, który umożliwił uzyskiwanie dźwięku o najwyższej możliwej jakości. Ponadto pozwala on także na zapisywanie graficznych albo tekstowych plików. Dźwięk emitowany wielokanałowo odznacza się prawdziwą głębią, którą może odczuwać każdy spośród koneserów doskonałych utworów muzycznych.

Płyty do odtwarzacza SADC – jak wyglądają?

Płyty SADC, czyli Super Audio Compact Disc to format zapisywania audio, który opiera się na optycznym nośniku, takim jak DVD. Wygląd zewnętrzny, ale i gabaryty płyt typu SADC, nie różnią się niczym od płyt DVD/CD – ich średnica to 12 cm, zaś grubość 1,2 mm. Możliwie jest nabycie odtwarzaczy, które potrafią odtwarzać jednocześnie płyty SADC, CD, wszelkie płyty zaliczane do rodziny DVD, ale tak co bardzo ciekawe też Blue-ray.

Specyfika tych płyt, określa trzy ich wersję. Pierwszą będzie jednowarstwowa płyta odznaczająca się pojemnością 4,7 GB (pojedyncza warstwa, jednakże o dużej gęstości). Drugi typ płyt posiada dwie warstwy o najwyższej gęstości i maksymalnej pojemności do 8,5 GB. Trzeci typ płyt, czyli tak zwane płyty hybrydowe, posiadają również dwie warstwy, jednakże pierwsza spośród nich przeznaczona została do gęstego zapisu, zaś druga do zapisu konwencjonalnego CD. w przypadku płyt dwuwarstwowych, grubość pojedynczej warstwy, nie przekracza zwykle 0,6 mm. Nośniki hybrydowe posiadające dwa typy gęstości możliwego zapisu, można odtwarzać w najzwyklejszych odtwarzaczach CD (zwykłe odtwarzacze CD odczytują wyłącznie warstwę mającą niską gęstość). Dzięki temu zapewnioną zostaje tak zwana kompatybilność wsteczna konkretnego nośnika dźwięku.

Gdzie możemy nabyć odtwarzacze SADC?

Jeżeli zdecydujemy się na zakup odtwarzacza SADC, jednakże nie mamy zupełnie pojęcia, gdzie się po niego udać, zdecydowanie najwygodniejszą i najlepszą opcją będzie jego zamówienie za pośrednictwem internetu – chociażby dzięki internetowym serwisom aukcyjnym. Niemniej jednak w takim wypadku nie możemy mieć pewności, iż otrzymany przez nas odtwarzacz, rzeczywiście będzie w stanie zaoferować nam najwyższą jakość dźwięku. Poza tym w razie ewentualnej chęci dokonania zwrotu sprzętu, możemy mieć spore problemy. Dlatego też dużo lepszym rozwiązaniem może być kupienie sprzętu w sklepie stacjonarnym. Nierzadko w tego typu miejscach istnieje możliwość zapoznania się z jego działaniem. Wówczas podejmiemy na pewno najlepszą decyzję odnośnie zakupu wybranego modelu.

Zobacz odtwarzace SACD w ofercie Nautilus

Previous Terminal płatniczy - działanie i eksploatacja
Next Aparaty ortodontyczne: wszystko co powinniście wiedzieć

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

BYŁO O KROK OD TRAGEDII. POLICJANCI URATOWALI DESPERATA

Dzięki błyskawicznej reakcji policjantów z lubskiej patrolówki na zgłoszenie o mężczyźnie, który chce popełnić samobójstwo, nie doszło do tragedii. Funkcjonariusze weszli do mieszkania przez okno i w ostatniej chwili nie

Wiadomości 0 Comments

Sanitarne punkty kontrolne na zachodniej granicy

Służby podległe Wojewodzie Lubuskiemu od poniedziałku prowadzą już kontrole w Świecku i Olszynie. Sytuacja związana jest z epidemią koronawirusa, a kontrole mają zapobiegać dalszemu jej rozwojowi. Dlatego Lubuska Policja wraz

Wiadomości 0 Comments

ŻYCZENIA DLA WSZYSTKICH DZIECI OD LUBUSKIEJ POLICJI

Dziś swoje święto mają wszystkie dzieci. Z tej okazji lubuscy policjanci i pracownicy Policji wszystkim pociechą życzą dużo słońca, uśmiechu, codziennej dziecięcej beztroski, spełnienia marzeń i wiele szczęścia. Niech dzień

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź